Ćwiczenia rozciągające na kręgosłup

Ćwicz przy biurku – rozciąganie pleców dla freelancerów

 

Praca siedząca przy komputerze to codzienność dla wielu freelancerów, Chociaż wszyscy wiemy, że  regularna aktywność fizyczna jest niezbędna dla zdrowia, nie wszyscy znajdujemy na nią czas lub nie zawsze wiemy, co i jak ćwiczyć. Tymczasem zaniedbania w kwestii ruchu odbijają się przede wszystkim… na naszych plecach.

Ból pleców i zwyrodnienia w obrębie kręgosłupa stają się powoli chorobą cywilizacyjną naszych czasów. Pozycja siedząca jest najmniej „fizjologiczna” dla naszych pleców: powoduje zwiększony nacisk na kręgosłup. Wielogodzinne siedzenie sprawia, że więzadła i krążki międzykręgowe ulegają przeciążeniom, do których nie są przystosowane.
Tymczasem specjaliści twierdzą, że wystarczy już 5 minut ćwiczeń rozciągających po każdej przepracowanej godzinie, aby zniwelować bóle pleców oraz rozluźnić spięte mięśnie ramion i górnego odcinka kręgosłupa.

Rozciąganie pleców i kręgosłupa dla freelancerów

Ćwiczenia na kręgosłup dla freelancerów – Exercise 4 back

Nie wszyscy wiedzą, jakie są najlepsze ćwiczenia na kręgosłup. Odpowiedź na to pytanie znajdziecie na stronie Exercise 4 back. Proponowane tu ćwiczenia na plecy nie wymagają specjalistycznego sprzętu ani stroju, nie są skomplikowane ani nie wymagają odrywania się na długo od pracy. Można je wykonywać nawet siedząc przy biurku… chociaż z oczywistych względów radzimy, aby jednak na czas ćwiczeń odejść od monitora.

A jak wy radzicie sobie ze skutkami siedzenia przy komputerze? Jakie rodzaje ćwiczeń wybieracie? Napiszcie nam o tym w komentarzach!

Zapisz

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x