Gry dla programistów

Gry, dzięki którym nauczysz się programowania

 

Dlaczego gry sprawdzają się przy nauce kodowania? Bo wszyscy wolimy uczyć się przez zabawę. Zamiast biernie przyswajać wiadomości, musisz szybko wykorzystać je w praktyce, a zdobywanie punktów motywuje do zdobywania nowych umiejętności i zdrowej rywalizacji.
Nauka programowania za pomocą gier daje również inne korzyści. Przyzwyczaja do myślenia zorientowanego na cel i daje możliwość przetestowania różnych strategii rozwiązania problemu. Do tego masz możliwość poprawiania swoich własnych błędów, co jest najskuteczniejszą metodą nauki, również w kodowaniu.

Gry dla programistów

Pixabay, Kodowanie, programowanie, praca

Jeśli uczysz się programowania, ale potrzebujesz także rozrywki, możesz połączyć przyjemne z pożytecznym. Przygotowaliśmy dla was zestawienie gier dla początkujących i zaawansowanych, które współpracują z wieloma językami programowania. JavaScript, PHP, Python – który język wybierzecie dla siebie?

CodinGgame

Darmowe gry dla programistów

CodinGamne

Darmowa
Języki: Bash, Clojure, C, C++, Dart, F#, Go, Groovy, Haskell, JavaScript, Lua, Objective-C, OCalm, Scala, Swift, Pascal, Perl, PHP, Python, Ruby, Rust, VB.NET.
Masz aktywne okno do wpisywania kodu, a obok – cele do zbicia za pomocą prawidłowo napisanych poleceń. Refleks mile widziany!

CodeCombat

Nauka programowania przez gry

CodeCombat

Darmowa
Języki: CofeeScript, Java, JavaScript, Lua, Python.
To platforma przygotowana z myślą o uczniach i nauczycielach jako pomoc przy prowadzeniu lekcji informatyki. Jeśli jednak dopiero zaczynasz przygodę z programowaniem, a wiek szkolny masz już dawno za sobą, nadal możesz skorzystać z tej strony.
Zadania nawiązują do gier RPG i pozwalają rozwijać różne umiejętności, a zaawansowani użytkownicy mogą także uczestniczyć w tworzeniu kolejnych poziomów gry.

CyberDoJo

Nauka programowania w grach

Cyber DoJo

Darmowa
Języki: Java, JavaScript, PHP, Ruby i inne.
To platforma GitHubowa, na której programiści mogą doszlifować swoje umiejętności lub powiększać wiedzę o kodowaniu.

Codewars

Darmowe gry dla programistów

Codewars

Darmowa
Języki: Clojure, CoffeeScript, C++, C#, Elixir, Java, JavaScript, Haskell, PHP, Python, Ruby, TypeScript.
Społeczność graczy tworzy zdania, tzw. kata, które musisz rozwiązać za pomocą kodu. Kod wpisujesz w oknie przeglądarki, a następnie testujesz i sprawdzasz swoje postępy. Możesz także porównać zaproponowane przez ciebie rozwiązania z rozwiązaniami innych graczy, a dzięki temu uczyć się od najlepszych.
Wraz z rozwiązanymi kata otrzymujesz kolejne rangi kyu. Dobre przede wszystkim dla tych, którzy chcą doszlifować umiejętności.

Znacie inne gry, które uczą programistów kodowania? A może sami gracie i możecie pochwalić się swoimi osiągnięciami? Napiszcie nam o tym!

Zapisz

Zapisz

1
Skomentuj

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Anonimowo Recent comment authors
najnowszy najstarszy oceniany
Anonimowo
Anonimowo

CodeCombat nie uczy Javy