9 wtyczek WordPress dla webdeveloperów

Wtyczki i narzędzia WordPress dla developerów

 

WordPress to obecnie najpopularniejsza platforma do tworzenia stron – i prostych witryn prywatnych, i bardziej złożonych stron dla firm. Do tego nieskończona ilość gotowych szablonów stron www, narzędzia e-commerce i łatwa optymalizacja pod SEO to tylko niektóre z zalet tej platformy.
Nic więc dziwnego, że developerzy chętnie korzystają z usprawnień, jakie oferuje WordPress. Aby ułatwić pracę koderów, programistów i developerów, powstało wiele wtyczek i darmowych narzędzi WordPress.

Szybka konfiguracja strony i szablonu, wprowadzanie zmian w stylach CSS istniejących szablonów, optymalizacja WooCommerce, templatki i szablony maili, zarządzanie wpisami… wszystko to możesz zrobić za pomocą wierszy poleceń, skryptów i wtyczek WordPress. Sprawdźcie propozycje z naszej listy!

Zarządzanie WordPress, wtyczki dla webdeveloperów

9 wtyczek WordPress i innych darmowych narzędzi dla web-developerów

 

1. Elementor

Elementor pozwala na stworzenie layoutu strony za pomocą prostego przeciągnij-i-upuść. Layout będzie w pełni responsywny, konfigurowalny, a przede wszystkim – przyjazny dla użytkowników.

 

2. Child Theme Check

Używasz motywów potomnych? Po aktualizacji motywu głównego powinieneś sprawdzać zmiany i, jeśli to konieczne, dodawać je do swojego motywu. Dzięki Child Theme Check łatwiej ci będzie śledzić zachodzące zmiany i aktualizować motyw potomny.

 

3. Disable Blogging

Disable Blogging usuwa takie elementy związane z blogowaniem, jak postowanie wpisów, komentarze i źródła. Dzięki niej szybko usuniesz te elementy WordPress, które nie pasują do charakteru i funkcji twojej strony.

 

4. SwiftyBar

SwiftyBar służy do dodawania pływającego okna na stronie pojedynczego posta. Okno pokazuje tytuł danego posta, kategorię, kilka odnośników do mediów społecznościowych, przewidywany czas potrzebny na przeczytanie całości oraz linki do następnego i poprzedniego artykułu. Wtyczka przydatna, aby zwiększyć zaangażowanie czytelnika.

 

5. The Capital of WordPress

The Capital of WordPress w momencie publikacji wpisu zamienia wielkie litery tytułu i nagłówków w treści tam, gdzie są potrzebne. Jest to przydatne zwłaszcza wtedy, kiedy bloga prowadzi kilku autorów i trudniej jest zadbać o wizualną spójność.

 

6. EmailTemplate

EmailTemplate dodaje nowy panel w konfiguracji WordPress, dzięki czemu możesz dostosować domyślną templatkę emaila do swoich potrzeb. Dzięki tej wtyczce wiadomości systemowe WordPress wysyłane do twoich użytkowników lub subskrybentów, na przykład o zmianie hasła, nie będą już takie zwyczajne i nudne.

 

7. WooCommerce Jetpack

WooCommerce Jetpack poprawia funkcjonalności WooCommerce, w tym także zmienianie cen całych grup towarów, ustalanie ceny hurtowej, fakturowanie do PDF, opcje pakowania i informacje o ratach.

 

8. Airplane Mode

Kojarzy ci się z ograniczonym dostępem do internetu? Słusznie. Ta wtyczka wyłącza wysyłanie zapytań WordPressa do zewnętrznych serwerów HTTP (fonty Googla, Gravatar, aktualizacje WordPress), szczególnie jeśli są to zapytania wtyczek lub tematów. Wtyczka przydaje się, jeśli używasz lokalnej domeny lub masz bardzo słabe łącze, a chcesz wyeliminować błędy, które powodują brakujące pliki.

 

9. SiteOrigin CSS

Potrzebujesz skonfigurować temat WordPress w czasie rzeczywistym? Umożliwi ci to SiteOrigin CSS. Dodaje ona nowy panel w menu Wygląd –>Edytuj CSS. Możesz nadpisać w nim  własne dyrektywy CSS do stylu tematu, którego używasz, lub skorzystać panelu GUI, aby dodać dyrektywy CSS.

A czego wy używacie, aby ułatwić sobie pracę z WordPressem? Napiszcie nam o tym w komentarzach!

Zapisz

Zapisz

Zapisz

2
Skomentuj

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
RedakcjaMesukan Recent comment authors
najnowszy najstarszy oceniany
Mesukan
Mesukan

Bardzo ciekawy zbiór, niektórych nie znałem i na pewno przetestuję. Dzięki :-)