10+ darmowych rozszerzeń do Photosphopa

Darmowe rozszerzenia do Photoshop

 

Najpopularniejszy program do grafiki rastrowej i edycji zdjęć ma mnóstwo wbudowanych dodatków i wtyczek. Jest ich tak wiele, że niemal trudno sobie wyobrazić, że ktokolwiek mógłby potrzebować kolejnych. Istnieją jednak rozszerzenia do Photoshopa, które zwiększają jego możliwości i poszerzają funkcje.

Przydadzą się one nie tylko grafikom i web developerom, ale wszystkim kreatywnym użytkownikom tego programu, od blogerów do fotografów. Prezentujemy listę najpotrzebniejszych darmowych rozszerzeń do Photoshopa, które ułatwią codzienną pracę z tym programem.

10+ darmowych rozszerzeń do Photosphopa

Źródło obrazka: pixabay.com/en/users/Unsplash-242387/

Creative Market

Znasz Creative Market? To międzynarodowa społeczność dla niezależnych designerów, którzy wymieniają się grafikami, templatkami, fontami, brushami i akcjami – znaczna część jest darmowa. Wtyczka Creative Market umożliwia ci dostęp do płatnych i darmowych treści tej społeczności z poziomu Photoshopa. Niestety, nie jest kompatybilna z wersjami CC.

Flaticon

Flaticon oferuje szybki dostęp do ponad 25 tysięcy wektorowych ikon. Aplikacja dodaje do programu pasek wyszukiwania, dzięki któremu szybko znajdziesz ikony, których potrzebujesz.

Boundary Noise Reduction

Usuwanie szumów bywa sporym wyzwaniem – wszystkie kropki, niepotrzebne piksele kolorów „zaciemniają” zdjęcia. Boundary Noise Reduction to filtr, który ułatwi ci ich „oczyszczenie”.

Fonts.com Web Fonts

Jeśli nie wystarczają ci te fonty, które są domyślnie zainstalowane w Photoshopie, aplikacja Fonts.com Web Fonts da ci dostęp do setek kolejnych. Umożliwia ona szybki podgląd wybranego fontu w twoim projekcie, bez konieczności instalowania. Aby korzystać z rozszerzenia, potrzebne jest konto na Fonts.com.

White Balance/Highlight Recovery

Zdjęcie, na którym jest dużo bieli? Jego obróbka jest zdradliwa, dlatego White Balance pomaga wybrać właściwy balans dla kanału bieli, a Highlight Recovery zwiększy dynamikę kolorów.

Composer

Composer to bardzo proste w obsłudze rozszerzenie pozwala nanosić poprawki na wszystkich warstwach jednym kliknięciem. Do wyboru masz cztery możliwości: aktualizowanie stylu warstwy, pozycji, widoczności i aktualizowanie wszystkich tych elementów na warstwach.

Tint Plug-in

Czasem zmiana małego elementu o zaledwie tintę koloru może zrobić olbrzymią różnicę. To właśnie umożliwi ci wtyczka Tint Plug-in. Możesz nadać swoim pracom artystycznego, oryginalnego wyglądu używając tonów sepii, chłodnych i ciepłych filtrów i innych.

Wtyczka pozwala także na szybkie przekonwertowanie zdjęcia do czarno-białego. Trzy suwaki umożliwiają ręczne wyrównanie natężenia tinty, jasności, kontrastu, naświetlenia, nasycenia i barwy.

VirtualPhotographer

Dzięki VirtualPhotographer szybko dodasz style i efekty do swojego zdjęcia tak, aby wyglądały profesjonalnie. Możesz dopasować kolory, ziarnistość, wyostrzenie, jasność i kontrast, a także przekonwertować zdjęcie na czarno-białe.

GuideGuide

Używasz linii pomocniczych? Dzięki GuideGuide stworzysz wiersze i kolumny, linie pomocnicze i bazowe oraz punkty. Jeśli często używasz tych samych kombinacji, możesz zapisać je jako ustawienie zdefiniowane i przywołać jednym kliknięciem myszy.

Cut&Slice Me

Cut&Slice Me to zaawansowane rozszerzenie dla tych, którzy eksportują duże pliki. Dzięki niemu szybko zapiszesz projekt do .png określonej wielkości i wyślesz do innych urządzeń – komputera i urządzeń przenośnych z iOS lub Androidem.

Photoshop Tones Action

Photoshop Tones Action to proste rozszerzenie, które wybiera jeden kolor i na jego podstawie tworzy tony. Ułatwi ci to stworzenie różnych palet kolorów i wybierania innych wariantów barwy, które będą pasowały do projektu.

Long Shadow Generator

Potrzebujesz szybko stworzyć wydłużony cień? Zrobisz to przy pomocy rozszerzenie Long Shadow Generator. Możesz także zmieniać jego długość, widoczność, kąt padania, odcień szarości, stopień „spłaszczenia” i gradient kolorów.

Mr. Stacks

Mr. Stacks to skrypt, który tworzy warstwy dla storyboardów, stacków i PDFów w kilka sekund. To narzędzie bardzo przydatne podczas przygotowywania ofert dla klientów. Z jego pomocą stworzysz pojedynczy banner dla całego projektu, zamiast przeskakiwać między różnymi elementami.

Strony, które pomagają w pisaniu… nie tylko dla copywriterów

Nasza lista z pewnością nie jest kompletna, więc jeśli używacie innych rozszerzeń lub wtyczek do Photoshopa, dajcie nam znać w komentarzach!

 

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Skomentuj

avatar