8 nietypowych stron dla freelancerów, których jeszcze nie znasz

Strony, które pomagają w pracy zdalnej

W kontekście stron www dla freelancerów myślimy zwykle o stronach www ze zleceniami , tutorialami i freebies dla projektantów lub narzędziami, które mogą wykorzystać w pracy zdalnej.
To jednak nie wszystko, co grafik, programista i copywriter mogą znaleźć dla siebie. Jest wiele stron, które nie odnoszą się wprost do pracy zdalnej, ale mogą ją ułatwić lub sprawić, że praca przez internet będzie bezpieczniejsza i łatwiejsza.

Strony, które pomagają w pracy zdalnej
Nietypowe strony www dla freelancerów

 

Przygotowaliśmy listę stron, których prawdopodobnie nie znasz, a które mogą przydać się w twojej pracy freelancera.

 

Porównanie kosztów życia w różnych krajach – Cost of Living Comparsion

Źródło
Praca zdalna daje ten wspaniały przywilej, że możesz pracować z każdego miejsca na świecie. Zanim jednak spakujesz walizki i przeniesiesz się do Kalifornii, warto sprawdzić, jakie są koszty życia i utrzymania w twojej wymarzonej lokalizacji.

 

Zestawienie darmowych źródeł do nauki – No Excuse List

Źródło
Pisaliśmy niedawno o wyszukiwarce kursów online dla programistów. No Excuse List to zestawienie darmowych źródeł internetowych, które umożliwiają naukę czegoś lub zdobycie nowej umiejętności.
Podział na kategorie ułatwia znalezienie dziedziny, na której ci zależy – bez wymówek, że nie wiesz, od czego zacząć.

 

Dostęp do materiałów naukowych – Sci-hub

Źródło
To narzędzie pomoże przede wszystkim copywriterom. Jeśli szukasz materiałów naukowych do contentu wysokiej jakości lub treści specjalistycznych, spotykasz się pewnie z ograniczeniami w dostępie do prac naukowych. Potrzebne są opłaty, subskrypcje lub potwierdzony status studenta lub pracownika naukowego uczelni wyższej.

Sci-hub powstała, aby zwiększać dostęp do wartościowych opracowań i w ten sposób upowszechniać wiedzę. Jeśli zatem w researchu natrafiłeś na tekst naukowy, do którego chcesz mieć dostęp, wklej link w sci-hub.
Nie masz pomysłu, gdzie szukać prac naukowych? Skorzystaj z naszej listy wyszukiwarek prac naukowych dla copywriterów.

 

Stock z dźwiękami – FreeSound

Źródło
FreeSound to… stock z darmowymi efektami dźwiękowymi. Większość z zamieszczonych plików ma licencję CC0, ale zanim użyjesz wybranego efektu, upewnij się, czy nie ma on innej licencji.
Zamieszczone dźwięki możesz wykorzystać w aplikacjach, grach, a nawet jako tło do pokazów i prezentacji.

 

Bezpieczeństwo kont – Have I been Pwned

Źródło
Jako freelancer zapewne masz sporo kont na stockach, stronach branżowych, kont powiązanych z subskrypcjami programów i narzędzi. A może prowadzisz blogi klientów lub ich profile w mediach społecznościowych?
Im więcej kont, tym większe prawdopodobieństwo, że możesz paść ofiarą włamania. Aby sprawdzić, czy twoje nazwy użytkownika i powiązane z nimi maile nie zostały wykradzione i nie wyciekły, skorzystaj ze strony Have I Been Pwned.

 

Generator danych osobowych – Fake Name Generator

Źródło
Internet nie jest miejscem przyjaznym ochronie danych osobowych. Trudno kontrolować, kto ma do nich wgląd i kto ich używa, a wiele stron wymaga podania imienia, nazwiska i adresu, aby uzyskać dostęp do ich zawartości.
Aby nie podawać swoich danych, możesz skorzystać ze strony Fake Name Generator. Witryna wygeneruje dla ciebie nowe dane osobowe, adres, numer telefonu, datę urodzenia i szczegóły dotyczące finansów.

Uwaga – podanie takich danych nie zadziała w przypadku useme.eu :). Pamiętaj, że podanie fałszywych danych na stronach, które zobowiązane są posiadania twoich prawdziwych danych z powodów prawnych (rozliczenia podatków, zawieranie umów) może być traktowane jako łamanie prawa.

 

Mapa gatunków muzycznych – Every Noise

Źródło
Dowiedziono, że słuchanie muzyki podczas pracy poprawia koncentrację i zwiększa produktywność. Co zrobić, aby produktywność nie spadła, bo nie masz pomysłu, czego posłuchać lub nie możesz się zdecydować?
Every Noise to interaktywna mapa wszystkich „sklasyfikowanych” gatunków muzycznych, która pozwoli ci nie tylko poszerzyć muzyczne horyzonty. Dzięki niej odkryjesz także gatunki, o jakich nie miałeś pojęcia.

 

Platforma z grami retro – Play Retro Games

Źródło
Po pracy należy ci się trochę odpoczynku – ta strona to raj dla miłośników gier retro. Jeśli czasem tęsknisz za starym Mortal Kombat, Super Mario lub The Legend of Zelda, Play Retro Games zapewni ci rozrywkę w starym dobrym stylu.

 

Mało znane strony www dla freelancerów – podsumowanie

Internet w pracy zdalnej to nie tylko zawieranie umów, przesyłanie prac czy szukanie darmowych dodatków i narzędzi.
Mało znane strony www pozwolą ci sprawdzić bezpieczeństwo twoich haseł i kont w różnych serwisach, ochronią dane osobowe i dadzą dostęp do wartościowych źródeł. Dzięki nim dowiesz się także… gdzie najlepiej pracować zdalnie.

A z jakich mało znanych stron www korzystasz, aby ułatwić sobie pracę? Napisz nam o tym w komentarzu!

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Skomentuj

avatar