Skąd freelancerzy czerpią wiedzę? Badanie przeprowadzone przez portal Useme pokazało, że po blogach i serwisach tematycznych najpopularniejszym źródłem wiedzy są wciąż książki i magazyny branżowe.

Specjaliści z poszczególnych dziedzin bez problemu znajdą podręczniki i poradniki poświęcone programowaniu, projektowaniu graficznemu, obróbce zdjęć i filmów, a także copywritingowi i mediom społecznościowym.

Osobną kategorię książek dla freelancerów stanowią poradniki, które są poświęcone pracy zdalnej oraz wyzwaniom, jakie ze sobą niesie. Na rynku znajdziesz sporo pozycji dotyczących organizacji czasu, motywacji czy radzenia sobie z prokrastynacją.
Warto także zwrócić uwagę na książki, z których dowiesz się, jak prowadzić negocjacje, wyceniać swoją pracę czy prowadzić rachunkowość.

 

5 najciekawszych książek dla freelancerów

Remote: pracuj zdalnie, biuro jest zbędne [audiobook]

Wydawnictwo Onepress
KLIK

Książki dla freelancerów Remote
5 najlepsze książki dla freelancerów – Remote

Wiesz, w czasie dojazdów do pracy w ciągu roku marnujesz nawet 400 godzin? Pomyśl, jak możesz inaczej wykorzystać ten czas i przejdź na pracę zdalną.
To idealna pozycja dla wszystkich freelancerów i właścicieli start-upów którzy… są zbyt zabiegani, aby czytać książki. Ten audiobook może ci towarzyszyć w przerwach w pracy, w codziennych zajęciach czy na siłowni.
Dowiesz się z niego, jak zorganizować pracę zdalną, ale również jak wykorzystać jej potencjał do rozwoju własnej firmy, dobrać odpowiednich pracowników i zarządzać ich pracą. Dodatkowy plus? Książka jest dostępna w formacie audio, więc możesz ją “czytać” również podczas spacerów, zakupów czy na siłowni.

 

Nie tłumacz się, działaj! Odkryj moc samodyscypliny

Wydawnictwo Onepress
KLIK

Książki dla freelancerów
5 najlepszych książek dla freelancerów – Nie tłumacz się, działaj!

Praca zdalna łączy się z większą odpowiedzialnością za siebie i za przebieg swojej kariery. Od ciebie zależy, czy nauczysz się programowania w nowym języku, czy w terminie wykonasz projekt dla klienta, czy zgłosisz się do trudnego, ale ciekawego zlecenia. Wymaga to niezbędnej samodyscypliny, a z tą… bywa różnie.
Książka Briana Tracy’ego to dobry wybór, jeśli chcesz nauczyć się osiągać cele i realizować postanowienia z większą konsekwencją. Pamiętaj: jeśli coś jest ważne, to to zrobisz, jeśli nie jest – znajdziesz wytłumaczenie.

 

Paradoks czasu, Philip G. Zimbardo, John Boyd

Wydawnictwo PWN
KLIK

Książki dla freelancerów
5 najlepszych książek dla freelancerów – Paradoks czasu

Czas to jedyny z twoich zasobów, którego nie da się powiększyć ani dokupić i jeden z nielicznych zasobów, który zawsze będzie się tylko zmniejszał. Dlaczego warto o tym pamiętać? Autorzy książki przekonują, że właśnie doświadczenie przemijania sprawia, że możemy lepiej zadbać o swoje zdrowie, o jakość relacji z innymi, o swój rozwój i satysfakcję zawodową.
Choć tej pozycji najbliżej do psychologii społecznej, dla wielu freelancerów stała się ona źródłem inspiracji do zmian i bardziej efektywnego zarządzania czasem.

 

7 nawyków skutecznego działania, Stephen R. Covey

Wydawnictwo Rebis
KLIK

Książki dla freelancerów
5 najlepszych książek dla freelancerów – 7 nawyków skutecznego działania

To jedna z najlepszych książek poświęconych rozwojowi osobistemu, „sztuce życia” i pracy nad sobą. Autor prezentuje 7 nawyków, opartych na świadomości, wewnętrznej uczciwości i poszanowaniem innych. Trudno nazwać ją podręcznikiem, jednak jako materiał do refleksji i zbiór wskazówek na to, jak prowadzić bardziej pełne i satysfakcjonujące życie jest niezbędna.

 

Zjedz tę żabę. 21 metod podnoszenia wydajności w pracy i zwalczania skłonności do zwlekania, Brian Tracy [audiobook]

Wydawnictwo MT Biznes
KLIK

Książki dla freelancerów
5 najlepszych książek dla freelancerów – Zjedz tę żabę

Złośliwi twierdzą, że drugie imię pracy zdalnej brzmi „prokrastynacja” i właśnie ten problem porusza druga książka Tracy’ego w naszym zestawieniu. Tytułowa żaba to oczywiście największe, najważniejsze zadanie, do którego w żaden sposób nie możesz się zabrać.
Autor przedstawia 21 strategii na to, jak osiągnąć sukces, podnieść swoją wydajność i radzić sobie z zadaniami, które najchętniej odłożylibyśmy na później.

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x