[Infografika] Trendy w projektowaniu graficznym 2019

W cyfrowej przestrzeni dzieje się coraz więcej i coraz trudniej jest przykuć uwagę odbiorcy. Projektanci i graficy prześcigają się w pomysłach na to, jak dzięki oryginalnej szacie graficznej, zdjęciom i grafikom dotrzeć z komunikatem do jak największej grupy odbiorców. Dotyczy to nie tylko obecności firm na takich portalach, jak Instagram, ale również layoutów stron www i materiałów promocyjnych.

Trendy w projektowaniu graficznym zmieniają się jednak dość szybko i to, co wczoraj było obowiązkowym wyznacznikiem bycia „na czasie” – jak na przykład do niedawna symetria i indywidualizm – dziś może ustąpić miejsca zupełnie przeciwnym wartościom.

Portal DepositPhotos przygotował zestawienie najważniejszych trendów w projektowaniu graficznym 2019 roku [KLIK]. Podstawą do stworzenia tej infografiki była analiza najpopularniejszych grafik spośród ponad 100 milionów darmowych obrazów, jakie udostępnia.

 

Trendy w projektowaniu graficznym

Według DepositPhotos minimalizm, symetria i stonowana kolorystyka ustępują miejsca płynnym kształtom, neonowym kolorom, gradientom i asymetrii. Popularność zyskują także stylistyka retro oraz art brut. Nie lubisz ograniczeń? Otwarte kompozycje i eklektyzm również wymieniane są jako trendy 2019 roku!

 

Nowe trendy w grafice internetowej 2019

Najważniejsze trendy w projektowaniu graficznym 2019, DepositPhotos

Skomentuj

avatar