5 najlepszych źródeł darmowych templatek HTML do newsletterów

Przywykło się myśleć, że projektowanie i kodowanie newslettera to niewdzięczna praca. Maile są wyświetlane różnych programach pocztowych, w różnych skrzynkach i na różnych urządzeniach. Przy takiej różnorodności każdy programista wie, że nie sposób wykluczyć wszystkich sytuacji, w których coś może pójść nie tak. Link „mail nie wyświetla się poprawnie?” nie jest tylko wynikiem fantazji twórców newsletterów.

5 źródeł darmowych templatek newsletterów HTML dla programistów

Problemy techniczne z zakodowaniem newslettera tak, aby wyświetlał się poprawnie to pierwsza kwestia, z jaką zmagają się programiści. Druga, która również pośrednio ich dotyczy, to wygląd i specyfika newslettera jako formy kontaktu z klientami.

 

Newsletter – dlaczego warto z niego korzystać?

Teoretycznie newsletter to narzędzie idealne. Inaczej niż w przypadku mediów społecznościowych jego nadawca nie musi walczyć o przebicie się do głównego „strumienia” newsów w feedzie odbiorcy i na kilka sekund posiada jego niepodzielną uwagę. Co najważniejsze – nadawca doskonale wie, że jego komunikat trafia do osoby, która naprawdę jest nim zainteresowana (bo np. samodzielnie zapisała się na listę mailingową).

Jak wszystkie idealne narzędzia, newsletter ma też swoją „cenę”. Jeśli jego forma nie będzie atrakcyjna wizualnie, a zawartość rzeczywiście godna uwagi, odbiorcy przestaną go czytać lub zaczną wypisywać się z listy.

A jest o co walczyć. Średni zwrot z inwestycji kampanii newsletterowej to aż 3800% (źródło). Nic więc dziwnego, że zleceniodawcy często szukają programistów gotowych zakodować newsletter tak, aby zachęcał do zapoznania się z treścią i pozostania na liście odbiorców.

Wszystko jedno, czy chodzi o informację o nowym produkcie, czy o podzielenie się wiadomościami, czy o podtrzymanie zainteresowania marką w innej formie. Dobrze zaprojektowana templatka newslettera to podstawa, która ułatwia komunikację i buduje świadomość marki.

Z drugiej strony kodowanie templatek potrafi być niewdzięcznym zajęciem. Nie masz pomysłu, jak powinien wyglądać idealny mail? Szukasz technicznych wskazówek i rozwiązań, dzięki którym będzie wyglądał dobrze na każdym urządzeniu? Oto lista 5 najlepszych miejsc do szukania darmowych templatek HTML do newsletterów i maili.

 

Darmowe templates HTML do newsletterów i kampanii e-mali marketingu

Informacja o nowym produkcie, mail o wyprzedaży i promocji, a może lista najciekawszych propozycji i artykułów, które pojawiły się na blogu w ostatnim czasie? Z maili marketingowych i newsletterów mogą skorzystać wszyscy.
Nie zawsze otrzymasz od grafika projekt layoutu do zakodowania, a w takiej sytuacji możesz posłużyć się jednym z wielu darmowych szablonów HTML do newsletterów jako bazą do własnego projektu.

 

Colorlib – ponad 30 darmowych templates HTML

KLIK
Colorlib to platforma, która dostarcza tematów na WordPress, ale w swojej ofercie ma również szablony i tematy do maili. W tym wpisie na swoim blogu proponują ponad trzydzieści tematów do newsletterów, które są przyjazne urządzeniom mobilnym i w pełni responsywne.

Niektóre templatki zawierają kilka wersji maila, inne z kolei łatwo potraktować jako bazę i dopasować do swoich potrzeb. Templatki Colorlib utrzymane są w różnych estetykach, tak że każdy znajdzie wzór odpowiedni dla siebie.

 

Github – darmowe templates HTML

KLIK
Dla jednych narzędzie pracy, dla drugich miejsce nauki, a dla innych – świetne miejsce do szukania freebies. Jako programista na pewno też dodajesz swoje prace na GitHub lub dorzucasz czasem swoje pomysły do projektów, które ci się podobają.
GitHub to kopania templatek HTML, stworzonych w ramach ćwiczeń, autorskich projektów a czasem dla własnej rozrywki i satysfakcji. Znajdziesz tu również szablony napisane w innych językach (CSS, JS).

 

Strony z freebies dla grafików

Templatki HTML na Pixelbuddha
Templatki HTML na psd2
Być może nieczęsto zaglądasz na strony z darmowymi dodatkami dla grafików, ale wśród nich znajdują się również freebies dla programistów. Jedną z takich stron jest Pixelbuddha, gdzie w dziale darmowych templatek HTML jest również kilka wzorów newsletterów – od szablonów ogólnych maili aż po wiadomości na specjalne okazje.

 

Strony z portfolio dla grafików

Darmowe templatki HTML na Dribble
Darmowe templatki na Behance
Darmowe templatki na 99 designs
Nie tylko programiści dzielą się wynikami swojej pracy. Graficy i projektanci również udostępniają efekty swojej twórczej wyobraźni, z których możesz skorzystać. Wystarczy zerknąć na strony z portfolio dla grafików lub strony, na których szukają zleceń, aby znaleźć darmowe templatki HTML, nie tylko do newsletterów, ale również do stron www lub sygnatur w mailach. Zanim użyjesz danej templatki, koniecznie upewnij się, jaką licencję wybrał autor projektu!

 

Topol.io – builder dla wymagających

KLIK
Żadna z templatek HTML do newsletterów nie spełnia twoich oczekiwań? A może potrzebujesz czegoś specjalnego, ale bez czasochłonnego kodowania całej templatki od podstaw? Topol.io to narzędzie do samodzielnego tworzenia templatek HTML, które działa na prostej zasadzie „przeciągnij i upuść”.
W wersji podstawowej narzędzie jest darmowe; plany płatne umożliwiające między innymi zapisanie templatki zaczynają się od 7$ na miesiąc.

Skomentuj

avatar