Darmowe e-booki dla programistów i webdeveloperów

Darmowe e-booki dla koderów i webdeveloperów

6 darmowych e-booków dla programistów

Gdzie można uczyć się języków programowania lub projektowania UI? Oferta płatnych studiów podyplomowych i kursów kierunkowych jest spora i freelancer na każdym poziomie zaawansowania znajdzie coś dla siebie.
Jeśli kursy stacjonarne i e-learning nie do końca do ciebie przemawiają, możesz także kształcić się sam. Nie oznacza to od razu wydawania bajońskich sum na podręczniki – uczyć się możesz także z tutoriali i darmowych ebooków.

 

Darmowe ebooki dla freelancerów – gdzie szukać

Trudno wskazać jedno najlepsze źródło do legalnego pobierania ebooków. Wytrwali freelancerzy mogą skompletować całkiem sporą bibliotekę darmowych ebooków dzięki stronom i blogom branżowym, które często oferują darmowe e-książki np. w zamian za zapisanie się do newslettera.

Uwaga: większość ebooków dostępna jest w języku angielskim. Jeśli uważasz to za przeszkodę w korzystaniu z darmowych źródeł wiedzy, pamiętajcie, że dzięki nauce nie tylko podniesiesz swoje kwalifikacje, ale również lepiej poznasz język obcy.

Darmowe e-booki dla koderów i webdeveloperów
Lista darmowych ebooków dla programistów

 

Darmowe ebooki dla programistów – lista

1. Jak kodować grafiki wektorowe (SVG) w XML

Grafiki wektorowe, które zawierają różne rodzaje ścieżek, obrazów i tekstów, można przeskalować bez utraty jakości. Ten ebook w prosty i przystępny sposób wyjaśnia, jak zakodować grafikę wektorową w XML.
Źródło

 

2. PHP

Dużą zaletą tego kompendium PHP jest sposób organizacji tekstu. W kolejnych rozdziałach znajdziesz podstawy języka wraz z linkami odsyłającymi do innych artykułów obszerniej wyjaśniających dane zagadnienie. Jeśli jesteś początkujący – dzięki temu nie musisz przebijać się przez materiał dla bardziej zaawansowanych użytkowników.
Źródło 

 

3. CSS

CSS jest obecnie podstawą do tworzenia stron www. Podręcznik Adama Schwartza wyjaśnia krok po kroku, jak zbudować poszczególne elementy strony www. Każdy fragment kodu ilustrowany jest screenem prezentującym efekt – jeśli nie wiesz, jak osiągnąć jakiś efekt, wystarczy prześledzić dokładnie ebook.
Źródło

 

4. Designing for the Web

Wszyscy wiemy, jak wygląda dobra strona www, kiedy już ją widzimy – łatwizna, prawda? Trudniej jest samodzielnie i od podstaw zaprojektować layout witryny przyjaznej dla użytkownika. Jak dostać pierwsze zlecenie i jak pracować dla agencji? Gdzie szukać inspiracji? Na co zwrócić uwagę przy projektowaniu typografii, koloru i layoutu? Odpowiedzi znajdziecie w tym ebooku.
Źródło

 

5. UX nie tylko dla start upów

Zwykle myślimy o UX w kontekście zleceń i projektowania stron lub aplikacji dla klientów. A co z twoją stroną domową? Nawet jeśli nie planujesz kariery jako specjalista od UX dobrze jest znać podstawowe założenia projektowania interfejsów i wykorzystywać je w swoich projektach.
Źródło

 

6. Projektowanie – Pixel Perfect Precision 3

Ten 40-stronicowy ebook to skondensowana wiedza o obecnych trendach w projektowaniu. Od brandingu do Retiny, od nowości Photoshopa do zasad dobrego UX.
Źródło

 

Podsumowanie – ebooki dla programistów

Zdobywanie wiedzy dla freelancerów wcale nie musi być kosztowne. Jeśli masz ograniczony budżet, a chcesz się uczyć, możesz skorzystać z darmowych e-booków dostępnych w internecie.
Zaproponowane przez nas e-książki to zaledwie ułamek z materiałów udostępnianych na profesjonalnych stronach i blogach.
A może znacie inne warte uwagi darmowe e-booki dla programistów? Napiszcie nam o tym w komentarzach!

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Skomentuj

avatar