15 infografik i “ściąg” dla grafików, webmasterów i typografów

Infografiki dla grafików, typografów i webmasterów

 

Graficy, webmasterzy, typografowie, projektanci layoutów – wszyscy, którzy projektują strony internetowe lub działają w mediach społecznościowych stykają się z tymi samymi problemami. Jak rozmieścić elementy layoutu? Jak dobrać kolory? Jakiego fontu użyć i jak go zakodować?

Infografiki i schematy dla projektantów stron

Pixabay, pomoce dla grafików, webmasterów i typografów

Dziś prezentujemy listę przejrzystych infografik, diagramów, szablonów i wskazówek, które usprawnią twój proces twórczy. Dzięki nim grafiki, szablony i strony www, które robisz, zyskają na elegancji i profesjonalizmie. Zapraszamy!

 

Podstawy projektowania graficznego

Jak zaprojektować dobrą grafikę?

Równowaga, odległość elementów od siebie, powtarzalność, kontrast i wykorzystanie przestrzeni – to sprawia najwięcej trudności początkującym grafikom. Ta strona zawiera skondensowane wiadomości i zasady tworzenia dobrych projektów. Infografikę możecie wydrukować jako plakat lub pobrać jako tapetę na pulpit.

 

Zasady, rady i wskazówki

Rady dla grafików

Linie, skale, kolory, tekstury, kontrast i siatki… to i wiele więcej składa się na dobry layout. Ta strona zawiera świetny przegląd dwudziestu elementów projektowania graficznego wraz z omówieniem i przykładami. Dobre nie tylko dla początkujących grafików.

 

Skróty klawiaturowe do Adobe Photoshop, Illustrator i InDesign

Pakiet Adobe jest niezastąpiony dla wielu projektantów. Aby korzystać efektywnie z Photoshopa, Illustratora i InDesign, warto przyswoić sobie najważniejsze skróty klawiaturowe. Ich listy znajdziecie w tych infografikach.

 

Teoria koloru

W projektowaniu graficznym znajomość teorii kolorów to podstawa. Jak wybrać trzy kolory tak, aby ze sobą harmonizowały, albo czym różni się ton od odcienia? Odpowiedzi znajdziesz na tych stronach. Jeśli potrzebujesz ściągawki w widocznym miejscu, na tej stronie znajdziesz plakat do wydrukowania.

 

Kombinacje kolorów

Triady i tetrady kolorów dla grafików

Jak zestawić kolory, aby harmonizowały ze sobą? Jak wykorzystać barwy i odcienie w komunikacji wizerunkowej? Webmasterzy, graficy i projektanci mają swoje zasady – wykorzystaj je, aby tworzyć eleganckie, profesjonalne projekty.

 

Layout grafik na social media

Zasady tworzenia grafik na social media

Projektujesz grafiki na social media? Pewnie nie raz miałeś już kłopot z tym, że różne media społecznościowe mają inne wymagania co do wielkości i rozdzielczości zamieszczanych obrazów. Ten wykres zawiera wszystkie zaktualizowane dane, które dotyczą wielkości grafik na Facebook, Twitter, Google+, LinkedIn i YouTube. To świetne źródło, jeśli chcesz zaprojektować w pełni profesjonalną grafikę.

 

Wielkość grafik do social media

Wielkość grafik na Facebook i Twitter

Wygodny przewodnik dla grafików i social media managerów. Dzięki niemu szybko sprawdzisz, jakiej wielkości grafiki sprawdzą się na jakim serwisie – od headeru aż do wielkości ikonki użytkownika. Oprócz takich serwisów, jak Facebook, Twitter, Google+, LinkedIn i YouTube znajdziesz tu także informacje o Instagram, Pinterest i Tumblr.

 

Layout infografik

Jak tworzyć dobre infografiki?

To prosty schemat, który pomoże zaplanować rozmieszczenie elementów infografiki tak, aby była czytelna i logicznie skonstruowana. Każdemu z sześciu layoutów towarzyszy opis, do jakiego typu infografiki jest on najbardziej przydatny.

 

Przewodnik typograficzny

Podstawowe wiadomości o typografii dla webmasterów i grafików

Czym się różni krój szeryfowy od bezszeryfowego? Czym jest grotesk i co może wyrażać kursywa? Jeśli chcesz twórczo wykorzystać bogactwo fontów, a przy tym sprawić, żeby krój pisma nie przeczył treści tekstu, na tej infografice znajdziesz wszystkie potrzebne wiadomości.

 

Typografia dla webmasterów

Typografia dla projektantów stron www

Jeśli jesteś webdesignerem i nie wiesz, który font wybrać na swoją stronę? Ten przewodnik pomoże ci ocenić czytelność i przyjazność wyświetlania na stronach www.

 

Lista skrótów znaków specjalnych

Typograficzne znaki specjalne dla webmasterów

Jesteś copywriterem, webmasterem albo typografem? Wiesz, co to znaczy, kiedy z poziomu klawiatury nie możesz użyć cudzysłowy drukarskiego, apostrofu czy półpauzy? Ta lista rozwiąże twój problem. Zawiera skróty klawiaturowe znaków specjalnych dla mac i Windows, oznaczenia HTML dla webmasterów, a także znajomą funkcję kopiuj-wklej.

 

Schemat fontów z CSS

Kodowanie fontów dla webmasterów

Z twoim kodem wszystko jest w porządku, a tekst na stronie nie wygląda, jak powinien? To problem każdego programisty i webmastera. Często okazuje się, że w stylu czcionki pominąłeś jedną wartość i… wpadka gotowa. Ten diagram w czytelny i przystępny sposób wyjaśnia, brak którego elementu powoduje jakie konsekwencje. Godne uwagi!

 

DTP i prepress

Przygotowanie do druku – zasady

Chcesz przygotować materiał do druku, ale nie masz pojęcia, czym są spady, przestrzeń koloru albo zalewki? Jaki wybrać papier i czym się różni druk offsetowy od cyfrowego? Chociaż wiele drukarni ma swoich stronach umieszcza dokładne specyfikacje, warto zerknąć również na tę infografikę.

 

Lista tagów HTML5 dla webmasterów

Tagi HTML dla programistów

Jeśli jesteś początkującym programistą i webmasterem, skorzystaj z tych list tagów HTML5. Są to przydatne źródła, jeśli chcesz nauczyć się budowania stron od podstaw. Użyteczny również dla tych, którzy pracują na WordPressie.

 

Lista znaczników CSS

Znaczniki CSS dla programistów

Ten plik to dobry „słownik” języka CSS. Ma zaledwie pięć stron, ale zawiera najważniejsze wiadomości. Dzięki nim zaprojektujesz wygląd głównych elementów strony www.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Skomentuj

avatar