[Freebies] 8 stron z darmowymi grafikami wektorowymi HQ

Darmowe wektory HD dla grafików

Skąd wziąć darmowe wektory? Wystarczy wpisać w Google, czego szukasz i… otrzymać w odpowiedzi dziesiątki stron. Aby znaleźć darmowe grafiki wektorowe dobrej jakości i o ciekawym designie trzeba czasem poświęcić więcej czasu, niż zajmuje samodzielne wykonanie rysunku.

Tymczasem korzystanie z gotowych wektorów to duże usprawnienie pracy. Kiedy posługujesz się Adobe Illustrator lub którymś z jego darmowych odpowiedników, zamiast rysować dany kształt od podstaw, możesz skorzystać z grafik, które udostępnił inny projektant.

 

Źródła darmowych grafik wektorowych – Vecteezy

Vecteezy rości sobie prawa do tytułu największej społeczności grafików na świecie. Chociaż biblioteka Vecteezy zawiera sporo darmowych grafik, przed użyciem koniecznie sprawdź ich licencję. Niedawno wprowadzono także możliwość edytowania grafik wektorowych przed pobraniem.

Aby korzystać z wektorów zamieszczonych na Vecteesy, nie musisz zakładać płatnego konta, jednak opłata 14$ na miesiąc daje dostęp do wszystkich plików zamieszczonych w serwisie.

Darmowe wektory HD dla grafików
Darmowe grafiki wektorowe – Vexteezy

KLIK

 

Darmowe wektory HD – StockUnlimited

Biblioteka tego stocka z grafikami jest naprawdę imponująca: ponad milion grafik, z czego połowa to grafiki wektorowe wysokiej jakości.

Aby korzystać ze zbiorów, możesz założyć konto i zyskać dostęp do biblioteki darmowych wektorów lub zdecydować się na abonament (9$ na miesiąc lub 39$). Abonament daje nielimitowany dostęp do całego katalogu.

Wszystkie prace należą do grafików i fotografów zrzeszonych w StockUnlimited, co gwarantuje wysoką jakość prac.

Darmowe wektory HD dla grafików
Darmowe grafiki wektorowe – StockUnlimited

KLIK

 

Darmowe grafiki wektorowe – VectorStock

Ten stock poświęcony jest tylko grafikom wektorowym. Posiada bibliotekę ponad 40 tysięcy darmowych wektorów oraz kolejne tysiące wektorów premium, których ceny zaczynają się od 1$.
Przy tak niskiej cenie jakość jest stosunkowo wysoka.

Aby skorzystać z płatnych wektorów, załóż konto – dzięki niemu zyskasz możliwość zakupu kredytów, a te z kolei wymienisz na licencję lub dowolny obraz.

KLIK

 

Grafiki wektorowe za darmo – Freepik

Freepik to w zasadzie duża społeczność grafików, którzy oferują prace wysokiej jakości, starannie zaprojektowane i wykonane.

Wiele z nich możesz wykorzystać za darmo, jeśli zapewnisz credits w postaci informacji o autorstwie. Możesz zrezygnować z atrybucji, ale to w tym celu musisz założyć konto i zapłacić abonament wysokości 10$ na miesiąc.

Darmowe wektory HD dla grafików
Darmowe grafiki wektorowe – FReepik

KLIK

 

Źródła grafik wektorowych HD – Designous

Grafiki wektorowe zamieszczone na tym stocku to prace rysowane ręcznie, a następnie prze-konwertowane do wersji wektorowej. Wszystkie są wysokiej jakości i dopracowane do najdrobniejszych szczegółów.

Sama biblioteka nie jest zatem zbyt obszerna, ale warto z niej skorzystać, jeśli szukasz wektorów do bardziej artystycznych projektów.

Obrazy sprzedawane są w paczkach po około 15$, pogrupowanych według tematu i charakteru.

Darmowe wektory HD dla grafików
Darmowe grafiki wektorowe – Designous

KLIK

 

Źródła darmowych wektorów – RetroVectors

Szukasz oryginalnych wektorów w klimacie retro i vintage? Zamiast przeglądać skany starych magazynów w poszukiwaniu inspiracji, zajrzyj na RetroVectors.

Ta strona oferuje albo darmowe grafiki wektorowe, albo pakiety grafik premium – zazwyczaj w cenie około 2$. Stylistyka zamieszczonych na stronie wektorów obejmuje czasy od epoki wiktoriańskiej aż do lat 80 zeszłego wieku.

Oprócz wektorów znajdziecie tu także fonty oraz dział z inspiracjami.

Darmowe wektory HD dla grafików
Darmowe grafiki wektorowe – RetroVectors

KLIK

 

Źródła darmowych grafik wektorowych – VectorPortal

Ten niewielki stock sprawdzi się, jeśli szukasz relatywnie prostych obrazów. Chociaż zamieszczone na VectorPortal prace są dobrej jakości, wektory do bardziej ambitnych projektów znajdziesz raczej w innych bibliotekach.

Wszystkie grafiki są darmowe i możesz używać ich w celach komercyjnych na CC0

Darmowe wektory HD dla grafików
Darmowe grafiki wektorowe – Vectorportal

KLIK

 

Źródła darmowych grafik wektorowych – Vector.me

Ten niewielki stock liczy sobie 250 tysięcy grafik, ale wszystkie są darmowe, ale przed użyciem sprawdź dokładnie warunki licencji.

Jeśli zainteresują cię grafiki wektorowe w wersji premium, zostaniesz przekierowany do serwisu ShutterStock. Subskrypcja ShutterStock jest płatna – ceny wahają się od 29$ do 179$, za które możesz zakupić określoną ilość zdjęć.

KLIK lub ShutterStock

 

Gdzie szukać darmowych grafik wektorowych – podsumowanie

Jako freelancer wiesz z własnego doświadczenia, że trudno oczekiwać pracy wysokiej jakości za darmo. Podobnie jest z grafikami wektorowymi: jeśli szukasz czegoś dobrej jakości, zwykle musisz za to zapłacić.

Nasza lista pozwala jednak znaleźć tańsze lub darmowe alternatywy dla prac, które oferuje ShutterStock. Czasem opłata wynosi symbolicznego dolara, czasem twórcom wystarczy zaznaczenie autorstwa.

Podobnie szeroki jest zakres stylistyczny: na stockach znajdziesz darmowe grafiki wektorowe od prostych clip-artów aż do wysmakowanych, starannie wykonanych i bardzo złożonych wektorów.
To, które wybierzesz, zależy tylko od twoich potrzeb.

Skomentuj

avatar