5 najlepszych darmowych źródeł dla fotografów

Poprawa warsztatu i możliwości technicznych fotografa zajmuje sporo czasu i wymaga dużego zaangażowania. W zasadzie cały czas uczysz się, jak efektywniej wykorzystywać swój sprzęt, jak tworzyć coraz lepsze kompozycje, pracować ze światłem i… usprawniać dalszą obróbkę.

Niezależnie od tego, czy post-produkcja jest dla ciebie czymś w pełni naturalnym, czy dopiero uczysz się obróbki zdjęć, warto korzystać na tym polu z doświadczeń innych fotografów. Dotyczy to zarówno rozmów, podpatrywania sztuczek warsztatowych, korzystania z tutoriali, jak również posiłkowania się sprawdzonymi, dobrymi źródłami.

Gdzie szukać darmowych presets i akcji Photoshop dla fotografów

Najlepsze darmowe źródła dla fotografów

Zebraliśmy dla was pięć stron, na których znajdziecie pliki akcji Photoshop, darmowe presets Lightroom, poradniki i tutoriale.
Spróbuj potraktować je nie tylko jako „gotowce”, które oszczędzą ci czasu i pracy w newralgicznych momentach, ale również jako źródło inspiracji. Przyjrzyj się, jakie ustawienia mają różne presetsy i akcje, a potem spróbuj stworzyć swoje własne.

 

15 darmowych presets Lightroom
Lightroom jest bardzo popularnym programem do edycji zdjęć, które umożliwia nie tylko wydobycie z fotografii jej najlepszych cech, ale również organizowanie i zarządzanie pracami.

Jeśli chodzi o edycję, jedną z najbardziej lubianych cech Lightrooma są presets: gotowe ustawienia, które poprawiają nasycenie, poziomy kolorów, światło lub filtry. Dzięki użyciu presets wszystkie zdjęcia z jednej sesji zachowają wizualna spójność.

 

18 darmowych akcji Photoshop – vintage
Wszyscy kochamy zdjęcia vintage! Eksperymentuj z ustawieniami i sposobami edycji, a kiedy szukasz inspiracji, skorzystaj z tej paczki akcji Photoshopa.

 

Tutorial – nocny plener
Wykonanie dobrej nocnej fotografii to spora sztuka – rządzi się ona swoimi prawami i wymaga innego „zestawu” umiejętności technicznych. Co musisz wiedzieć, aby robić piękne i technicznie dobre nocne fotografie? Dowiesz się z tego ebooka.

 

Tutorial – portret
Portery to z kolei ta cześć fotografii, z której masz szanse uzyskać jak najwięcej zleceń. Zamiast statycznych ujęć możesz spróbować swoich sił również w tworzeniu zdjęć bardziej dynamicznych, ukazujących postacie w ruchu. Z tego poradnika dowiesz się, jak opanować podstawy warsztatu w fotografii tego rodzaju.

 

30 darmowych akcji Photoshop – portrety rodzinne
Ten darmowy zestaw akcji przyda ci się do obróbki zdjęć portretowych, nie tylko rodzinnych. Ciepłe barwy, łagodne odcienie i miękkie światło nadają zdjęciom charakteru, który oczaruje całą rodzinę. Spróbuj wykorzystać je także do innych rodzajów portretów.

Skomentuj

avatar