Andrzejkowe wróżby dla freelancerów

Andrzejki freelancerów

Praca zdalna kojarzy się raczej z branżami kreatywnymi i innowacjami, a wróżby w andrzejkowy wieczór to tradycja popadająca powoli w zapomnienie. Postanowiliśmy połączyć ze sobą oba te zjawiska i zaproponować wam uwspółcześnione wersje andrzejkowych wróżb, idealne dla freelancerów.

Pomysły na andrzejki dla freelancerów

Wróżby dla freelancerów i osób pracujących zdalnie na andrzejki

Wróżenie z fusów – programiści i tłumacze

Jest to wróżba dla freelancerów, którzy pracują do późna i konsumują przy tym duże ilości kawy – szczególnie dla programistów i tłumaczy.

Sposób wykonania: tradycyjną kawę „sypankę” parzymy w filiżance o rozszerzających się brzegach. Napar wypijamy, a na dnie zostawiamy tyle płynu, aby fusy swobodnie się unosiły. Lewą ręką odwracamy filiżankę do góry dnem, stawiamy na spodku i lewą ręką osiem razy obracamy w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara. Czekamy siedem sekund.
Podnosimy filiżankę i sprawdzamy, w jaki wzór ułożyły się fusy.

Uwaga: nie sprawdza się w przypadku kawy wypitej z kilkugodzinnym opóźnieniem oraz pitej z kuków półlitrowej objętości. Na pytania domowników, co ma znaczyć cały ten bałagan odpowiadamy enigmatycznym mruknięciem.

 

Ustawianie pendrive’ów i innych urządzeń przenośnych – graficy

Jest to wróżba dla większego grona freelancerów, szczególnie grafików, którzy, jak wiadomo, zbierają najwięcej gadżetów, banków energii i przenośnych cyfrowych zabawek.

Sposób wykonania: każda z obecnych osób kładzie swoje urządzenie przenośne na podłodze. Linię startu wyznacza biurko gospodarza lub gospodyni, linię mety – lodówka. Następnie ostatnie urządzenie przenosimy na początek rzędu. Operację powtarzamy, aż jedno z urządzeń znajdzie się na linii mety. Osoba, której urządzenie pierwsze „dojdzie” do lodówki w tym roku będzie najmniej prokrastynowała.

Uwaga: komentowanie jakości i możliwości technicznych urządzeń pozostałych członków zabawy jest bardzo nietaktowne. Aby zwiększyć motywację uczestników, wróżbę można wykonać przed wyjęciem z lodówki poczęstunku dla gości.

 

Wróżenie z tekstu – copywriterzy

Ta wróżba polecana jest wszystkim, którzy pracują ze słowem pisanym – copywriterom, content managerom lub osobom piszącym blogi.

Sposób wykonania: napisz szybko scenariusz wydarzeń na przyszły rok. Może mieć tylko siedem zdań (z maksymalnie dwoma orzeczeniami, nie wolno oszukiwać!). Następnie daj scenariusz do przeczytania innej osobie. Pierwsze słowa, jakimi skomentuje otrzymany tekst, to twoja przepowiednia na przyszły rok.

Uwaga: nie należy we wróżbę wciągać kolegów i koleżanek po fachu – chyba, że chcecie się dowiedzieć, że powinniście popracować nad składnią.

Wróżba imprezowa dla freelancerów

Pewny i sprawdzony sposób na to, aby poznać swoja freelancerską przyszłość. Polecany szczególnie w gronie osób pracujących zdalnie.

Sposób wykonania: z kredensu gospodarzy wyciągacie trzy jednakowe nieprzezroczyste kubeczki. Pod każdy kubek wkładamy po jednym przedmiocie – kluczyk, monetę i pendrive. Kubeczki stawiamy na stole i przesuwamy je kilka razy, zmieniając kolejność ustawienia. Osoba, której dotyczy wróżba, wybiera jeden kubeczek. To, co pod nim znajdzie, jest wróżbą na przyszły rok.

Kluczyk – oznacza powrót na etat
Moneta – to dobre zlecenia
Pendrive – wróży przypływ sił twórczych i kreatywności

Uwaga: nie sprawdza się, jeśli gospodarze są zafiksowani na punkcie designu i nie mają w domu trzech jednakowych kubków. Kubki wcześniej będące w użyciu przed wróżbą należy starannie opróżnić i osuszyć.

 

Wróżenie z monitora – na blokadę twórczą

Dla freelancerów z blokadą twórczą

Jest to nowoczesna wersja starej wróżby z lustrem, która panienkom na wydaniu miała pokazać twarz przyszłego małżonka. Do jej przeprowadzenia potrzebny jest komputer stacjonarny z zewnętrznie zasilanym monitorem.

Siedź długo przy monitorze i wpatruj się w niego intensywnie. Następnie jednym ruchem odetnij zasilanie. Na ekranie jak w lustrze zobaczysz wysokość przelewu od zleceniodawcy.

 

Wróżenie ze wzornika kolorów Pantone

Dla freelancerek, które mają wyczucie koloru

Niech każda z was poda trzy pierwsze cyfry, jakie przyjdą jej na myśl. Następnie wejdźcie na stronę wzornika Pantone i w wyszukiwarkę kolorów wpiszcie kod hex bieli (FFFFFF). Wyszukiwarka poda wam kolory najbardziej zbliżone do białego wraz z ich kodami hex – ta z was, która była najbliżej czystej bieli, w tym roku spotka swojego wymarzonego zleceniodawcę.

Z niecierpliwością czekamy na wyniki waszych wróżb.

Zapisz

Zapisz

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x