[Grafika interaktywna] Jak wynaleziono abstrakcję?

Nowe trendy w projektowaniu - interaktywne grafiki i mapy powiazań dla freelancerów

Jak zaprezentować duże ilości danych w atrakcyjny sposób? Graficy mają na to swoje sprawdzone sposoby: dla jednych niezbędne są ilustracje wykresów, inni preferują atrakcyjne i przyciągające uwagę infografiki.

Kiedy jednak chcesz pokazać duże ilości danych i powiązań między nimi na stronie internetowej, zostaw pole do popisu… analitykom i programistom.
Z takiego założenia wyszło nowojorskie Muzeum Sztuki Nowoczesnej, MoMA. Na ich stronie internetowej znajduje się interesująca interaktywna mapa, która towarzyszyła wystawie „Inventing abstraction 1910-1925”.

Interaktywna grafika prezentuje powiązania, wzajemne inspiracje i wpływy między artystami, których prace tworzyły główne ruchy w awangardowej sztuce europejskiej na początku XX wieku.
Po najechaniu kursorem na nazwisko wybranego artysty podświetla się siec powiązań, łącząca go z innymi twórcami. Kliknięcie z kolei przenosi do wybranego obszaru wykresu oraz „zakładki”, na której znajdują się zdjęcia najważniejszych dzieł oraz podstawowe informacje biograficzne dotyczące artysty.

Czy interaktywna grafika może być źródłem wiedzy? Czy jest wygodniejsza i bardziej przejrzysta niż “klasyczne” infografiki i inne statyczne formy prezentowania danych? Czekamy na wasze komentarze!

Nowe trendy w projektowaniu - interaktywne grafiki i mapy powiazań dla freelancerów
Interaktywna grafika – jak prezentować duże ilości danych?

Skomentuj

avatar