Dlaczego warto zatrudnić freelancera?

Dlaczego warto zlecić pracę freelancerowi?

 

Przedsiębiorcy często szukają profesjonalnych i rzetelnych wykonawców do takich prac, jak stworzenie strony www, przygotowanie grafik lub napisanie unikatowych treści na stronę internetową.

Zleceniodawcy mogą zatrudnić do nich całą firmę lub agencję interaktywną lub skorzystać z usług profesjonalnych i rzetelnych freelancerów, również pracujących zdalnie. Dlaczego warto rozważyć właśnie tę opcję?

zlecenia pracy zdalnej dla freelancerów

zatrudnienie freelancerów i mobilnych specjalistów z branży kreatywnej

1. Freelancerzy mają dobry stosunek jakości do ceny

W przełożeniu jakości do ceny usług, trudno konkurować z freelancerami. Pracują z domu, więc nie muszą utrzymywać całego biura. Często rezygnują również z prowadzenia własnej działalności zachowując status osób fizycznych, aby uniknąć płacenia olbrzymich składek i ubezpieczeń.

To wszystko sprawia, że w przeliczeniu godzina pracy freelancera jest tańsza niż w przypadku firm lub agencji.

 

2. Freelancerzy są efektywni

Dla mobilnego specjalisty każda strata czasu faktycznie oznacza utratę dochodów. Ta finansowa odpowiedzialność sprawia, że jest bardziej efektywny niż pracownik etatowy.

Freelancerzy najczęściej pracują w pojedynkę, co jest dużym usprawnieniem dla komunikacji. Zamiast przedzierać się przez kolejne szczeble „osób decyzyjnych” masz kontakt bezpośrednio z tym, kto pracuje nad twoim tekstem, stroną czy grafiką.

 

3. Wiesz, kto dla ciebie pracuje

Jeśli zatrudniasz agencję, nigdy nie wiesz, kto tak naprawdę zajmuje się twoim zleceniem. To, że na spotkania przychodzą doświadczeni pracownicy nie oznacza, że również oni będą projektować twoją stronę lub grafikę.

Kiedy zatrudniasz freelancera, możesz sprawdzić jego dotychczasowe prace i ocenić portfolio. W ten sposób zyskasz pewność, że to właśnie osoba o określonych kompetencjach będzie realizowała twoje zlecenie.

 

4. Freelancerzy są elastyczni

Trzeba poszerzyć zakres prac lub zmieścić się w określonym budżecie? Działający w pojedynkę freelancerzy łatwiej dostosowują się do takich zmian. Ponieważ freelancerzy najczęściej rozliczają się za określone dzieło, wprowadzenie korekt do umowy nie jest obarczone takimi konsekwencjami jak w przypadku dużych firm lub agencji.

W przypadku współpracy z freelancerem nie jesteś także zobowiązany długimi kontraktami i umowami na określony czas. Zatrudniasz specjalistę wtedy, kiedy potrzebujesz i do tego, co potrzebujesz. Po ukończeniu zlecenia nie macie wobec siebie żadnych zobowiązań – a ty wiesz już, do kogo się zgłosić, kiedy będziesz potrzebował rozbudowy strony www, odświeżenia logo lub stworzenia nowych treści na bloga.

 

5. Freelancerzy są zaangażowani

To proste – biznes mobilnego specjalisty rozwija się, kiedy ma klientów, a ich pozyskanie lub utrata to rzeczy, które dotyczą go bezpośrednio. W dużych firmach odpowiedzialność za utratę zleceniodawcy rozkłada się na więcej osób, najczęściej etatowych pracowników, którzy nie muszą obawiać się o swoją przyszłość.
Ponadto twoja opinia i referencje mogą wpłynąć na dalszy rozwój kariery mobilnego specjalisty. Nic więc dziwnego, że zwykle dokładają oni wszelkich starań, aby wasza współpraca przebiegała pomyślnie.

 

6. Freelancer wykona zlecenie szybciej niż… ty

Być może na początku prowadzenia działalności sam próbowałeś stworzyć stronę lub logo dla swojej firmy. Jeśli tak, kosztowało cię to pewnie sporo czasu i wysiłku, zwłaszcza jeśli uczyłeś się tych rzeczy od podstaw.
Feelancer może uzupełnić właśnie te luki. Wiesz, że potrzebujesz świetnej strony www, wiesz także, że niektóre strony wyglądają lepiej niż inne i że diabeł tkwi w szczegółach, ale… co dalej? Dobry grafik, koder lub projektant stworzą rozwiązanie, nad którym sam pracowałbyś nieporównanie dłużej.

 

Jakie prace możesz zlecić freelancerowi?

 • tworzenie i poprawki stron www
 • przerabianie stron na responsywne
 • tworzenie dedykowanych aplikacji mobilnych
 • projektowanie grafik i layoutów
 • tworzenie tekstów na stronę internetową
 • tworzenie wpisów na bloga
 • zarządzanie social media
 • prowadzenie kont w portalach społecznościowych
 • wykonanie zdjęć i retusz fotografii
 • modele i projekty 3D
 • spoty reklamowe, video-prezentacje i animacje
 • pozycjonowanie

 

Współpraca z freelancerem jest dobrym rozwiązaniem, jeśli szukasz profesjonalisty i fachowca, który wykona pojedyncze zlecenie z branży kreatywnej. Dodatkowo zamiast podpisywać umowy na wykonanie pracy, możesz rozliczyć się za pomocą faktury VAT. Dotyczy to także współpracy z osobami fizycznymi, bo w serwisie useme.eu wykonawca może wystawić fakturę za wykonaną usługę.

 

A dlaczego wy decydujecie się na współpracę z freelancerami? Chętnie przeczytamy o tym w komentarzach.

Zapisz

Zapisz

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x