Jak odpoczywają freelancerzy

Odpoczynek freelancera

 

Międzynarodowa platforma dla wolnych zawodów sfery językowej 2Polyglot przeprowadziła ankietowanie wśród freelancerów, żeby dowiedzieć się, jak odpoczywają po zakończeniu zlecenia.

Jak odpoczywają freelancerzy

Źródło obrazka: pixabay.com/en/users/Unsplash-242387/

Analizy dokonano na podstawie opinii 200 respondentów z różnych krajów, nie biorąc pod uwagę płci, wieku, narodowości oraz specjalizacji. Pytania były otwarte, więc badani mogli samodzielnie napisać, jak się relaksują po zamknięciu zlecenia. Jak wynika z odpowiedzi respondentów, większość freelancerów pozwala sobie na przerwę w pracy, żeby zrobić kilka ćwiczeń, przejść się do kuchni albo łazienki lub wyjść na krótki spacerek – samotnie lub z psem.

15% respondentów ogląda telewizję, filmy, anime lub słucha ulubionej muzyki, często łącząc to wszystko z ciepłą kąpielą z świecami zapachowymi. Oprócz tego większość freelancerów zajmuje się różnymi rodzajami sztuki, wśród których dominują gry na instrumentach muzycznych, śpiew oraz rękodzieło.

10% freelancerów w wolnym czasie lubi czytać książki, często na tematy związane z pracą. Taka sama liczba respondentów stwierdziła, że nie odpoczywa w ogóle, bo nie ma wolnego czasu albo nie czuje takiej potrzeby.

7% freelancerów odpoczywa podczas spotkań przyjaciółmi lub z dziećmi, albo po prostu… śpiąc. Trochę mniej odpowiedzi wymieniało jedzenie czekolady oraz innych słodyczy wraz z piciem kawy lub herbaty. 5% zamiast herbaty lub kawy wybiera alkohol – również bez słodyczy.

4% modli się, medytuje lub ćwiczy jogę. Jeden procent mniej preferuje gry komputerowe. Taka sama liczba freelancerów lubi gotować różne potrawy i tym odreagowywać pracę.

Jak odpoczywają freelancerzy

Jak odpoczywają freelancerzy

Nietypowe reakcje mobilnych specjalistów na pytanie “Jak odpoczywa freelancer?”, które nie weszły do żadnej kategorii:

  • koloruję kolorowanki
  • idę na zakupy
  • trzymam się jak najdalej od komputera
  • nic nie czytam w obcym języku (odpowiedź tłumacza)
  • zawsze robię manikiur przed dużym zleceniem
  • ochładzam głowę w lodówce
  • u mnie odpoczywają tylko palce

Jak zaplanować wakacje, gdy pracujesz zdalnie

Co Wy na to? Jak odpoczywacie w czasie wolnym od zleceń?

Zapisz

Zapisz

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x