5 video CV, którym nie można się oprzeć

Na pewno zauważasz, że video staje się coraz popularniejszą formą contentu – atrakcyjne wizualnie, wciągające i co równie ważne, łatwe w przyswojeniu. Obejrzenie video zajmuje często mniej czasu niż przeczytanie tekstu, a komunikuje równie dużo.

Video nie musi być tylko komercyjnym lub rozrywkowym filmikiem udostępnianym w social mediach. Możliwości, jakie daje video, można wykorzystać także do… szukania pracy lub zleceń. Wbrew pozorom nie dotyczy to tylko grafików, twórców video czy twórców animacji. Video to również medium wykorzystywane przez specjalistów do komunikacji, social mediów i copywriterów.

Przedstawiamy wam pięć kreatywnych, pomysłowych CV stworzonych przez przedstawicieli różnych branż.

1. Video CV copywritera – moc słów

Copywriter Mugueal Durao przeprowadził się do Londynu i szukał nowych zleceń – w tym celu nakręcił filmik, który ilustruje… moc jego słów w dowcipny i autoironiczny sposób.

2. Video CV typografa – motion typogrpahy

Lauren Goodman w swoim video posługuje się tylko ikonami i literami. Motion typography w ciekawym wydaniu.

 

3. Video CV animacja – motion graphic

Riika Uhmavaara z Finlandii zajmuje się animacją i ruchomymi grafikami. W swoim CV przedstawiła dotychczas zdobyte umiejętności w praktyce.

 

4. Video CV specjalistki social media – ciekawy content

Mary Patterson wie, dlaczego mimo stałej obecności w social mediach nie zawsze masz taki zasięg i takie zaangażowanie, jakich potrzebujesz. I ma na to radę: bardziej atrakcyjny content, który potrafi zapewnić. Nie wierzysz? Obejrzyj jej video.

 

5. Video CV – rozmowa kwalifikacyjna

Jak w kreatywny sposób przekonać pracodawcę, aby dał ci szansę, jeśli nie skończyłeś jeszcze żadnych studiów, ale wiesz, jakie są twoje atuty? Alex z Olecka w Polsce postanowiła oszczędzić swoim pracodawcom pracy i zapraszać ją na rozmowę kwalifikacyjną: przygotowała rozmowę kwalifikacyjną we własnym zakresie. Pomysłowo i z dystansem.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x