5 sprawdzonych aplikacji do rysowania na Android

Aplikacje Android dla rysowników

 

Nikogo dziś nie zaskoczy już artysta, który zmienił tradycyjną sztalugę na monitor oraz tablet graficzny. Współczesne oprogramowanie pozwala na tworzenie cyfrowych dzieł sztuki praktycznie na każdym poziomie złożoności. Przedstawiamy dziś listę najlepszych narzędzi do rysowania dla platformy Android.

ArtFlow, aplikacja do rysowania na Android

ArtFlow

ArtFlow

Artflow to jedna z najbardziej popularnych aplikacji do rysowania. Posiada doskonałą funkcjonalność i na dodatek jest bezpłatna. Aplikacja obejmuje szereg interesujących narzędzi, w tym ponad 70 pędzli. Profesjonalni artyści będą zachwyceni wspieraniem dużych płócien (2048 x 2048, 2560 x 2560 lub 4096 x 4096), możliwością pracy z wieloma warstwami oraz eksportu w formacie PSD. Niestety nie wszystkie funkcje są dostępne w wersji darmowej.

Infinite Painter

Infinite Painter posiada unikalne, innowacyjne funkcje, których nie znajdziesz w żadnej innej aplikacji: ponad sto artystycznych pędzli podzielonych na kategorie, paleta do mieszania kolorów, czułość do siły dotknięcia oraz podtrzymywanie rysika, nieograniczona liczba warstw, możliwość nagrywania całego procesu rysowania. Cena programu, jak na standardy aplikacji mobilnych, jest dość wysoka.

Sketch Master

Ta aplikacja nie może pochwalić się nadmiarem narzędzi do rysowania, ponieważ posiada tylko siedem pędzli. Za to w Sketch Master są dostępne prawie nieskończone zoomy oraz praca z nieograniczoną liczbą warstw, w tym kopiowanie, łączenie, widoczności, przejrzystości, itd. Aplikacja jest całkowicie darmowa.

Sketchbook

Jest to jeden z najbardziej popularnych programów do rysowania na tablecie nie tylko ze względu na renomę firmy Autodesk, ale też dlatego, że pojawił się wcześniej od innych. W ciągu trzech lat istnienia aplikacja stworzyła wygodny, dobrze zaprojektowany interfejs, w którym nie będziesz musiał szukać potrzebnych narzędzi i funkcji. Jest ich naprawdę sporo: sama tylko biblioteka pędzli posiada więcej niż setkę nazw i ustawień. Inne cechy aplikacji to możliwość wykorzystywania i zarządzania warstwami, tworzenia dużych płócien, duży wybór palety kolorów, narzędzia do pracy z tekstem, możliwość przystosowania interfejsu do własnych potrzeb. Aplikacja ta kosztuje $ 4,99, ale jeśli chcesz wypróbować program przed zakupem, sklep posiada okrojoną darmową wersję o nazwie SketchBook Express.

Sketcher FREE

Sketcher FREE należy do trochę innej strefy i jest interesujący raczej w zakresie eksperymentowania niż jako poważne narzędzie do pracy zawodowej. Działa na zasadzie “rysunku procesowego”, istotę którego najlepiej jest pokazać na przykładzie aplikacji internetowej Harmony. Sketcher oferuje nam mniej więcej taką samą funkcjonalność, w tym 12 rodzajów pędzli, możliwość anulowania działań, skalowania, zmiany wielkości płótna, pobierania zapisanych obrazów i tak dalej. Aplikacja jest idealna dla początkujących eksperymentatorów, którzy chcą osiągnąć nieoczekiwane rezultaty.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x