7 narzędzi do stworzenia formularzy w HTML

Jak stworzyć responsywny formularz w HTML5

Najprostszy sposób, aby zebrać dane od odwiedzających twoją stronę, to poprosić ich o wypełnienie formularza. Od logowania do zapisania się na newsletter, od pobrania aplikacji mobilnej do rejestracji na stronie – formularze okazują się niezbędne.

Nic dziwnego, że developerzy starają się, aby formularze były proste, a jednocześnie atrakcyjne dla odbiorców. Aby ułatwić sobie pracę, skorzystaj z „formatek” i narzędzi do półautomatycznego tworzenia formularzy w HTML. Znajdziesz wśród nich templatki najczęściej używanych formularzy, które możesz zmodyfikować i dostosować do swoich potrzeb.

Jak stworzyć responsywny formularz w HTML5
Narzędzia do tworzenia formularzy w HTML

 

Cognito Forms

Źródło
Cena: dla jednego użytkownika i do 500 odpowiedzi w miesiącu darmowa, plany płatne od 10$ do 99$ na miesiąc

To jeden z najbardziej intuicyjnych i łatwych w obsłudze builderów formularzy. Do dyspozycji masz ponad 10 gotowych wzorów formularzy, w tym formularze rejestracji, kontaktu i opłaty, ale również rejestracji na wolontariat, potwierdzający uczestnictwo w spotkaniu czy przesłania aplikacji o pracę.

W builderze możesz łączyć dokumenty, dodawać pliki z ograniczeniem wielkości i typu oraz dodawać powiadomienia o e-mailach. Możesz także podpiąć do formularza płatności przez PayPal – Cognito Forms pobierze maksymalnie 1% prowizji od każdej płatności.

 

Typeform

Źródło
Cena: podstawowa wersja (do 100 odpowiedzi na miesiąc i do 10 pół w formularzu) darmowa, wersje płatne od 30 euro do 70 euro na miesiąc.

Jeśli nie podobają ci się gotowe templatki Cognito Forms, możesz skorzystać z interaktywnego buildera Typeform. Interfejs aplikacji pozwala na dowolne formatowanie formularza, dodawanie obrazów i plików video oraz personalizację formy.

Aplikacja wysyła powiadomienia o udzielanych odpowiedziach i umożliwia generowanie raportów. Typy formularzy są niemal nieograniczone – nieważne, czy potrzebujesz zaproszenia, chcesz stworzyć quiz, przeprowadzić badanie satysfakcji klientów: w Typeform możliwości są takie, jak twoja wyobraźnia.

 

123ContactForm

Źródło
Cena: do 5 formularzy o 10 polach darmowy, plany płatne od 19$ do 39$ na miesiąc, dla korporacji 79$.

W tym builderze zyskujesz dostęp do dziesiątków templatek, poukładanych w intuicyjne kategorie, odpowiadające najpopularniejszym typom formularzy. Każdą templatkę możesz dostosować do swoich potrzeb, korzystać z różnych standardów i formatowania pól formularza.

Dodatkowe funkcje obejmują możliwość wysłania przez użytkowników plików oraz połączenia formularza z zewnętrzną aplikacją (twoją lub zintegrowaną z twoją stroną).

 

SpiceForms

Źródło
Cena: do 3 formularzy i stu odpowiedzi darmowe, plany płatne od 99$ do 149$ na rok, każdy plan zaczyna się od 30-dniowego darmowego okresu próbnego.

Interfejs pozwala na tworzenie formularzy za pomocą „przeciągnij-i-upuść” na podstawie dziesięciu konfigurowalnych typów formularzy. Udzielone odpowiedzi możesz pobrać w formie pliku CSV.

 

EmailMeForm

Źródło
Cena: do 100 odpowiedzi na miesiąc za darmo, plany płatne od 10$ do 20$ na miesiąc

EmailMeForm pozwala na stworzenie w pełni spersonalizowanego, indywidualnego formularza w wersji responsywnej, z twoim logo, fontem i tłem – wszystko to w intuicyjnej formie „przeciągnij-i-upuść”.
Możesz także przekierować odwiedzających na inny adres oraz założyć filtry antyspamowe na formularze.

W planie darmowym nie ma ograniczenia ilości formularzy, a maksymalna ilość pól wynosi aż 50. Ograniczeniu podlega tylko ilość odpowiedzi – tradycyjnie jest to 100 na miesiąc. W planach płatnych zyskujesz także dostęp do formularzy wielojęzycznych i integracji płatności.

 

FormSmarts

Źródło
Cena: darmowy dla jednego użytkownika, plany płatne od 50$ na rok do 360$ na rok dla firm i korporacji

Ten builder działa w chmurze i pozwala na tworzenie w pełni responsywnych formularzy. Nie zniechęcaj się jego archaicznym wyglądem: możliwości edycji są duże, a w planie darmowym otrzymujesz w zasadzie nieograniczoną ilość odpowiedzi i pół w formularzach.

Gotowy formularz możesz umieścić na swojej stronie lub udostępnić w formie adresu URL i kodu QR, aby użytkownicy mogli dotrzeć do formularza również na mediach społecznościowych i offline. Dostępne jest ponad 20 wersji językowych.

 

Form2Pay

Źródło
Cena: darmowy

Usługa Form2Pay jest w pełni darmowa i również daje dostęp do profesjonalnego buildera wraz z nielimitowaną ilością formularzy i nieograniczoną ilością pól dla 100 uzupełnień.

 

7 narzędzi do stworzenia formularzy w HTML – podsumowanie

Trudno znaleźć stronę www, w której nie używa się formularzy: od rejestracji do subskrypcji, od rozrywkowego quizu do badania opinii o produkcie wśród użytkowników formularze okazują się niezastąpione.

Dzięki builderom formularzy HTML online możesz szybko i sprawnie stworzyć swój formularz bez samodzielnego kodowania całości. Większość podanych przez nas narzędzi do tworzenia formularzy jest darmowa, ale ogranicza ilość odpowiedzi do setki.
Buildery działają na zasadzie „przeciągnij-i-upuść” lub edytowania dostępnych templatek, dają jednak możliwość znacznego personalizowania gotowych wzorów.
Z których narzędzi z naszej listy korzystacie?

Skomentuj

avatar