10 darmowych fontów, które przydadzą się fotografom

Nikt nie zaprzeczy, że w fotografii zdjęcia to podstawa, ale w wydobyciu ich uroku pomagają efekty Photoshop lub presets Lightroom. Oprócz nich możesz także użyć fontów – w celach reklamowych, żeby udostępnić zdjęcie na social media lub aby dodać kontekst do twoich fotografii.

Nie oznacza to, że każdy font znaleziony w sieci będzie się nadawał do wstawienia na zdjęcie – krój pisma powinien odpowiadać charakterowi i stylowi twojego zdjęcia. Przygotowaliśmy dla was zestawienie 10 darmowych, uniwersalnych fontów, które możecie wykorzystać!

 

1. Fonty dla fotografów – Sinkin Sans

KLIK

Darmowe fonty dla fotografów i grafików

Fonty dla fotografów – Sinkin Sans

To prosty i dość czytelny fony bezszeryfowy. Kąty proste na przecięciach linii nadają temu krojowi wyrazistości i charakteru mimo prostoty i minimalistycznej estetyce.

 

2. Fonty dla fotografów – Playfair

KLIK
Ten szeryfowy, nawiązujący do kursywy font podejmuje ciekawą grę z krojami pism dwuelementowych. Różnice między liniami w Playfair są niewielkie, aby font dobrze prezentował się na wyświetlaczach, a wyraźne załamania linii w wydłużeniach dolnych dobrze kontrastują z elegancką pochyłością kursywy.

 

3. Fonty dla fotografów – Milkshake

KLIK

Darmowe fonty dla fotografów i grafików

Fonty dla fotografów – Milkshake

Ta ciekawa „pisanka” przyciąga uwagę i intryguje łagodnymi, zaokrąglonymi kształtami. Nawet linie proste zachowują charakter tego fontu lekkimi pochyleniami.

 

4. Fonty dla fotografów – Rachella

KLIK
To śliczna, elegancka „pisanka” z fantazyjnymi zapętleniami i zawijasami. Ten typ krojów pasuje szczególnie dobrze do jasnych zdjęć, których elegancję chcesz podkreślić.

 

5. Fonty dla fotografów – Harvest Barn

KLIK

Darmowe fonty dla fotografów i grafików

Fonty dla fotografów – Harvest Barn

Harvest Barn operuje ciekawie zaburzoną, nieregularną linią pisma, dlatego pasuje do większości alternatywnych fotografii. Dla kontrastu z rozchwianą linią podstawową, litery są na ogół proste i mają lekko wydłużone proporcje (popatrzcie na „t” i „h”), co sprawia, że zachowują wysmakowany, elegancki charakter.

 

6. Fonty dla fotografów – Alcubierre

KLIK

Darmowe fonty dla fotografów i grafików

Fonty dla fotografów – Alcubierre

Minimalistyczny, prosty, geometryzujący font bezszeryfowy zwraca uwagę swoim nowoczesnym charakterem.

 

7. Fonty dla fotografów – Peace Sans

KLIK

Darmowe fonty dla fotografów i grafików

Fonty dla fotografów – Peace Sans

Solidne, mocne linie tego fontu kojarzą się ze stabilnością i spokojem – ale nie ma tu nudy: wystarczy spojrzeć na „niedokończone” „e” i niesymetryczne oczko „a”. Mocne linie wraz z krągłościami liter tworzą zaskakująco harmonijną całość.

 

8. Fonty dla fotografów – Cookie

KLIK 
Ta „pisanka” Google nawiązuje charakterem do brush calligraphy. W jej liniach można odnaleść dalekie echa estetyki pin-up lat 50 i 60.

 

9. Fonty dla fotografów – Junction

KLIK

Darmowe fonty dla fotografów i grafików

Fonty dla fotografów – Junction

Kształt liter nawiązuje do pism szeryfowych, ale jego czytelność i prostota to domena fontów bezszeryfowych. Ten ciekawy miks sprawdzi się w zdjęciach pejzażowych i ujęciach „z natury”.

 

10. Fonty dla fotografów – Break

KLIK

Darmowe fonty dla fotografów i grafików

Fonty dla fotografów – Break

Ten font nie daje o sobie zapomnieć zbyt szybko. Bezszeryfowy, ale o oryginalnym, nowoczesnym charakterze i liniach, które przywodzą na myśl napisy z neonów, do tego oryginalne połączenie ostrych kątów i zaokrągleń.

Skomentuj

avatar