Gotowe formularze w HTML dla programistów

Trudno wyobrazić sobie prowadzenie strony www bez zbierania danych od użytkowników. Nie chodzi tylko o ciasteczka. Adresy e-mail do newslettera lub logowania do aplikacji mobilnej, czy adres do wysyłki w sklepach internetowych, szczegóły potrzebne do rejestracji konta – w tych miejscach najczęściej prosimy użytkowników o podanie danych.

Formularze przydają się nie tylko w sklepach internetowych. Potrzebują ich również formy udostępniające aplikacje mobilne, blogerzy – do kontaktu, zostawiania komentarzy i zapisania się do newslettera – i dostawcy usług, które wymagają logowania.

Gotowe formularze w HTML dla programistów
Tworzenie formularzy w HTML – gotowe formularze dla programistów

Naprawdę rozbudowane formularze, np. zgłoszenia na wolontariat, mogą składać się z wielu pól, a ich ręczne zakodowanie oznacza na ogół sporo pracy.
W kodowaniu formularzy pomagają gotowe formatki, dzięki którym w ciągu kilku minut stworzysz odpowiedni formularz HTML o atrakcyjnym i przejrzystym layoucie.

Poniżej przedstawiamy drugą część listy narzędzi do kodowania formularzy w HTML.

 

Narzędzia do kodowania formularzy w HTML – eCube Apps

Źródło
Cena: plan darmowy do 100 odpowiedzi, plany płatne od 1$ do 30$ na miesiąc

eCube Apps to najlepsze narzędzie dla freelancerów: jest niedrogie (już za dolara miesięcznie zyskujesz dostęp do płatności online i możliwości wypełnienia formularza 1000 razy) i bardzo przyjazne w obsłudze.

Edytor zawiera kilkanaście templatek posortowanych w kategorie odpowiadające różnym typom działalności (sprzedaż, hotele, sport, przemysł, logistyka itd.), a oprócz nich sporo tematów. Dzięki nim możesz zbierać dane i akceptować płatności.

Gotowy formularz możesz udostępnić na mediach społecznościowych, również za pomocą kodu QR, SMS oraz e-maili, oraz dodać formularz na swojej stronie.

 

Gotowe formularze w HTML – JotForm

Źródło
Ceny: darmowy do 100 wypełnień i 5 formularzy, plany płatne od 19$ do 99$ na miesiąc

To narzędzie przeznaczone jest przede wszystkim dla „pełnoetatowych” freelancerów i małych firm, ponieważ plan darmowy ma stosunkowo niskie limity wypełnień formularza. W zamian za to oferuje inne możliwości, jak wsparcie dla płatności online, widgety i podpięcie aplikacji.

Builder działa na zasadzie przeciągnij-i-upuść, dzięki czemu możesz łatwo edytować templatki i tematy.
Plan darmowy pozwala na przyjęcie jednej płatności, stworzenie 5 formularzy o nieograniczonej ilości pól i zebranie setki odpowiedzi.

 

Bulidery do formularzy w HTML – LiveForms

Źródło
Ceny: darmowa wersja podstawowa, wersje płatne od 39$ do 149$ za rok

Jeśli uważasz, że twoje formularze są nieciekawe i raczej nie zachęcą nikogo do pozostawienia swoich danych, spróbuj je ożywić z LiveForms. Możesz swobodnie dodawać i edytować ponad 20 typów pól w ramach kolorowych templatek. Oprócz tego dodasz także zabezpieczenia i walidacje oraz instrukcje warunkowe. Skuteczność formularza oceniania jest w rozbudowanych statystykach.

Plan darmowy pozwala na stworzenie trzech formularzy na twoją stronę, a każdy może być wypełniony do 300 razy. Plany płatne umożliwiają również pracę zespołową oraz udostępnianie plików.

 

Narzędzia do tworzenia formularzy w HTML – Wufoo

Źródło
Ceny: darmowy dla 5 formularzy o 10 polach i 100 odpowiedzi, plany płatne od 19$ 99$ na miesiąc

Builder o najbardziej intuicyjnej formule przeciągnij-i-upuść pozwala na stworzenie dowolnego formularza – do wyboru masz ponad 400 w pełni responsywnych templatek, które współdziałają również z bardziej zaawansowaną logiką i instrukcjami warunkowymi.
Wofoo nie ma może tak zaawansowanych opcji jak LiveForms i JotForm, ale sprawdzi się przy prostszych formularzach.

W planie darmowym możesz stworzyć 5 formularzy o 10 polach lub zebrać 100 odpowiedzi. Zakup planu płatnego daje dostęp do powiadomień, obsługi instrukcji warunkowych, raportów i narzędzi do analizy, a także płatności online.

 

Tworzenie formularzy w HTML – Zoho Forms

Źródło
Cena: od 10 euro do 100 euro na miesiąc

Zoho pozwala stworzyć rozbudowane, ale w pełni responsywne formularze za pomocą techniki przeciągnij-i-upuść. Możesz skorzystać z profesjonalnych templatek, a także skorzystać z powiadomień, narzędzi do współpracy w grupie, wsparcie przy tworzeniu autorskich formularzy oraz dostęp do raportów i statystyk.

 

Jak stworzyć formularz w HTML? – podsumowanie

Kodowanie formularzy nie musi być czasochłonnym i problematycznym zajęciem. Dzięki licznym builderom stworzenie formularza w HTML zajmie ci tylko kilkanaście minut – wszystko to za sprawą edytorów przeciągnij-i-upuść oraz dużego wyboru tematów i szablonów.

Wiele z formularzy umożliwia także zastosowanie zaawansowanej logiki oraz akceptację płatności online.
Gotowy formularz udostępnisz w mediach społecznościowych lub wstawisz na swoją stronę www.