Darmowe gry dla programistów – Java, PHP, Python

Gry dla programistów w Java, Python i PHP

 

Podobno najskuteczniejsza nauka to nauka przez zabawę. Jeśli chcecie nauczyć się kodowania, dzięki grom dla programistów możecie połączyć przyjemne z pożytecznym. Gry strategiczne, zagadki logiczne i łamigłówki sprawią, że zgłębianie tajników kodowania stanie się przyjemnością.

Nauka programowania

Darmowe gry dla programistów PHP, Python, Java

Przygotowaliśmy dla was zestawienie gier, dzięki którym poszerzycie wiedzę, zdobędziecie nowe umiejętności oraz poprawicie znajomość takich języków programowania, jak Python, PHP czy Java. Tym razem nasze zestawienie poświęciliśmy grom, które koncentrują się na jednym wybranym języku.

Jeśli jeszcze nie zdecydowaliście, który język odpowiada wam najbardziej albo chcecie równolegle pracować nad kilkoma, tu znajdziecie naszą poprzednią listę darmowych gier dla programistów.

Większość gier w naszym zestawieniu jest darmowa. Na końcu zestawienia umieściliśmy dwa płatne kursy tworzenia gier w środowisku Unity 3D i Unity 5.

 

Screeps

Języki: JavaScript
Darmowa gra dla programistów

Gry dla programistów - Screps

Darmowe gry dla programistów w JavaScript

To pierwsza gra strategiczna MMO dla programistów. Wymaga czegoś więcej niż tylko klikania – aby zdobywać kolejne poziomy, musisz zakodować odpowiednie rozwiązania w JavaScript.

 

ElevatorSaga

Języki: JavaScript
Darmowa gra dla programistów

Darmowe gry dla programistów w JavaScript

Darmowe gry dla programistów w JavaScript

W tej grze dla programistów modyfikujesz dany kod tak, aby „winda” zadziałała i przewiozła określoną ilość osób w określonym czasie.

 

CheckiO

Języki: Python, JavaScript
Darmowa

Darmowe gry dla programistów - JavaScript i PHP

Darmowe gry dla programistów – JavaScript i PHP

To gra przeglądarkowa, która ćwiczy i rozwija znajomość Pythona. Budujesz w niej swoją własną bazę kosmiczną i zdobywasz sąsiednie bazy. Żeby wejść na kolejne poziomy gry, rozwiązujesz problemy programistyczne. Aby uzyskać pełny dostęp, konieczne jest zalogowanie się.

 

Robocode

Języki: Java i .NET
Darmowa gra dla programistów Java i .NET

Darmowe gry dla programistów w Java i .NET

Darmowe gry dla programistów w Java i .NET

Twoim zadaniem jest stworzenie za pomocą kodu robota-czołgu. Pojedynki między robotami opierają się na współzawodnictwie Java i .NET, a toczą się w czasie rzeczywistym. Zanim rozpoczniesz, możesz skorzystać z tutoriala jak stworzyć pierwszego robota oraz z obszernego działu pomocy i sekcji Wiki. Jesteś gotowy na takie wyzwanie?

 

RubyQuiz

Języki: Ruby
Darmowa baza wiedzy z Ruby

Darmowe gry dla programistów w Ruby

Darmowe gry dla programistów w Ruby

W czasie swojej aktywności na tej stronie publikowane były quizy i wyzwania dla programistów pracujących w Ruby. Obecnie strona nie jest już aktualizowana, ale stanowi dobrą bazę wiedzy dla programistów, którzy dopiero poznają tajniki tego języka.

 

Git-Game

Języki: Git
Darmowa gra dla programistów

Darmowa gra dla programistów z Git

Darmowa gra dla programistów z Git

Coś dla programistów ze środowiska Linux. Jeśli chcesz lepiej poznać rozproszony system kontroli wersji, ta gra ci w tym pomoże. Za pomocą komend git i pliku ReadMe otrzymujesz wskazówki, które pomogą ci rozwiązać zadanie.

 

Vim-Adventures

Języki: Vim
Darmowa gra dla programistów

Darmowa gra dla programistów w VIM

Darmowa gra dla programistów w VIM

Dla wielu programistów Vim jest mało przyjazny i raczej trudny w obsłudze. Jeśli jednak chcesz spróbować swoich sił lub nauczyć się czegoś nowego, gra przekazująca podstawy Vim jest stosunkowo prostym sposobem.

 

Hacker.org

Darmowa gra dla programistów

Darmowa gra dla programistów - zagadki i łamigłówki

Darmowa gra dla programistów – zagadki i łamigłówki

Ta strona o nieco już archaicznym wyglądzie to zbiór zadań dla… ciekawskich. Aby je rozwiązać, przyda ci się zamiłowanie do łamania szyfrów oraz umiejętność pisania kodu – lub przynajmniej chęć nauki.

 

Code Monkey

Języki: CoffeeScript
Płatna – ceny od 5$ na miesiąc

Płatna gra dla programistów i nauczycieli IT

Płatna gra dla programistów i nauczycieli IT

Chcesz złapać banana? Napisz odpowiedni kod! Kreskówkowa grafika, żartobliwy charakter i niezbyt trudny poziom zadania sprawiają, że ta gra wykorzystywana jest głównie przez nauczycieli informatyki do prowadzenia zajęć.

 

Nauka kodowania przez tworzenie gier

Unity 3D lub Unity 5
Cena: Unity 3D 195$, Unity 5 95$

Te płatne kursy mają postać gry: dosłownie, gry, którą sam tworzysz. Uczą podstaw kodowania w C# oraz .NET i grafiki 3D.

 

 

Jak wam się podobają nasze gry dla programistów? Jeśli znacie inne, których nie wymieniliśmy, napiszcie nam o tym w komentarzach!

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Skomentuj

avatar