Gdzie freelancer nauczy się SEO i pozycjowania

Optymalizowanie treści tak, aby były przyjazne dla wyszukiwarek internetowych i pozycjonowały stronę wysoko w wynikach wyszukiwania to jedna z najważniejszych umiejętności freelancera.

Nie chodzi tu oczywiście tylko specjalistów SEO, którzy zawodowo zajmują się optymalizacją istniejących stron i treści, aby poprawić ich wyświetlanie.
Podstawowa wiedza dotycząca wyboru i użycia słów kluczowych ma znaczenie również dla copywriterów, którzy zajmują się dostarczaniem treści do sklepów internetowych, do stron www i na blogi firmowe.

Umiejętność optymalizowania wpisów przydaje się także freelancerom, którzy prowadzą swoje portfolio na autorskiej stronie www i chcą zadbać, aby było ono dobrze widoczne lub zastanawiają się nad skorzystaniem z reklamy AdWords.

Gdzie freelancer nauczy się SEO i pozycjowania
Darmowe kursy pozycjonowania i SEO

Kursy SEO dla początkujących

Nawet jeśli nie masz ambicji zostać “SEO-ninją”, podstawowa wiedza dotycząca optymalizacji może przynieść ci sporo korzyści. Dotyczy to zwłaszcza freelancerów „na pełny etat”, którzy oprócz wykonywania zleceń dla klientów zajmują się również marketingiem swoich usług.

Jeśli nie masz żadnego doświadczenia z SEO, a nie czujesz się gotowy do inwestowania dużych sum w płatne kursy, sprawdź naszą listę darmowych źródeł lub relatywnie tanich kursów oferowanych przez platformy e-learningowe.

 

Google Guide 
Wiedzy najlepiej szukać u źródła, dlatego zacznij od oficjalnego poradnika Google: największa wyszukiwarka świata oferuje wiele darmowych materiałów, poradników i tutoriali, które pokazują, jak efektywnie wykorzystać siłę słów kluczowych.
Ten poradnik w przystępny sposób wyjaśni ci, na czym polega specyfika SEO w kontekście wyszukiwarki Google.

 

Moz 
Ten poradnik ma już swoje lata, a od czasu jego opublikowania w pozycjonowaniu zaszło trochę zmian, jednak jeśli chodzi o podstawy wciąż jest aktualny.
10 rozdziałów poświęconych pozycjonowaniu wyjaśnia, jak działają wyszukiwarki, jak przebiega interakcja użytkownika z wyszukiwarką oraz dlaczego na pozycję w wynikach wyszukiwania mają wpływ nie tylko słowa kluczowe, ale również UX, UI i zawartość strony.

 

Search Engine Land 
Pozycjonowanie idzie w parze z działaniami marketingowymi, więc jeśli chcesz lepiej wykorzystać potencjał optymalizacji w dotarciu do określonej grupy odbiorców i sprzedaży swoich usług, sprawdź ten przewodnik.
9 rozdziałów przybliża zarówno podstawy od strony technicznej (optymalizacja kodu i contentu), jak i podstawy linkbuildingu oraz obecności w mediach społecznościowych pod kątem SEO.

 

Udemy – SEO tutorial for beginners 
Za dostęp do większości kursów na Udemy należy zapłacić (i warto czekać na sezonowe obniżki!), jednak ten poradnik dla początkujących jest dostępny bez dodatkowych opłat. W ramach kursu dostępne są dwa artykuły i blisko trzy kwadranse video-tutoriali ilustrujących wyszukiwanie i wybór słów kluczowych.
Koniecznie sprawdź też inne propozycje bezpłatnych kursów SEO na Udemy – jest ich aż 60!

 

Coursera – kurs SEO 
Realizowany przez University of California kurs dla wszystkich zainteresowanych SEO składa się z sześciu części: wprowadzenia, podstaw, kursu dla początkujących i zaawansowanych oraz optymalizacji stron i contentu.
Kursy są darmowe, składają się z poradników, treści do przeczytania oraz video-tutoriali. Wszystkie możesz zrealizować w swoim własnym tempie.

 

Baza wiedzy SEO WhitePress 
Skoro wiesz już, na czym polega działanie algorytmów i robotów indeksujących treści, możesz zastanowić się, jak wykorzystać tę wiedzę w praktyce. Baza wiedzy WhitePress dotycząca SEO i pozycjonowania analizuje konkretne przypadki i podpowiada, jak rozwiązać najbardziej typowe problemy związane z SEO u przedsiębiorcy, freelancera i blogera.

 

Gdzie nauczyć się podstaw SEO? – podsumowanie

Znajomość podstaw optymalizacji pomoże ci poprawić wyniki wyszukiwania twojej własnej strony lub bloga, ale również da ci podstawy, aby pisać lepsze i bardziej efektywne teksty dla twoich klientów.

Na rynku istnieje sporo kursów i tutoriali, które przybliżą ci podstawy SEO. Najlepiej jest zacząć od tutoriala Google, który zawiera aktualne wskazówki optymalizowania treści i stron www pod tą najpopularniejszą wyszukiwarkę świata.
Oprócz wskazówek Google możesz skorzystać z darmowych kursów na platformach e-learningowych oraz baz wiedzy stworzonych przez profesjonalistów.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x