6 kanałów YouTube, które zmienią twoje nawyki

Nie ma drogi na skróty, jeśli chcesz wyrobić w sobie nowy nawyk lub poprawić swoją zdolność koncentracji.
Nieważne, czy prowadzisz swoją firmę, rozkręcasz start-up czy jesteś freelancerem. Zapewne doświadczasz chwil, w których zadanie czeka na „flow”, „inspirację” lub „nastrój”, czas ucieka, w ty… nadal oglądasz koty na YouTube.

Zamiast pogrążać się w poczuciu winy lub udawać, że problem nie istnieje, możesz wykorzystać YouTube w konstruktywny sposób.
Mamy dla ciebie listę 6 kanałów na YT stworzonych z myślą o freelancerach, przedsiębiorcach i właścicielach start-upów. Dowiesz się z nich, jak produktywnie wykorzystać czas, z jakich ułatwień pracy skorzystać i jak poprawić koncentrację.

Eksperci i motywacja dla przedsiębiorców i start-upów

Kanały YT, które pomogą ci zbudować dobre nawyki

 

Najlepsze kanały YT dla przedsiębiorców i zleceniodawców

Video to medium powoli, ale konsekwentnie wypierające słowo pisane. Materiały obfitujące w wykresy, demonstracje czy przykłady to nieoceniona pomoc dla wzrokowców, którzy zapamiętują to, co zobaczą.
Pod tym względem YouTube to doskonałe źródło wiedzy i inspiracji dla tych, którzy chcą mieć więcej czasu dla siebie, odnosić sukcesy czy zyskać większą kontrolę nad swoim życiem. Jeśli nie masz możliwości obejrzenia całego filmiku, zawsze możesz posłuchać autora i potraktować jego nagranie jako podcast.

 

Kanały YT dla przedsiębiorc ów – narzędzia i aplikacje

DottoTech

Wszyscy wiemy, że aplikacje, programy czy narzędzia są po to, aby ułatwiać ci pracę i oszczędzać twój czas. Jednak sama instalacja nie wystarczy – i tu z pomocą przychodzi DottoTech.

Zamiast wyważać otwarte drzwi i na własną rękę odkrywać, co jeszcze możesz zrobić dla ciebie Evernote, Dropbox lub Google, możesz skorzystać z rad umieszczonych na tym kanale.
Filmy podzielone są na takie kategorie, jak Evernote, aplikacje Google, marketing na YouTube, prywatność i bezpieczeństwo w sieci oraz krótkie porady techniczne.

 

Simpletivity

Większość z nas przynajmniej raz osiągnęła etap, w którym obsługa aplikacji ułatwiających pracę zaczęła zajmować więcej czasu niż sama praca.

Jeśli czujesz, że zbliżasz się do tego etapu, skorzystaj z rad zawartych na kanale Simpletivity. Gmail jest świetną skrzynką pocztową, ale co zrobić, aby nie doprowadzała cię do szału? Każdy używa jakiegoś kalendarza lub organizera, chociaż nie jest przez to bardziej zorganizowany.
Simpletivity pomoże ci skutecznie wykorzystać zasoby, które masz – czasowe i techniczne.

 

Francesco D’Alessio

Aplikacje webowe i mobilne – wszyscy je kochamy. Rzecz w tym, że w pewnej chwili ilość przerasta nasze możliwości – dlatego dobrze jest mieć zaufanego recenzenta, który powie ci, na które rzeczywiście warto zwrócić uwagę.
Na kanale Alessandro oprócz testów i recenzji znajdziesz także osobne działy poświęcone takim aplikacjom, jak Todoist, Evernote czy Trello. Alessandro omawia także aplikacje na Maca, a „po godzinach” prezentuje także wywiady z ekspertami oraz CEO odnoszących sukcesy firm i start-upów.

 

Kanały YT dla przedsiębiorców – koncentracja i nauka

College Info Geek

Niech cię nie zwiedzie, że jest to kanał dedykowany studentom. Jako przedsiębiorca cały czas uczysz się nowych rzeczy i potrzebujesz skupienia na pracy. Podobnie jak student przed egzaminem, nie możesz pozwolić sobie na prokrastynację i niedbalstwo.
Thomas Frank na swoim kanale udziela rad i wskazówek, jak zapamiętywać szybciej, pracować nad koncentracją i ćwiczyć pamięć. Będziesz zaskoczony, jak wiele możesz zmienić małym kosztem.

 

Kanały YT dla przedsiębiorców – motywacja i eksperci

Brian Tracy

Brain jest jednym z najpopularniejszych youtuberów wśród właścicieli firm, przedsiębiorców i start-upowców. Jego filmy zawierają te rady i wskazówki, które można usłyszeć również na jego wykładach i seminariach.
Video Briana nie zajmą ci dużo czasu, ale skondensowana dawka wiedzy może okazać się bezcenna.

 

Evan Carmichael

Evan to niezwykle „płodny” youtuber – jego kanał jest regularnie aktualizowany. Zamieszcza video skierowane przede wszystkim do przedsiębiorców, w których opowiada o tym, jak zarządzać czasem, zachować motywację, równowagę między pracą a życiem prywatnym czy jak skutecznie podejmować decyzje.

 

Kanały YT dla przedsiębiorców i zleceniodawców – podsumowanie

Filmy i video to obecnie jeden z najpopularniejszych rodzajów treści. To doskonałe źródło wiedzy również dla przedsiębiorców i właścicieli start-upów, którym brakuje czasu na lektury. Film video może również posłużyć ci jako podcast lub audycja radiowa.

Treści umieszczane na YT to nie tylko rozrywka. Jeśli lubisz oglądać filmiki na YT, wykorzystaj ten typ rozrywki w konstruktywny sposób. Dzięki najlepszym kanałom dla zleceniodawców i właścicieli firm dowiesz się, jak w pełni wykorzystać techniczne możliwości aplikacji, usprawnić pracę, poprawić koncentrację a nawet – jak stać się lepszym przedsiębiorcą.

Zapisz

Zapisz

Skomentuj

avatar