E-learning dla grafików – najlepsze platformy

Photoshop cieszy się zasłużoną opinią programu, w którym można wyczarować niemal wszystko – a przy tym narzędzia trudnego w obsłudze. Nie da się zaprzeczyć: potrzeba czasu, aby nauczyć się, jak wykorzystywać wszystkie jego możliwości.

Pierwszy kontakt z Photoshopem bez dobrej instrukcji lub „przewodnika” może dać ci poczucie, że nie sposób połapać się, jak on działa. W gruncie rzeczy flagowy produkt Adobe jest nie tyle skomplikowany, co „napakowany” narzędziami, filtrami i efektami.

Kiedy już przełamiesz lody, na pewno docenisz możliwości, jakie daje Photoshop. Obróbka zdjęć, manipulacje i fotomontaże, projektowanie graficzne – wszystko to jest w zasięgu twojej ręki. Kolejny krok to znalezienie kursów i tutoriali, dzięki którym nauczysz się, jak twórczo wykorzystać Photoshop.
Przygotowaliśmy dla was listę 7 stron z kursami dla grafików.

Kursy projektowania graficznego online

Platformy e-learningowe dla grafików

 

Nauka obsługi Photoshop – kursy i tutoriale on-line

Adobe TV

Źródło

Nauka projektowania graficznego online

Platformy e-learningowe dla grafików – Adobe TV


Tej strony nie mogło zabraknąć w naszym wyliczeniu. To oficjalna platforma „pomocy” Adobe, gdzie znawcy takich narzędzi, jak Photoshop, Illustrator czy InDesign wyjaśniają podstawy działania programów i uczą, jak w nich pracować.
Kursy są podzielone na dwa poziomy, dla użytkowników początkujących i zaawansowanych. Warto zacząć właśnie od tutoriali Adobe, aby wyrobić sobie dobre nawyki (np. edycji warstw) i szybciej poznać sztuczki i tricki, które ułatwią ci pracę.

 

YouTube

Źródło

Nauka projektowania graficznego online

Platformy e-learningowe dla grafików – YouTube

To źródło, z którego każdy skorzystał przynajmniej raz w życiu. Wielką zaletą YouTube jest dostępność darmowych kursów i tutoriali dla niemal każdego poziomu zaawansowania.

Trudnością, jaką możesz napotkać, jest… wybór właściwego tutoriala i zwalczenie pokusy, aby sprawdzić kilkanaście (kilkadziesiąt), a żadnego nie przeprowadzić do końca. Śmiało możesz jednak korzystać z YouTube jako „pierwszej pomocy”, kiedy coś nie zadziała lub zadziała inaczej, niż się spodziewałeś.

 

Envato Tuts+

Źródło

Nauka projektowania graficznego online

Platformy e-learningowe dla grafików – EnvatoTuts


Envato Tuts to strona, na której znajdziesz przekrój przez kursy płatne i darmowe. Zamieszczone materiały dzielą się na dwa rodzaje: tutoriale „how-to” oraz bardziej zaawansowane kursy online. W tych ostatnich autorzy krok po kroku pokazują, jakich technik używali, aby stworzyć daną pracę. To doskonała okazja, aby poznać ich warsztat i zrozumieć zasady działania narzędzi Photoshopa.

 

Phlearn

Źródło
Plan płatny od 10$, dział kursów darmowych

Nauka projektowania graficznego online

Platformy e-learningowe dla grafików – Phlearn

 

Na tej stronie znajdziesz darmowe i płatne kursy. Kursy darmowe zwykle koncentrują się na jednym zagadnieniu, płatne z kolei pozwalają poznać tajniki stosowania kilku różnych technik aby osiągnąć określone rezultaty.

Phlearn to oferta skierowana raczej do bardziej zaawansowanych grafików, którzy początki z Photoshopem mają już za sobą. Tempo lekcji jest raczej szybkie i może stanowić trudność dla początkujących użytkowników.
Jeśli nie chcesz kupować abonamentu, możesz wykupić dostęp do pojedynczych kursów.

 

CreativeLive

Źródło

Nauka projektowania graficznego online

Platformy e-learningowe dla grafików – CreativeLive


Jeśli szukasz materiałów na wyższym poziomie, spróbuj CreativeLive. Nazwa tej strony dobrze obrazuje sposób działania: kursy są filmowane na żywo, a po ich zakończeniu nagrany materiał przez jakiś czas jest dostępny online. To świetna okazja, aby „podejrzeć” przy pracy zarówno grafików, jak i fotografów czy filmowców.
Kursy dostępne są także jako aplikacja iOS.

 

KelbyOne

Źródło
Darmowa wersja próbna, plan płatny od 20$

Nauka projektowania graficznego online

Platformy e-learningowe dla grafików – Kelby Obe

 

Niektórzy z was mogą znać Scotta Kelby’ego jako nauczyciela fotografii, uznanego autora poradników z dziedziny fotografii i jej obróbki. KelbyOne startował jako blog poświęcony robieniu zdjęć, a rosnąca popularność pozwoliła mu rozwinąć się w znaczącą platformę e-learningową.

W przeciwieństwie do innych stron z kursami online, na KelbyOne możesz kupić te, które zainteresowały cię najbardziej, bez konieczności wykupienia miesięcznego abonamentu.

 

Lynda

Źródło
Darmowa wersja próbna, plan płatny od 20$

Nauka projektowania graficznego online

Platformy e-learningowe dla grafików – Lynda

 

Lynda.com to najpopularniejsza platforma e-learningowa. W dziale poświęconym projektowaniu znajdziesz ponad 9 tysięcy kursów odpowiadających różnym poziomom zaawansowania.
Oprócz obsługi Photoshopa znajdziesz tu także kursy z takich dziedzin, jak projektowanie 3D, digital painting czy fotografia.

 

Platformy e-learningowe dla grafików – podsumowanie

Ilu grafików, tyle sposobów na naukę obsługi Photoshopa. Jedni preferują metodę prób i błędów, dla innych najwygodniejsze są książki, a duża grupa nie wyobraża sobie nauki inaczej niż przez kursy online i tutoriale.

Zanim wykupisz płatny dostęp do jednej z platform e-learningowych, skorzystaj z darmowych kursów, jakie znajdziesz na takich platformach, jak YouTube, Lynda.com czy Envato Tuts. Nieocenionym źródłem jest także oficjalny kanał pomocy Adobe, AdobeTV.

Graficy, którzy etap początkujący mają za sobą i szukają zaawansowanych materiałów, mogą wybierać z oferty takich stron, jak CreativeLive, KelbyOne czy Phlearn. Kursy na nich są co prawda płatne, ale cena idzie w parze z wysoką jakością.

Z jakich platform korzystacie przy nauce projektowania? Gdzie szukacie kursów i tutoriali Photoshopa? Napiszcie nam o tym w komentarzach!

Zapisz

Zapisz

Skomentuj

avatar