Europejski Tydzień Freelancerów 2017

European Freelancers Week wydarzenia

Słyszeliście już o Europejskim Tygodniu Freelancerów? W dniach 9-17 października tego roku odbywa się druga edycja tej międzynarodowej imprezy. Udział w niej biorą coworkingi oraz różne organizacje zrzeszające osoby samozatrudnione i pracujące tylko na zlecenie, również z Polski.

European Freelancers Week wydarzenia
Europejski Tydzień Pracy Zdalnej

 

Zadaniem European Freelancers Week jest promowanie pracy zdalnej jako formy zatrudnienia, [pomoc prawna i merytoryczna w przejściu na freelancing, jak również budowanie kultury korzystania z coworkingów.
W zeszłym roku liczba freelancerów w Europie przekroczyła 10 milionów i przewiduje się, że liczba ta będzie rosnąć. Freelancerzy stanowią 4% wszystkich aktywnych zawodowo Europejczyków. Nic dziwnego, że powstają usługi i rozwiązania skierowane konkretnie do tej grupy odbiorców.

 

European Freelancers Week – program

Organizatorem Tygodnia jest European Forum of Independent Professionals (EFIP), organizacja promująca pracę freelancerów, mobilnych specjalistów i osób samozatrudnionych.
Wydarzenie składa się z niezależnych imprez, organizowanych przez miejscowe stowarzyszania i organizacje na terenie całej Europy.
Tydzień trwa nieco więcej niż 7 dni – ostatnie wydarzenia odbędą się 17 października. W jego programie znajdziecie między innymi spotkania z inspirującymi freelancerami, prelekcje, kursy i wykłady, spotkania networkingowe a także możliwość skorzystania z coworkingów.

W Polsce odbywa się jedno wydarzenie, organizowane przez Stowarzyszenie Samozatrudnieni. Konsultacje przy kawie dla przedsiębiorców odbędą się w Warszawie 16 października w godzinach 16.30 – 18.00 w coworkingu KENwork na Ursynowie.

Poniżej znajdziecie zapis videokonferencji, która towarzyszyła otwarciu Tygodnia.

Zapisz

Skomentuj

avatar