7 stron z grami dla programistów

Darmowe gry dla programistów

 

Czym jest gra w kontekście nauki? Jest to najprostszy oraz najskuteczniejszy sposób na nabycie nowych praktycznych umiejętności. Sprawdź listę tych gier dla programistów! Na pewno znajdziesz tę, która będzie dla ciebie pożyteczna.

7 stron z grami dla programistów
Źródło obrazka: www.picalls.com

Hacker.org

Hacker.org to strona z całą serią łamigłówek oraz quizów, przeznaczonych do testowania zakresu twojej wiedzy. Aby zakończyć serię, powinieneś złamać szyfr, napisać dość skomplikowany kod oraz dokonać obszernej analizy.

Pex for fun

Pex for fun to gra od Microsoft, w której konkurujesz z innymi programistami. Twoja broń to kod!

CodeChef

Na stronie CodeChef można rozwiązywać różne zadania w czasie rzeczywistym oraz brać udział w comiesięcznych konkursach dla koderów.

TopCoder

Na stronie Top Coder nie tylko rozwiązujesz zadania, ale możesz też zarobić realne pieniądze. Programiści oraz projektanci z całego świata konkurują tu w tworzeniu realnych projektów od realnych firm, a najlepsi z nich otrzymują nagrody pieniężne.

Rankk

Rankk jest nową wersją popularnej gry dla programistów The Pyramid. Rozwiązujesz w niej zadania z logiki, matematyki oraz kodowania od najprostszych do bardziej złożonych.

Python Challenge

Python Challenge to gra, w której przechodzisz od poziomu do poziomu przez programowanie w Python.

Google Code Jam

Google Code Jam zawiera algorytmiczne łamigłówki, które rozwiązują uczestnicy konkursu Google. Spróbuj, czy tobie to się uda.

Jeśli to wciąż za mało, tu znajdziesz jeszcze 26 łamigłówek.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x