11 zasad życia, o których warto wiedzieć

Udane życie w 11 krokach

 

Co różni dorosłego od dziecka? Po pierwsze fakt, że zna gorszą stronę życia. Z własnego doświadczenia lub obserwacji wie, że Świętego Mikołaja nie ma, a różowe jednorożce nie bawią się w polu truskawkowym. Samo życie trudno jest nazwać łagodnym i wyrozumiałym. Musimy wziąć wszystko w swoje ręce i liczyć tylko na własne siły. W tym artykule znajdziesz 11 zasad, które przypomną ci, dlaczego najlepiej jest liczyć na siebie.

11 zasad życia, o których warto wiedzieć

Źródło obrazka: pixabay.com/en/users/misku-303828/

 1. Nikt nie odpowie Ci wyczerpująco na pytanie, jak stać się szczęśliwym i osiągnąć sukces.
  Internet jest pełen artykułów, które dają wskazówki na osiągnięcie szczęścia i sukcesu w życiu oraz w biznesie. Niektóre z nich są nawet oparte na prawdziwych historiach. Żadna z nich nie daje jednak gwarancji, że opisane metody i techniki zadziałają w Twoim przypadku. Nie ma uniwersalnego, dobrego dla wszystkich przepisu na szczęście. Niestety.
 2. Nie zawsze najprostszy sposób jest najbardziej skuteczny.
  Wszędzie pisze się o tym, że trzeba robić to, co ci się podoba, co daje najwięcej satysfakcji. Nie zawsze jednak najprzyjemniejsze doświadczenie jest naprawdę pomocne. O wiele lepiej robić powoli właściwe rzeczy, niż szybko i z zaangażowaniem zajmować się bzdurami. Droga do celu najczęściej jest podobna do bezdroża i nie przypomina wygodnej jazdy po autostradzie.
 3. Cudza opinia może cię zniszczyć.
  Oczywiście nie warto całkowicie ignorować opinii innych ludzi oraz konstruktywnej krytyki. Nie pozwalaj jednak, by ta opinia kształtowała Twój stan emocjonalny oraz plany na dzień. Wystarczy wziąć to pod uwagę, ale nic więcej.
 4. Twoje najbliższe otoczenie może zrobić Cię silnym albo zniszczyć.
  Tak naprawdę nie ma dużego znaczenia, jak mądry i wytrwały jesteś, ponieważ sam nigdy nie osiągniesz tyle, co z dobrym wsparciem. Przeczytaj biografie wielkich ludzi, a w cieniu każdego znajdziesz małżonka, współpracownika lub nawet cały zespół, który mu pomógł. Wniosek: starannie dobieraj swoje najbliższe otoczenie.
 5. Bycie zasadniczym nie pomaga.
  Im więcej masz własnych zasad i reguł, tym mniej popularną, miłą i delikatną osobą jesteś. Zasady są jak twarde łóżko – niewygodnie w nim spać, ale kształtuje zdrowy kręgosłup.
 6. Jeśli chcesz osiągnąć sukces, musisz podjąć wysiłek.
  Jeśli chcesz czegoś nowego, musisz przestać robić coś w stary sposób. Jeśli chcesz coś, czego nigdy nie miałeś, musisz robić to, czego nigdy wcześniej nie robiłeś. Najważniejsze jest to, że nigdy nie znajdziesz się w innym punkcie, jeśli będziesz ciągle stał w jednym miejscu.
 7. Nasze życie jest wynikiem wyłącznie naszego wyboru.
  Nie jesteś wynikiem okoliczności, tylko swoich własnych działań. Czasami jest to trudne do zaakceptowania, dlatego zawsze chce się zrzucić odpowiedzialność na kogoś innego. W rzeczywistości u podstaw wszystkiego, co Ci się przytrafia, leżą tylko Twoje postanowienia i decyzje.
 8. Jedynym ogniwem między pragnieniem i posiadaniem jest działanie
  To prawo życia działa nieuchronnie jak prawo grawitacji. Nikomu jeszcze nie udało się go oszukać.
 9. To, co chciałeś osiągnąć i to, co osiągnąłeś, to nie zawsze jest jedno i to samo.
  Wszystkie historie sukcesu są nam przedstawiane jako dwuwymiarowy wykres wzrostu i upadku. Bohater jasno widzi cel i pokonuje przeszkody stopniowo się do niego zbliżając. W rzeczywistości nasze życie jest bardziej podobne do skomplikowanego labiryntu z wieloma pułapkami i zaułkami. Nie zawsze możesz dostać się do tego wyjścia, które wyobrażałeś sobie na początku. A wielu z nas nie szuka wyjścia, bo wybiera po prostu wygodną ślepą uliczkę i decyduje się tam osiedlić.
 10. Jesteś dokładnie tam, gdzie powinieneś być w tej chwili.
  Nawet jeśli coś jest nie tak, jak chcesz, nawet jeśli już poszedłeś w złą stronę i chcesz zacząć wszystko od nowa. Każde doświadczenie i każdy krok są potrzebne.
 11. Nie można zmienić wczoraj, ale można zadbać o jutro.
  Żyj w teraźniejszości, ale nie zapominaj o kształtowaniu swojej przyszłości. Nie oglądaj się. Obierz kurs i idź do przodu. Nie wiadomo, co nas czeka za horyzontem, ale to właśnie sprawia, że podróż jest taka ekscytująca!

7 wskazówek jak poprawić finanse

Zapisz

Skomentuj

avatar