6 stron z fontami, których jeszcze nie znasz

Nietypowe źródła fontów dla grafików

Szukanie, ściąganie i magazynowanie fontów to „gulity pleasure” większości grafików, typografów i projektantów. W sieci można znaleźć wiele stron, które oferują darmowe i lub pół-darmowe fonty do użytku prywatnego i komercyjnego.

Nie zawsze jednak ilość idzie w parze z jakością. Poza oczywistymi stronami, takimi jak dafont.com, Font Space lub 1001 Free Fonts, istnieje jeszcze kilka innych wartych uwagi źródeł. To portfolio grafików, strony agencji czy projektów typograficznych.

Przedstawiamy wam 6 dobrych i mało znanych źródeł darmowych fontów!

1. Behance

Nowe źródła fontów dla grafików

Font Orchid, autorstwo YARZA TWINS, źródło Behance.net

Źródło
To jedna z najpopularniejszych platform do zakładania portfolio online (inne pomysły znajdziecie tu i tu). Projektanci chętnie pokazują tu swoje prace, a niektóre są również dostępne jako darmowe pliki do pobrania. To doskonałe miejsce do szukania starannie zaprojektowanych, ale jeszcze nie wszechobecnych fontów.

 

2. GlukFonts.pl

Gdzie szukać fontów dla grafików

Font PridaS$, autor Glukasz, źródło Glukfonts.pl

Źródło
Oto polska strona założona przez projektanta Gluksza, którą spokojnie można postawić w jednym rzędzie z zachodnimi odpowiednikami. Warto sprawdzić – mniej tu znajdziecie fontów „chlebowych”, ale wybór krojów charakterystycznych jest całkiem zadowalający.

 

3. Hype for Type

 Przejdź do głownej zawartości Przejdź do paska narzędzi O WordPressie O Pracy Zdalnej 32 aktualizacje wtyczek, 1 aktualizacja motywu 22 komentarze oczekują na moderację Dodaj SEO Witaj, Redakcja Wyloguj się Dodaj nowy wpis Wprowadź tytuł Bezpośredni odnośnik: http://opracyzdalnej.pl/6-stron-z-darmowymi-fontami/ ‎ Add Button undefined p Liczba słów: 286 Szkic został zapisany 08:46:21. Ustaw obrazek wyróżniający Podejrzyj Stan: Szkic Edytuj Edytuj status Dostępność: Publiczne Edytuj Edytuj widoczność Opublikuj natychmiast Edytuj Edytuj datę i godzinę WP Statistics - Wejścia: 0 Przenieś do kosza Hide share icons in content Dodaj nowy tag Oddziel kolejne tagi przecinkami You can assign specific sidebars to this post, just select a sidebar and the default one will be replaced, if it is available on your template. : Formaty wpisów Zwykły wpis Notatka na marginesie Galeria Wszystkie kategorie Najczęściej używane Copywriter Dla zleceniodawców Grafik Poradnik Freelancera Programista Ważne tematy + Dodaj nową kategorię Autor Zezwól na komentarze. Zezwalaj na pingbacki i trackbacki na tej stronie. Zajawka Zajawki są opcjonalnymi, ręcznie tworzonymi podsumowaniami twoich wpisów, które możesz wykorzystać w swoim motywie. Dowiedz się więcej o ręcznym tworzeniu zajawek. Główne UstawieniaUstawienia Społecznościowe Pomoc AKTUALIZUJ DO WERSJI PRO Podgląd urywka | O Pracy Zdalnej http://opracyzdalnej.pl/?p=5110 Tytuł znaków. Większość wyszukiwarek wykorzystuje maksymalnie 60 znaków dla tytuł. Opis znaków. Większość wyszukiwarek wykorzystuje maksymalnie 160 znaków dla opis. Słowa kluczowe (oddzielone przecinkiem) Robots Meta NOINDEX Robots Meta NOFOLLOW Wyłącz z Mapy Strony Zablokuj na tej stronie/poście. Dziękujemy za tworzenie za pomocą WordPressa and Piklist. Wersja 4.7.5 Wstawiono odnośnik. Nie znaleziono żadnych elementów. Wstaw media Filtruj po rodzaju Filtruj po dacie Szukaj mediów Szczegóły załączonego pliku źródła-dla-typografów-orchid-font.jpg 22 maja 2017 22 KB 500 × 160 Edytuj obrazek Adres URL Tytuł Etykieta Font Orchid, autorstwo YARZA TWINS, źródło Behance.net Alternatywny tekst Opis Gdzie szukać fontów dla grafików Ustawienia wyświetlania załączonego pliku Wyrównanie Odnośnik do Rozmiar 1 wybrano

Hype for Type – źródła darmowych fontów dla typografów

Źródło
Na tej stronie znajdziecie ponad 25000 fontów od najlepszych projektantów – spora część dostępnych fontów jest dostępna za darmo. Największa zaleta? Znajdziecie tu również fonty z polskimi znakami!

 

4. Fontstruct

Gdzie szukać fontów dla grafików

Font Dimidium Rounded, autor lanecom, źródło fontstruct.com

Źródło
Na tej stronie możesz wybierać spośród ponad 2 tysięcy fontów. Przeglądać możesz je albo po kategorii, albo po licencji – dostępne są fonty z licencją do użytku komercyjnego i CC0.

 

5. Typetype

Strony www z darmowymi fontami

TypeType – źródło fontów dla grafików

Źródło
To naprawdę spora kolekcja darmowych fontów – oprócz fontów szeryfowych i bezszeryfowych znajdziecie tu także duży zestaw krojów ozdobnych i charakterystycznych.

 

6. Ultratypes

Strony www z darmowymi fontami

Font Stela UT, autor Juanra Pastor, źródło UltraTypes.com

Źródło
Na tej stronie znajdziecie głównie fonty płatne (około 10 euro za krój), ale część z nich jest darmowa. Zbiór fontów nie jest duży, ale znajdują się w nich ciekawe propozycje.

Zapisz

Zapisz

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x