[Infografika] projektowanie layoutu

O sile infografiki nie trzeba chyba nikogo przekonywać. To jeden z najlepszych i najszybszych sposób na przekazanie informacji i jednocześnie zainteresowania czytelnika.
Choć w sieci można znaleźć wiele generatorów infografik, dostępne wzory nie zawsze odpowiadają potrzebom content managerów i blogerów. Jeśli zatem musisz zaprojektować infografikę samodzielnie, przyda ci się ściągawka z layoutu!

 

Tajemnica sukcesu: layout i white space

Aby infografika spełniła swoje zadanie, musi być dobrze zaprojektowana. Na co należy zwrócić szczególna uwagę?

  • white space: równowaga między treścią (tekst i grafiki) oraz wolną przestrzenią
  • przejrzystości
  • logiczny układ treści

Infografika powinna przedstawiać jakąś historię: kiedy dane logicznie wynikają jedne z drugich, łatwiej jest zobrazować całe zagadnienie. W osiągnięciu takiego rezultatu pomogą ci osie czasu, wykresy, strzałki i flow-charts.

Innym sposobem na zaprojektowanie układu treści jest korzystanie z ramek i wykresów. Tu ważne będą przede wszystkim równe odstępy między poszczególnymi segmentami oraz powtarzalność elementów. To właśnie ona tworzy wrażenie wizualnej harmonii.

Projektantka i założycielka serwisu Pictochart, See Mei Chow, na swoim blogu podzieliła się z czytelnikami „przepisem” na dobre i sprawdzone układy treści w infografikach. Opracowana przez nią ściągawka przedstawia sześć najpopularniejszych layoutów, które z powodzeniem możesz wykorzystać w swoich projektach!

 

Layout infografiki

Jak zaprojektować layout infografiki

Źródło

Zapisz

Skomentuj

avatar