10 najlepszych aplikacji mobilnych do łatwego tworzenia typografii

Aplikacje do tworzenia typografii

 

Łączenie słów, fontów i ilustracji może byś relaksującą i przyjemną zabawą. Teraz nie musisz ograniczać się już do swojego laptopa i programów graficznych lub narzędzi internetowych. Meme, ilustrację albo wysmakowany obrazek z motywującym tekstem stworzysz wygodnie na urządzeniu mobilnym.

10 najlepszych aplikacji mobilnych do łatwego tworzenia typografii

Źródło obrazka: pixabay.com/en/users/Unsplash-242387/

Prezentujemy listę aplikacji, dzięki którym możesz edytować swoje zdjęcia i dodawać piękną typografię lub przekonwertować tekst do ilustracji. Aplikacje stworzono gównie na iOS i Android, a większość z nich jest darmowa.

 

Ampergram

Android, iOS

Ta aplikacja pozwala na stworzenie atrakcyjnych treści ze zdjęć znalezionych na Instagram. Ampergram wyszukuje zdjęcia z dodanymi napisami, otagowanych jako #ampergram z dowolną literą. Kiedy wpiszesz w Ampergram szukane słowo, aplikacja stworzy dla ciebie typografię zbudowaną z liter umieszczonych na zdjęciach opublikowanych na Instagramie.

 

Notegraphic

Twoje statusy i wiadomości publikowane w sieciach społecznościowych wydają ci się nudne i za proste? Notegraphic daje ponad 40 gotowych wzorów i 120 różnych kombinacji fontów i grafiki. Rezultat swojej pracy możesz wstawić na profil lub… stworzyć galerię, gdzie zaprezentujesz memy innym użytkownikom.

 

Phonto

iOS, Android

W Phonto znajdziesz ponad 200 fontów, możesz także dodać swój własny krój liter. Dodajesz tekst, dostosowujesz jego wielkość, kolor, font, kerning, interlinie, cień i kilka innych. Jeśli lubisz bawić się typografią, Phonto daje sporo możliwości dodawania tekstów do zdjęć.

 

PicLab

PicLab służy do edytowania zdjąć wraz z możliwością dodania pięknych tekstów. Pomogą ci w tym różne efekty, filtry, ustawienia światła, cień, warstwy, tekstury, ramki, tekstury i wzory, które możesz dodać do ilustracji. Ponadto PicLab daje możliwość edytowania zdjęć: łatwo zmniejszysz, obrócisz i ustawisz przezroczystości.

Obrazki stworzone w PicLab są opatrzone znakiem wodnym. Usunięcie go z jednego zdjęcia kosztuje około 4 zł.

 

Quick

iOS, Android

Chcesz dodać tekst do zdjęcia w snapie? Wybierasz zdjęcie z telefonu, dodajesz tekst, wysyłasz. Masz możliwość wyboru fontu i sprawdzenia na podglądzie, jak się prezentuje, co pozwala szybko wybrać litery najbardziej pasujące do zdjęcia. Potem wystarczy dostosować rozmiar, kolor tekstu – i wysłać dalej.

 

Aplikacje na iOS

Font Candy

Font Candy pozwala ci wykorzystać własne zdjęcia jako tła do memów i innych grafik. Fonty możesz wybrać ręcznie, podobnie jak ustawienia – pobaw się z ich wyborem lub skorzystaj z ustawień zdefiniowanych.
Jeśli nie masz żadnych zdjęć, które chciałbyś wykorzystać do stworzenia swojej grafiki, Font Candy umożliwia także ściągnięcie obrazków z Pixabay.

Fontoinspiration

A może zamiast samego tekstu potrzebujesz także animacji? Fontoinspiration to aplikacja, która daje taką możliwość. Jest tu ponad setka fontów oraz sporo inspirujących szkiców i materiałów, które prezentują projekty typografów z całego świata. Wszystko, co stworzysz, możesz zapisać jako obraz, GIF, wideo lub bezpośrednio wrzucić na Instargram.

Over

Dzięki tej aplikacji rozbudzisz swoją kreatywność. Over udostępnia ponad 800 obrazów i 300 fontów, co daje niemal nieskończone możliwości tworzenia memów, grafik i ilustracji. Dzięki Over zaprojektujesz swoją własną kartkę pocztową, grafiki z inspirującymi cytatami czy treści do uzupełnienia bloga.
Aplikacja pobiera obrazy z Pixabay i Unsplash, a także ułatwia udostępnianie twoich memów w sieciach społecznościowych.

Typorama

Typorama tworzy layouty do tekstów w 35 dostępnych stylach, korzystając z setek fontów. Wybierasz tło, styl tekstu oraz rodzinę fontu – i twoja ilustracja jest już gotowa. Jeśli chcesz, możesz trochę podrasować swój projekt dzięki modelowaniu 3D, filtrom, cieniom, gradientom i dodatkom w postaci wstążek, ramek i ornamentów. Aplikacja umożliwia publikację na facebooku, zapisanie obrazka jako tapety i wiele innych.

WordSwag

Przypomina narzędzia, jakie możesz znaleźć w sieci – WordSwag automatycznie generuje styl typografii słów i podpisów, które chcesz umieścić na swoich zdjęciach. Bez obaw: jeśli nie podoba ci się propozycja podsunięta przez aplikację, możesz wybrać z ponad 30 innych wzorów. Z WordSawg łatwo udostępnisz obrazek znajomym.

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x