Freelancer na obcych rynkach czyli nauka języków online

Zlecenia zagraniczne dla freelancerów

Nie wszystkich freelancerów pociąga wizja życia i pracy w drodze, jak cyfrowy nomada. Dla niektórych komfort pracy na własny rachunek oznacza właśnie pracę w domu, bez konieczności dojazdów choćby na spotkanie z klientem. Niezależnie od tego, czy jesteś typem podróżnika, czy domatora, języki obce to potężne narzędzie pracy. Już sama znajomość angielskiego otwiera możliwość pracy dla zagranicznych zleceniodawców lub realizacji bardziej intratnych zleceń w kraju.

Pisaliśmy już, w jakich branżach możesz szukać zleceń na rynkach zagranicznych i jak rozliczyć pracę dla zagranicznego klienta. Dziś przedstawiamy listę aplikacji, które pomogą ci w aktywnej nauce języka.

Zlecenia zagraniczne dla freelancerów
Aplikacje do nauki języka obcego dla freelancerów

 

Aplikacje do nauki języka obcego dla freelancerów

Najtrudniej jest zacząć i zdobyć podstawy – to na tym etapie najczęściej dopada nas zniechęcenie. Jeśli uczysz się samodzielnie lub dopiero planujesz przystąpienie do nauki, przyda ci się aplikacja, która zamieni naukę w zabawę.

Duolingo

Źródło
System: Android, iOS, Windows Phone
Ta aplikacja przeznaczona jest do nauki języka angielskiego. Zapomnij jednak o nudnym wkuwaniu słowek i formułek gramatycznych: Duolingo bazuje na grywalizacji, aby pobudzać w tobie chęć nauki. Do tego ma również funkcję liczenia dni – jeśli zaczniesz teraz, w okresie jesiennego przemęczenia szkoda ci będzie „popsuć” taki dobry wynik.

 

Busuu

Źródło
System: Android, iOS
Ta platforma umożliwia naukę aż 12 języków: angielskiego, hiszpańskiego, francuskiego, niemieckiego, włoskiego, portugalskiego, czeskiego, chińskiego, japońskiego, tureckiego, rosyjskiego i arabskiego.
Nauczysz się tu nie tylko podstaw gramatyki, ale również poszerzysz słownictwo. Platforma oferuje możliwość uczestniczenia w konwersacjach i praktycznego używania nabytej wiedzy.

 

Aplikacje do fiszek i nauki słówek

Nauka słówek to dla wielu koszmar rodem z podstawówki. Wkuwanie niekończących się list słówek na pamięć trudno nazwać przyjemnością, dlatego stworzono aplikacje, które pozwalają zapamiętywać skuteczniej i szybciej. Wszystko dzięki wykorzystaniu naturalnych mechanizmów odpowiadających za naszą pamięć.

Memrise

Źródło
System: Android, iOS
Memrise to platforma językowa, która udostępnia kursy w ponad 200 językach. Tempo kursu dostosowane jest do twoich możliwości, dlatego uczysz się kiedy chcesz i jak chcesz. Jeśli twoja znajomość języka wymaga po prostu odświeżenia, w Memrise stworzysz kurs skrojony na miarę twoich potrzeb dzięki systemowi fiszek.

 

Lingo

Źródło: iOS  Android
Aplikacja ułatwia naukę słówek za pomocą gry – musisz podać nazwę przedmiotu widocznego na obrazku lub ułożyć pełne zdanie. Gra bazuje na czterech poziomach trudności i zawiera ponad pięć tysięcy słów ze stu różnych kategorii. Aby zmotywować cię do nauki, aplikacja zbiera też twoje statystyki – dzięki temu możesz na bieżąco śledzić swoje postępy.

 

Aplikacje do wykorzystania języka – rozmowy i konwersacje

Nauka języka pozostaje tylko rozrywką umysłową, jeśli nie wykorzystujesz nabytej wiedzy w praktyce. Facebook nie zawsze oferuje grono znajomych tak szerokie, żeby chcieli towarzyszyć ci w praktyce językowej (nie licząc oczywiście naftowych książąt proszących o pożyczkę).
Gdzie ćwiczyć rozmówki?

Rosetta Stone

Źródło
System: Android, iOS
Ta aplikacja umożliwia naukę mówienia i prowadzenia rozmów. Tematy podzielone są na praktyczne grupy – dotyczą nie tylko codziennych tematów (pobyt w hotelu, praca, zakupy, podróże), ale również zawierają wskazówki dotyczące zachowania, np. jakich formuł grzecznościowych używać.
Rosetta Stone umożliwia naukę 19 języków w tempie dostosowanym do twoich możliwości.

 

Tandem

Źródło
System: Android, iOS
Ta aplikacja łączy ze sobą ludzi, którzy chcą nauczyć się mówić w języku obcym. Działanie opiera się na wzajemnej nauce – możesz występować zarówno jako native speaker swojego ojczystego języka, jak i uczeń, który poszukuje partnera do konwersacji.
Aplikacja liczy sobie ponad milion zarejestrowanych użytkowników, co zwiększa szanse na znalezienie nauczyciela języka, który cię interesuje.

 

HiNative

Źródło
System: Android, iOS
Ta aplikacja przeznaczona jest dla osób o przynajmniej podstawowej języka, które potrzebują raczej konsultacji niż konwersacji. Jeśli zatem nie rozumiesz pewnych językowych niuansów lub nie jesteś pewny, w jakim kontekście użyć danego słowa, za pomocą HiNative możesz skontaktować się z native speakerem i poprosić o wyjaśnienie.

 

Gry językowe – nauka języka obcych nie tylko dla freelancerów

A może masz za sobą kilka prób nauki nowego języka i nie czujesz, żeby to była twoja forma spędzania wolnego czasu? Jeśli mimo to zazdrościsz innym znajomości języka i nadal chcesz spróbować, przetestuj… naukę języka w grach.

MindSnacks

Źródło
System: iOS
O tym, że gry poprawiają koncentrację i zdolności poznawcze, a do tego pomagają się zrelaksować, wiadomo nie od dziś. Gry sprawiają również, że łatwiej zapamiętujemy i przyswajamy nowy materiał.
Jeśli chcesz bawić się nauką języka, wypróbuj MindSnacks. Aplikacja umożliwia naukę siedmiu języków,w tym chińskiego i japońskiego.

 

Najlepsze aplikacje do wakacyjnej nauki języków dla freelancerów – podsumowanie

Nauka języków nie wszystkim kojarzy się tylko z przyjemnością. Zawiłości gramatyczne, niekończące się listy słówek, opory przed mówieniem – jeśli znasz choć jedno z nich z własnego doświadczenia, czas na aplikacje mobilne do nauki języków.
Dzięki nim w przystępnej formie opartej na grach i zabawach poznasz podstawy gramatyki, zapamiętasz słówka i poznasz osoby, z którymi będziesz mógł prowadzić obcojęzyczne konwersacje.

Samodzielna nauka może być równie efektywna jak nauka na kosztownym kursie. Pamiętaj także, że dla freelancera znajomość języka obcego to dodatkowy atut – dzięki niej będziesz mógł szukać zleceń od klientów zagranicznych.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

2
Skomentuj

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Redakcja Recent comment authors
najnowszy najstarszy oceniany

Na Duolingo istnieje do wyboru więcej języków niż angielski. Osobiście robię na nim zadania z języka niemieckiego, polecam!