6 aplikacji, które pomogą zlikwidować internetowe „pożeracze czasu”

6 aplikacji, które zwiększą twoją produktywność

 

Praca zdalna daje więcej przestrzeni, ale wymaga także większej koncentracji i samodyscypliny. Przy pokusach, jakie oferuje internet, czasem trudno jest w pełni skoncentrować się na zleceniu.

Dlatego przedstawiamy pięć aplikacji, które pomogą ci wyeliminować najbardziej uporczywe „przeszkadzajki”.

6 aplikacji, które pomogą zlikwidować internetowe „pożeracze czasu”

Źródło obrazka: pixabay.com/pl/users/kaim-1490306/

Reklamy – AdBlock

Wszyscy wiemy, jak denerwujące są reklamy i okienka pop-up, ale z drugiej strony… czasem trafia się przecież coś interesującego, prawda? Niestety nawet, jeśli się nie trafia, reklamy mogą skutecznie wybić cię z koncentracji. Jeśli jeszcze nie odkryłeś, jak bardzo AdBlock usprawnia korzystanie z sieci, daj szanse tej wtyczce. Zaskoczy Cię, ile reklam potrafi zablokować w ciągu miesiąca.

Ciekawe teksty – Pocket

Jedno z praw Murphy’ego dla freelancerów mówi, że im ważniejszy jest projekt, nad którym pracujesz, tym ciekawsze artykuły pojawią się na portalach, które odwiedzasz. Trudno jest się oprzeć ciekawości, a każdy tekst to przecież zajawki do kolejnych ciekawych treści… Co zrobić? Coraz więcej przeglądarek ma już wbudowane funkcje schowków dla artykułów, do których chcesz wrócić. Taką samą funkcję pełni Pocket – dzięki niemu na każdym urządzeniu, z którego korzystasz, możesz schować tekst „do kieszeni”, aby przeczytać go później… oczywiście w czasie zasłużonej przerwy.

Blogi – Feedy

Feedy przyda ci się, jeśli czytasz branżowe blogi. Dzięki tej aplikacji możesz dodać teksty do przeczytania podobnie jak w Pocket, a także posortować je według kategorii i wrócić do najciekawszych w dowolnie wybranym momencie.

Social media – Buffer

A jeśli wśród rzeczy zachowanych w Pocket lub Feedy jest coś, czym chcesz się podzielić ze znajomymi? Facebook, Twitter, g+… Konta na niektórych portalach da się połączyć i publikować na nich treści jednym kliknięciem, inne wymagają logowania i ręcznego dodania linka, artykułu czy zdjęcia. To może usprawnić Buffer – aplikacja, która pomaga organizować udostępnianie treści na wielu profilach w wybranym zakresie czasu.

Czas – Moosti

Znacie metodę Pomodori? Dzielenie dnia pracy na mniejsze i łatwiejsze do zarządzania odcinki czasu wymaga jednak… pamiętania o nastawianiu zegarka z alarmem. Teraz, dzięki aplikacji Moosti, możesz zabierać swojego „pomidora” tam, gdzie pracujesz.

Muzyka – Focus@Will

Nie od dziś wiadomo, że muzyka bardzo sprzyja koncentracji o ile… nie jest to stacja radiowa, która rozprasza uwagę twoimi ulubionymi przebojami. A ile czasu zajmuje ci przejrzenie własnych zasobów zgromadzonych na dysku komputera lub kanałów na YT, zanim stworzysz właściwe tło muzyczne do pracy? Aplikacja Focus@Will rozwiązuje ten problem – zawiera bowiem muzykę, która zwiększy twoja kreatywność, a nie będzie rozpraszać.

Takie są nasze propozycje na to, jak za sprawą prostych rozwiązań można znacząco podnieść swoją produktywność i ułatwić pracę zdalną. A wy? Jakie tricki stosujecie, aby utrzymać koncentrację i sprawnie zarządzać czasem? Dajcie znać w komentarzach!

Więcej na ten temat:

5 aplikacji, które blokują strony zakłócające pracę

10 niebanalnych serwisów, które zwiększają Twoją produktywność

Zapisz

Zapisz

Skomentuj

avatar