10 najlepszych stron z darmowymi efektami dźwiękowymi i muzyką CC0

Potrafisz sobie wyobrazić video tutorial lub explainer bez muzyki w tle? Reklamy bez dźwięków? Tło muzyczne wykorzystują nawet niektóre strony www, mimo tego, że dla użytkowników jest to częściej powód do irytacji niż przyjemność.

Dlaczego zatem twórcy video i stron www wykorzystują dźwięki w swoich projektach? Dobrze dobrana muzyka, tło lub efekty dźwiękowe przykuwają uwagę, tworzą nastrój, pozwalają lepiej zrozumieć przekaz, również ten niewerbalny, przekazywany stroną wizualną projektu.

Darmowa muzyka i tła muzyczne do video i gier dla freelancerów

Darmowe źródła dźwięków i efektów dźwiękowych dla freelancerów

W sieci można znaleźć dziesiątki stron www, które oferują darmowe efekty dźwiękowe i tła muzyczne, również na licencji CC0. Niestety, nie wszystkie zawierają materiały dobrej jakości, bez szumów.

W tym wpisie przygotowaliśmy dla was listę 10 najciekawszych źródeł, na których znajdziecie niemal każdy potrzebny dźwięk – od wybuchów, eksplozji i zderzeń do gier, aż do nieinwazyjnych podkładów muzycznych do video.

 

Darmowe efekty dźwiękowe – Free Sounds Studio

KLIK 
Na tej stronie znajdziecie blisko 2 tysiące różnych nagrań, przede wszystkim natury oraz „codziennych” hałasów – od startującego samolotu aż do sygnału SOS nadawanego alfabetem Morse’a.
Większość darmowych plików ma licencję CC3, co oznacza, że jeśli chcesz z nich skorzystać, musisz uwzględnić autora.

 

Darmowe efekty dźwiękowe – Zapsplat

KLIK 
Na Zapsplat znajduje się świetna kolekcja dźwięków i odgłosów, zgrupowanych w przyjaznych kategoriach odnoszących się do typu projektu. Znajdziesz tu zatem dźwięki do gier video, do filmów i video fantasy, kreskówek lub horrorów. Możesz także przeglądać dźwięki po źródle ich pochodzenia: jedzenie i picie, codzienne odgłosy, natura, biuro, miejsca publiczne i wiele innych.

 

Darmowe efekty dźwiękowe – Partners in Rhyme

KLIK 
Oprócz odgłosów i hałasów (natura, biuro, codzienne odgłosy) znajdziesz tu także darmową muzykę i soundtracki do wykorzystania w różnych projektach – od tutoriali do filmów. Od muzyki dla korporacji aż do ambientu.

 

Darmowe efekty dźwiękowe – Pond5

KLIK 
Potrzebujesz dźwięku do intro? Tła do explainera? Pond5 to jedno z najbardziej znanych i cenionych źródeł dźwięków, z którego korzystają zarówno freelancerzy, jak i duże agencje marketingowe.

 

Darmowe efekty dźwiękowe – Gamesounds.xyz

KLIK 
Jeśli towarzysz gry, ta strona może ci się przydać. Znajdziesz na niej duże archiwum dźwięków i efektów do wykorzystania w grach. Ciekawa jest zwłaszcza kolekcja biblioteki dźwięków BBC, która zawiera nagrania szumów i odgłosów rejestrowanych w dużych przestrzeniach.

 

Darmowe efekty dźwiękowe – AudioMicro

KLIK 
AudioMicro to potężny zbiór nagrań posortowanych w bardzo przyjazne kategorie. Oprócz codziennych odgłosów znajdziesz tu także dźwięki różnych instrumentów oraz dźwiękowe elementy do tworzenia własnych efektów.

 

Darmowe efekty dźwiękowe -PacDV

KLIK 
To ciekawe archiwum dźwięków, przydatne dla producentów muzyki i filmowców. Wykorzystasz je zwłaszcza w filmach dokumentalnych, grach i reklamach.

 

Darmowe efekty dźwiękowe – SoundJay

KLIK 
Na SoundJay oprócz odgłosów natury i „codziennych” efektów dźwiękowych znajdziesz także darmowe tła muzyczne i soundtracki do wykorzystania na video lub stronach www.

 

Darmowe efekty dźwiękowe – FreesFX

KLIK 
Na tej stronie również znajdziesz darmowe soundtracki i muzykę do video. Tworzone są zarówno przez pasjonatów-amatorów, jak i przez profesjonalne firmy. Społeczność skupiona wokół tej strony zapewnia również nagrania licznych efektów dźwiękowych.

 

Darmowe efekty dźwiękowe – Soundgator

KLIK 
Jeśli szukasz nietypowych dźwięków, zacznij właśnie od tej witryny. Oprócz „standardowych” efektów znajdziesz tu na przykład alarm przeciwpożarowy, maszynę do pisania, niszczarkę dokumentów, kuchenkę mikrofalową czy odkurzacz. Kategorie obejmują również… kwestie wypowiadane przez ludzi.

 

Darmowe efekty dźwiękowe – 99 Sounds

KLIK 
Tej strony również nie mogło zabraknąć w naszym wyliczeniu. Społeczność tworząca tę stronę zapewnia stały dopływ świeżych efektów, a do tego biblioteka nagrań zawiera ponad 150 różnych „paczek” z dźwiękami, dzięki którym możesz pobrać gotowy „podkład” obejmujący różne rodzaje odgłosów.

Skomentuj

avatar