Gotowe zestawienia schematów kolorów

Aplikacje kolorstyczne dla grafików

Palety kolorów, które cię zachwycą

Dobieranie kolorów do projektu to duża przyjemność i równie duże wyzwanie.
Chociaż w sieci można znaleźć wiele narzędzi umożliwiających generowanie palet kolorów, możesz przetestować także palety stworzone już przez innych użytkowników.

Dlaczego warto? Niektórzy powiedzą zapewne, że grafik powinien sam być na tyle kreatywny, żeby nie posiłkować się cudzą wyobraźnią lub smakiem. Od czasu do czasu ciekawie jest jednak przyjrzeć się pomysłom innych „kolorystów” – może podpatrzysz u nich rozwiązania, o jakich jeszcze nie myślałeś?

Aplikacje kolorstyczne dla grafików
Schematy kolorów gotowe do użycia

Gotowe palety kolorów to także niezastąpione narzędzie dla tych, którzy szybko chcą samodzielnie stworzyć efektowną grafikę. Niektóre z narzędzi posiadają także aplikacje mobilne, aby jeszcze łatwiej tworzyć treści.

Wybraliśmy dla was trzy narzędzia, które prezentują gotowe schematy kolorów.

 

Gotowe schematy kolorów – Coolors

Coolors generuje paletę na podstawie wybranego koloru – możesz zdać się na automat losujący barwy lub wybrać kolor samodzielnie. Każdy kolor wygenerowanej palety możesz edytować lub rozwinąć liste jego tonów i odcieni.
Oprócz aplikacji webowej możesz skorzystać także z dodatku Adobe, aplikacji na iOS lub rozszerzenia Chrome.
Źródło

 

Generator schematów kolorów – Colordrop.io

Colordrop zostawia mniej pola do manewru: strona zawiera kilkadziesiąt różnych palet czterokolorowych, z których możesz wybierać.
Źródło

 

Palety monochromatyczne – Material UI Colors

Na Material UI Colors znajdziesz kilkanaście kolorów, których nasycenie możesz edytować za pomocą suwaka. Kiedy już znajdziesz odpowiadającą ci barwę, możesz na nią kliknąć i zobaczyć jej tony i odcienie. Ten schemat jest szczególnie przydatny do tworzenia palet monochromatycznych.
Źródło

 

Gotowe zestawienia schematów kolorów – podsumowanie

Wygenerowane automatycznie palety kolorów to dobre rozwiązanie dla grafików, którzy są ciekawi, jakie pomysły mają koledzy po fachu oraz dla wszystkich, którzy szybko chcą stworzyć efektowną grafikę. Stąd już tylko krok do publikacji w sieci lub wysłania znajomym oryginalnej wiadomości!

Skomentuj

avatar