5 bibliotek JS do zarządzania obrazem dla web developerów

Zarządzanie grafikami na stronach www

 

Trudno wyobrazić sobie stronę www bez zdjęć. Nie zawsze jednak osadzenie grafiki na stronie przebiega gładko – w takim wypadku warto pomóc sobie bibliotekami JavaScript.
Przygotowaliśmy dla was listę 5 bibliotek JavaScript, dzięki którym szybko edytujecie obrazy na stronie. Przydadzą się nie tylko do podstawowego retuszu, zmiany rozmiaru i „odchudzenia” dużych grafik, ale również do tworzenia mock-upów czy pobierania zdjęć z Instagrama.

Zarządzanie obrazem dla web developerów biblioteki JavaScript

Biblioteki JavaScript – zarządzanie obrazem

 

DeviceMock
Ta biblioteka JavaScript pozwala ci na stworzenie ramek naśladujących krawędzie ekranów takich urządzeń, jak telefon, tablet czy laptop. Możesz ustawić kolor ramki, wielkość i orientację pion-poziom. Jeśli nie masz cierpliwości do tworzenia ilustracji w Photoshopie, a chcesz pokazać mockup swojej aplikacji lub strony, ta biblioteka jest dobrą alternatywą.
Źródło

 

CamanJS
To biblioteka JavaScript służąca do edytowania zdjęć za pomocą funkcji, które zwykle znajduje się raczej w edytorach obrazów. Możesz ustawić poziom rozmycia, kontrastu a nawet przekonwertować zdjęcia na czarno-białe.
Źródło

 

Viewer
Ta wtyczka jQuery służy do tworzenia powiększenia obrazu w obrębie strony. Dzięki niej będziesz mógł skonfigurować każdy element powiększanego obrazu! Zawiera także zestaw API i już skonfigurowanych akcji do skontrolowania zachowań.
Źródło

 

Compressor
Ta aplikacja webowa pozwala na kompresowanie obrazów do najmniejszego możliwego rozmiaru, bez utraty jakości. Obsługuje formaty jpg, gif, png oraz grafiki wektorowe.
Źródło

 

X-Instagram
Jeśli szukasz sposobu na to, żeby pobrać zdjęcia z Instagrama na podstawie taga, dzięki temu elementowi stanie się to łatwiejsze. Dodajesz go jak zwyczajny znacznik HTML, wybierasz słowo kluczowe jako atrybut i gotowe!
Źródło

 

A jakie wy macie sposoby na grafikę? Używacie aplikacji lub narzędzi, których nie wymieniliśmy na liście? Podajcie nam swoje przykłady!

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Skomentuj

avatar