12 darmowych wtyczek Photoshopa dla webdesignerów

Wtyczki Photoshop dla webdesignerów

 

Rozszerzenia Photoshopa zwiększają możliwości w projektowaniu, usprawniają pracę i pozwalają zaoszczędzić czas na powtarzalnych i… nudnych czynnościach. Dzięki rozszerzeniom i wtyczkom Photoshopa wydłużenie cieni, eksportowanie warstw, konwersja PSD do CSS3 czy zamienianie fontów na krzywe nie zajmie więcej czasu, niż kilka kliknięć myszką.

12 darmowych wtyczek Photoshopa dla webdesignerów

Źródło obrazka: pixabay.com/en/users/jarmoluk-143740/

Istnieje wiele rozszerzeń do Photoshopa, a my prezentujemy listę dwunastu, które są szczególnie użyteczne dla projektantów stron. Pomagają sprawnie zarządzać warstwami, kolorami czy liniami pomocniczymi. Dzięki nim będziesz mógł się skupić na rzeczach, którym naprawdę warto poświęcić więcej czasu.

Kompatybilne z CC 2014

Hexy

Ta wtyczka pozwoli ci szybko uzyskać przejście między kodem koloru w hex a RGB. Wystarczy, że użyjesz narzędzia kroplomierza i klikniesz na grafice w kolor, który chcesz uzyskać. Hex automatycznie przypisze i skopiuje do schowka kod koloru, który możesz wykorzystać w CSS.
Proste i użyteczne narzędzie, które usprawni zarządzanie kolorem.

Size Marks

Dzięki wtyczce Size Mark możesz dodawać etykiety dopasowane do wielkości obiektu lub wyrównywać odległości między obiektami za pomocą miarek niezależnie od warstwy, na której pracujesz. Size Mark zapisuje każdą etykietę w nowej warstwie, więc łatwo jest zmienić jej położenie lub wygląd. Aplikacja szczególnie przydatna, jeśli potrzebujesz przekształcić plik PSD w funkcjonalną stronę www.

Pictura

Tylko na chwilkę wychodzisz z Phostopshopa, żeby znaleźć grafikę potrzebną do projektu i… nie wiesz, gdzie się podział cały ten czas? Pictura pozwoli ci uniknąć prokrastynacji przy szukaniu zdjęć. Dzięki tej aplikacji możesz wyszukiwać, przeglądać i dodawać obrazy z sieci bezpośrednio z poziomu Photoshopa.

QuickGuide

Używasz linii pomocniczych? QuickGuide jest dla ciebie. Ten plugin zawiera gotowe ustawienia linii pomocniczych zorientowanych wobec krawędzi obiektu. Z jego pomocą możesz także blokować i usuwać linie, zmieniać ich widoczność oraz wycinać/wklejać.

Kompatybilne z CC i CC 2014

Oven

Ten plugin ułatwia zarządzanie zasobami. Generator Photoshopa pozwala eksportować obrazy w czasie rzeczywistym, ale aby wygenerować właściwy obraz, musisz odpowiednio nazwać warstwy, aby Generator eksportował je we właściwej kolejności. Zamiast marnować czas na zmienianie nazw warstw, lepiej zainstalować Oven, który rozwiązuje ten problem.

LayerCraft

Narzędzie dla projektantów aplikacji mobilnych. Plugin pozwala na eksportowanie warstw w wielu rozmiarach, kompatybilnych z iOS (@1x, @2x, @3x dla urządzeń z wyświetlaczami Retina) i z Androidem (wielkości mdpi, hdpi i xhdpi, xxhdpi oraz xxxhdpi).

Duplllicator

To proste narzędzie do duplikowania grup lub warstw. Możesz określić ilość kopii i zmienić ich położenie na pionowe lub poziome.

Kompatybilne z CS6, CC i CC 2014/CC 2015

Ink

Kodowanie plików PSD do strony internetowej jest najeżone trudnościami. Trzeba sprawdzić wszystkie detale: style warstw, rozmiar i rodzinę fontu, rozmiar i położenie elementów. Ink pomoże ci szybko wygenerować wszystkie potrzebne wiadomości bez dziesiątków kliknięć.

Velositey

Dzięki Velositey szybko zbudujesz prototyp strony. Wtyczka zawiera zestaw poręcznych templatek z siatkami i layoutów z umiejscowionymi typowymi elementami strony (nagłówek, stopka, zawartość). Możesz dodać wszystkie te elementy do wersji roboczej i swobodnie przetestować projekt za pomocą kilku kliknięć myszką.

Kompatybilne z CS6 i CC

Lorem picsum

Ta wtyczka działa podobnie do Lorem Ipsum Generator, ale zamiast tekstu generuje obrazki. Grafiki pochodzą z popularnych filmów i seriali telewizyjnych.

Kompatybilne z CS5, CS6, CC

Lorem Ipsum Generator

Photoshop nie jest programem dedykowanym do składania tekstu, stąd graficy często zmagają się z tym, jak wypełnić obiekty tekstem zastępczym. Teraz zamiast kopiowania gotowych „wypełniaczy”  możesz wygenerować Lorem ipsum prosto z przestrzeni roboczej. Ustawienia wtyczki pozwalają dostosować efekt końcowy do twoich potrzeb (dzielenie wyrazów, przenoszenie).
Rozszerzenie działa również dla Illustratora i Dreawmweavera.

Composer

Ten plugin usprawnia działanie narzędzia Layer Comps i z pewnością przyda się grafikom pracującym na zlecenie. Zamiast magazynować kolejne pliki z poprawkami, Layer Comps pozwala na przechowywanie i zarządzanie poprawkami jako jednym plikiem. Jego działanie opiera się na podobnej zasadzie, co działanie obiektów inteligentnych – każdy może zawierać kilka elementów, takich jak warstwy lub poziomy przenikania. Composer oferuje najprostszy sposób na aktualizowanie stylów za pomocą jednego kliknięcia.

Więcej artykułów na ten temat:

Wtyczki do Photoshopa dla webdesignerów
10 stron z akcjami photoshopa, które ułatwią Ci życie
10+ darmowych rozszerzeń do Photosphopa

 

Zapisz

Zapisz

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x