5 stron, dzięki którym staniesz się mistrzem Photoshopa

Najlepsze tutoriale Photoshopa dla grafików

Bądź mistrzem Photoshopa – 5 stron z najlepszymi kursami

Photoshop to jedno z najpotężniejszych narzędzi do obróbki grafiki rastrowej. Daje niemal nieograniczone możliwości, jednak aby w pełni je wykorzystać, potrzebna jest spora wiedza.
Narzędzia, polecenia, akcje i efekty to zaledwie początek – w kolejce czeka też nauka używania krzywych.

W sieci można znaleźć sporo tutoriali do Photoshopa i źródeł, dzięki którym poznasz nie tylko podstawy, ale również zaawansowane funkcje tego programu. Fachowa wiedza ekspertów w połączeniu z praktyką pozwoli ci szybko wyjść poza etap „początkujący”.

Przygotowaliśmy dla was listę 5 stron, na których znajdziecie najlepsze kursy i tutoriale z obsługi Photoshopa.

Najlepsze tutoriale Photoshopa dla grafików
Darmowe kursy i tutoriale do Photoshopa

Tutoriale do Photoshopa na Phlearn

Phelearn nie mogło zabraknąć w naszym zestawieniu – to chyba najbardziej popularne źródło tutoriali do Photoshopa. Znajdziecie tu około 700 darmowych tutoriali, a strona aktualizowana jest co kilka dni, więc kursów i instruktaży przybywa. Wszystkie tutoriale pogrupowane są w kategorie, dzięki którym szybko odnajdziecie zagadnienie, na którym chcecie się skupić.
Jeśli jesteście gotowi zainwestować więcej w kurs online dotyczący konkretnego zagadnienia – na przykład retuszu w fotografii mody – czeka was wydatek ok. 30$.

Kursy Photoshopa - Phlearn
Tutoriale do Photoshopa – Phlearn

Źródło

Tutoriale do Photoshopa na TutsPlus

Na tej stronie znajdziecie ponad 2,500 tutoriali do Photoshopa: od technicznych porad, jak zainstalować wtyczki i używać wzorów, aż do poradników „how-to”.
Znakomita większość tutoriali jest darmowa. Tutoriale bardziej zaawansowane (nazywane kursami) kosztują od 3$ do 9$, jednak nawet z darmowych poradników możesz nauczyć się naprawdę dużo! Ze wszystkich tutoriali możesz korzystać za darmo w ciągu 10 dni okresu próbnego – płatna subskrypcja na dostęp do wszystkich materiałów w serwisie kosztuje 15$ na miesiąc.

Kursy Photoshopa - Tutsplus
Tutoriale do Photoshopa – Tutsplus

Źródło

Kursy Photoshop na Lynda.com

Lynda to jedna z najlepszych platform e-learningowych. Znajdziecie tu prawie pół tysiąca kursów Photoshopa, od krótkich tutoriali z cyklu „jak to zrobić?” aż po dwugodzinne wykłady. Najwięcej – ponad 300 – kursów skierowanych jest do średniozaawansowanych użytkowników, ale nawet zaawansowani znajdą coś dla siebie.
Kursy na Lynda.com są płatne. Każdy plan rozpoczyna się darmowych 10-dniowym okresem próbnym. Plany płatne rozpoczynają się od 20$ na miesiąc.

Kursy Photoshopa - Lynda.com
Tutoriale do Photoshopa – Lynda.com

Źródło

Tutoriale na Spoon Graphics

Jeśli przytłacza was ilość filmików na poprzednich stronach, sprawdźcie sekcję tutoriali na blogu Spoon Graphics. Sekcja aktualizowana jest raz w miesiącu, ale umieszczane na niej tutoriale są wyczerpujące i poruszają ciekawe zagadnienia.
Oprócz tutoriali to także źródło dobrych freebies – pędzli, tekstur, efektów i innych dóbr.
Na blogu jest także sekcja dla tych, którzy zdecydowali się na płatną subskrypcję. Za 10$ na miesiąc zyskujesz dostęp do templatek, tekstur i innych dodatków.

Kursy Photoshopa - Spoon Graphics
Tutoriale do Photoshopa – Spoon Graphics

Źródło

Tutoriale Photoshopa na PSD Vault

Ten serwis zainteresuje nie tylko początkujących użytkowników Photoshopa. Oprócz tutorali znajdziecie tu także obszerny dział freebies, wpisy z inspirującymi grafikami wybranymi przez Jamesa Qu, źródła, porady i wskazówki.
Dział tutoriali zawiera filmiki instruktażowe i kursy Photoshopa w kategoriach rysowania, grafiki webowej, efektów tekstowych, obróbki zdjęć i video. Obszerny dział „podstawowy” zawiera tutoriale od naprawdę początkowych (łącznie z wyrobieniem w sobie właściwych nawyków!) aż po rozwiązania „podstawowe”, ale wciąż efektowne (np. nakładanie płomieni). Warto zapoznać się z efektami, jakie osiąga James Qu – robią wrażenie.
Za 7$ miesięcznie możesz także otrzymać dostęp do bardziej zaawansowanych tutoriali.

Kursy Photoshopa - PSD Vault
Tutoriale do Photoshopa – PSD Vault

Źródło

Tutoriale i kursy Photoshop – podsumowanie

Opanowanie wszystkich możliwości, jakie daje Photoshop, wymaga wielu miesięcy nauki – najczęściej z wielu źródeł. Nie wystarczy jeden płatny „stacjonarny” kurs: podstawą sukcesu jest samodzielna dalsza nauka i ciągła praktyka.
W sieci można znaleźć wiele tutoriali do nauki Photoshopa online. Obok tych najłatwiej dostępnych na kanałach YT i reddit, istnieją także całe strony poświęcone nauce Photoshopa. Można znaleźć na nich darmowe tutoriale do Photoshopa lub całe kursy obsługi tego programu.

Jakie wy macie doświadczenia z nauką Photoshopa online? A może znacie inne strony, na których można znaleźć dobre kursy i tutoriale? Czekamy na wasze sugestie!

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Skomentuj

avatar