10 rozszerzeń dla nowej karty Chrome

Nowe rozszerzenia Chrome dobre dla freelancerów

 

Codziennie otwieramy w przeglądarce dziesiątki nowych kart. Za każdym razem Chrome pokazuje stronę główną oraz często używane zakładki. Korzystanie ze skrótu ctrl+t może być jednak znacznie ciekawsze! Zebraliśmy dla Ciebie kilka rozszerzeń, które zastępują te informacje czymś bardziej motywującym, inspirującym i ciekawym.

Motivation

Motivation

Motivation

Uzupełnij swoją datę urodzenia, a Motivation pokaże Ci Twój wiek w czasie rzeczywistym z dokładnością co do sekundy. Takie przypomnienie o tym, że czas ciągle upływa, pozwoli skupić się na naprawdę ważnych rzeczach.

Mortality

Mortality

Mortality

Jeśli Motivation nie robi na Tobie wrażenia, zapraszamy do obejrzenia bardziej hardcorowej wersji tego rozszerzenia – Mortality. Po jego instalacji włączy się timer, który pokazuje już przeżyty przez Ciebie czas. Zobaczysz także 80 białych i czarnych kręgów. Z każdym rokiem białych kręgów ubywa, a czarnych robi się coraz więcej.

Dayboard

Dayboard

Dayboard

Dayboard po prostu zastępuje nowa kartę zwykłym menedżerem zadań. Deweloperzy tego rozszerzenia uznali, że nie potrzebujemy ich więcej niż 5, więc możesz codziennie wprowadzać tylko 5 ważnych zadań. Za każdym razem, kiedy otworzysz nową kartę, zobaczysz priorytetowe zadania na dany dzień.

Random Quote

Random Quote

Random Quote

To specjalne rozszerzenie dla miłośników motywujących cytatów. Po otwarciu nowej karty pojawiają się wypowiedzi znanych przedsiębiorców i filozofów. Random Quote posiada więcej niż kilka tysięcy cytowań, więc trafić 2 razy na to samo będzie trudno.

Currently

Currently

Currently

Currently nie motywuje i nie inspiruje, lecz wyświetla aktualny czas i pogodę na kilka dni naprzód. Wygląd karty można dostosować do swoich upodobań – na przykład zmienić tematykę oraz kolor fontu. To rozszerzenie nie oferuje zbyt wielu funkcji, koncentruje się za to na prostocie i ładnym wyglądzie.

Modern New Tab

Modern New Tab

Modern New Tab

Jeśli standardowa funkcjonalność nowej karty to dla Ciebie za mało, możesz eksperymentować z jej wyglądem. Modern New Tab zmienia dizajn karty na Modern UI, który używany jest w nowych wersjach systemu Windows. To rozszerzenie także podciąga do karty kanały RSS i pokazuje nowe wpisy.

Dream Afar

Dream Afar

Dream Afar

Dream Afar pokazuje fotografii pięknych miejsc na naszej planecie, czym oferuje “nową podróż na co dzień”. Na ekranie mieści się prognoza pogody, lista najczęściej odwiedzanych witryn oraz pasek wyszukiwania Google. To rozszerzenie potrzebuje dostępu do lokalizacji użytkownika oraz historii przeglądarki.

Cardboard

Cardboard

Cardboard

Miłośnicy Material design z pewnością docenią to rozszerzenie. Cardboard zastępuje standardowe funkcjonalności nowej karty oraz interfejs. Użytkownik uzyskuje szybki dostęp do swojej historii, zakładek i zainstalowanych aplikacji. Podobnie jak w poprzednim rozszerzeniu zbędne elementy można ukryć.

Google Art Projekt

Google Art Projekt

Google Art Projekt

Google Art Projekt pokazuje użytkownikom wirtualne kopie dzieł sztuki. Pozwoli ono zobaczyć jeden z najbardziej znanych obrazów na każdej nowej karcie. Zdjęcia zmieniają się codziennie, a częstotliwość można zmienić w ustawieniach.

Tab for Cause

Tab for Cause

Tab for Cause

Tab for Cause to jedyne rozszerzenie, które na każdej nowej karcie pokaże Ci… kilka banerów reklamowych. Nie będziesz mieć nic przeciwko, przecież wszystkie pieniądze z wyświetleń są przekazywane na cele charytatywne. Poza reklamą rozszerzenie pokazuje czas, 6 najczęściej odwiedzanych witryn, pasek wyszukiwania oraz Twitter. Odkąd powstało Tab for Cause, udało mu się zebrać $184.990.

Jakie korzyści daje wysoki kontrast kolorów na stronie?

 

 

 

Zapisz

Zapisz

Skomentuj

avatar