Pozycjonowanie w wynikach wyszukiwania Google dla blogerów

W dzisiejszych czasach prowadzenie autorskiego bloga stanowi doskonały sposób na kreowanie własnej marki w sieci. Tak naprawdę nie ma znaczenia, w jakiej branży specjalizuje się bloger – freelancer. Szansę na internetowy sukces ma zarówno blog modowy, parentingowy, jak też sportowy.

Pozycjonowanie w wynikach wyszukiwania Google dla blogerów
Pozycjonowanie marki własnej w blogosferze – jak to zrobić?

Wystarczy, że jego autor zadba o odpowiednie przygotowanie swojej strony. W taki sposób, aby była ona dobrze widoczna w wyszukiwarce Google, a przy tym atrakcyjna wizualnie i intuicyjna w nawigacji. Co więcej, blog ekspercki którego prowadzenie ma przynosić zyski, musi być przyjazny robotom indeksującym – jeśli freelancer o tym zapomni, jego strona nie będzie wyświetlała się w topie. A co za tym idzie, potencjalny zleceniodawca jej nie znajdzie, zlecając przygotowanie artykułu komuś innemu. Jak wypromować swojego bloga, żeby zacząć na nim zarabiać? Odpowiadamy!

 

Poprawna optymalizacja strony to podstawa w świecie blogosfery

Chcąc pozyskać unikalne wejścia na swoją stronę, należy wdrożyć konkretne działania, określane mianem SEO. Pod tą tajemniczą nazwą kryje się optymalizacja treści, struktury oraz kodu. Kiedy każdy z tych obszarów zostanie dostosowany do wymogów wyszukiwarek, blog zacznie wyświetlać się w Google po wpisaniu wybranych słów kluczowych. Te powinny być ściśle związany z tematyką strony.

Przykładowo, potencjalny pracodawca zainteresowany zleceniem wpisu sponsorowanego o słodyczach wegańskich, przejrzy internet w poszukiwaniu blogów kulinarnych. Najlepiej takich, które są prowadzone przez wegan lub posiadają dedykowaną kategorię: poświęconą przepisom ze składników, niezawierających produktów zwierzęcych. Freelancer prowadzący takiego bloga musi więc dopilnować, by jego strona pokazywała się wysoko w Google na takie frazy, jak np. „blog dla wegan” czy „przepisy wegańskie”. Jak to zrobić?

Działania z zakresu SEO nie należą do najłatwiejszych. Zwłaszcza te, bezpośrednio związane z dostosowaniem kodu źródłowego strony. Czy bloger, który nie specjalizuje się w optymalizacji pod wyszukiwarki, może wyprzedzić swoją konkurencję i trafić do TOP10 najlepszych fraz? Oczywiście, że tak! Z pomocą przychodzą agencje marketingowe, które oferują takie usługi, jak pozycjonowanie stron w Google.

Powierzając specjalistom kwestie techniczne związane z optymalizacją bloga można być pewnym, że w krótkim czasie zyska on na popularności i będzie reprezentatywny. Warto mieć na uwadze, jak ważne jest SEO i prowadząc bloga tworzyć unikatowe treści bogate w słowa kluczowe, stale aktualizować archiwum oraz regularnie pracować nad nowymi postami.
To tylko przykłady zadań, jakie stawia przed blogerami marketing internetowy. Z czasem poznasz je wszystkie, a na efekty ich systematycznego wdrażania nie będziesz musieć długo czekać. Tym bardziej, że naprzeciw Twoim potrzebom wychodzą takie serwisy, jak Useme.

 

Korzystając z Useme znajdziesz pracodawców, którzy zachwycą się Twoim blogiem

Własny blog to swoista wizytówka freelancera, oferującego usługi copywriterskie. Osoba zainteresowana zleceniem Ci tekstów reklamowych, z pewnością będzie chciała zobaczyć próbkę Twoich możliwości. Wówczas wystarczy odesłać ją na… swojego bloga.
Kilkanaście sekund – tyle potrzeba, aby ocenić lekkość pióra, styl pisarski i ogólną estetykę tekstów. Drugie tyle będzie potrzebne do sprawdzenia statystyk strony, w tym liczby unikalnych użytkowników, odwiedzających bloga.

Pracodawca, który otrzymuje dziesiątki ofert od copywriterów często ma dylemat, kogo wybrać. Dysponując wyżej wymienionymi informacjami, podjęcie decyzji o zatrudnieniu będzie dla niego znacznie prostsze. Pozyskiwanie zleceń zdalnych za pośrednictwem portalu Useme okazuje się korzystne i efektywne, pod warunkiem, że freelancer ma do zaoferowania to, czego oczekuje zleceniodawca.

Zacznij więc od zadbania o własną markę. Kreuj swój wizerunek w sieci, udzielaj się na forach internetowych, komentuj blogi innych. Niech Twoja strona będzie rozpoznawalna i dobrze kojarzona, a przede wszystkim – odwiedzana przez wielu użytkowników. Miej na względzie, że drogi, jakimi mogą do Ciebie napływać zlecenia, są różne: od organicznych wyników wyszukiwania, aż po specjalne serwisy, stworzone z myślą o ambitnych freelancerach.