Jakie blogi śledzić, aby rozwijać karierę programisty?

Ze wszystkich branż pracy zdalnej programiści są najbardziej poszukiwani i najlepiej opłacani. Takie połączenie sprawia, że nauka programowania – zarówno na kursach stacjonarnych, jak i online – cieszy się sporym zainteresowaniem.

Serwisy informacyjne i blogi o IT, kodowaniu i testowaniu

Najlepsze blogi i portale dla programistów

Jeśli początki masz już za sobą, prawdopodobnie potrzebujesz sprawdzonych i rzetelnych źródeł, z których dowiesz się o nowinkach technicznych.
Kolejna zaleta, jaką ma przeglądanie stron i blogów bardziej zaawansowanych programistów to możliwość „podglądania” stosowanych przez nich rozwiązań. Pod tym względem korzystanie z cudzych doświadczeń i zdobytej wiedzy sprawia, że nie musisz wyważać otwartych drzwi. „Implementowanie” technik rozwiązywania problemów wypracowanych przez innych sprawia, że szybciej możesz pisać bardziej efektywny i zwyczajnie lepszy kod.

 

Lista najlepszych blogów i stron o IT dla programistów

Blogi programistów i „praktyków”

Blog Davida Walsha
Częstotliwość: raz na tydzień
Adres
David jest developerem w Mozilli, odpowiada także za javascriptowy framework MooTools. Na blogu pisze najczęściej o HTML5, JS i CSS, a więc wszystkim, czego potrzebujesz jako frontendowiec. Oprócz rad i wskazówek, jak kodować lepiej i efektywniej, David dzieli się też spostrzeżeniami na temat najnowszych technologii.
David jest zwolennikiem rozwiązań open source i nie boi się metody prób i błędów – a to gwarantuje ci, że jego teksty będą szczerze opisywały jego własne programistyczne zmagania.

 

Blog Scotta Hanselmana
Częstotliwość: raz na tydzień
Adres
Scott jest programistą, którego pasją – oprócz kodowania – jest dzielenie się wiedzą i uczenie innych. Zakres tematów, jakie porusza na swoim blogu, obejmuje i zagadnienia związane z programowaniem, i nowinki techniczne, media oraz przedsiębiorczość.
Oprócz bloga na stronie Scotta znajdziesz także jego podcasty. We wszystkich znajdziesz rady techniczne i podpowiedzi, jak rozwiązać pewne problemy techniczne, wszystko zaprawione humorem.

 

Blog Erica Browna
Częstotliwość: raz na tydzień
Adres
Ten blog można poświęcić programistom, którzy oprócz kodowania zajmują się także prowadzeniem własnej firmy lub mają wpływ na decyzje, jakie podejmują ich pracodawcy. Oprócz tekstów o kodowaniu, Eric pisze o tym, jak zarządzać projektami, jak unowocześniać stosowane rozwiązania, jak poruszać się w świecie nowych technologii i wykorzystywać oferowane przez nie możliwości.

 

Serwisy i platformy dla programistów

DZone
Częstotliwość: kilka razy w tygodniu
Adres
Ten serwis w całości poświęcony jest programowaniu. Znajdziesz tu informacje, felietony, poradniki i tutoriale poświęcone takim zagadnieniom, jak programowanie zwinne, sztuczna inteligencja, technologia chmur, big data, internet of things, mikrousługi i integracje.
Dzone jest ponadto źródłem „ściągawek”, wszelkiego rodzaju wyciągów i poradników, a także… ofert pracy i zleceń.

 

EcodeDna
Częstotliwość: dwa razy w miesiącu
Adres
Ta strona nie jest aktualizowana często, ale warto czekać na kolejne wpisy, ponieważ zawsze zawierają treści merytorycznie dobrej jakości, a do tego niezwykle użyteczne. Oprócz artykułów znajdziesz tu także tutoriale oraz kody źródłowe do asp.net, angular, angular JS, C#, jQuery, JavaScript i innych.

 

Humor dla programistów

Daily WTF
Aktualizacja: codziennie
Adres
Bugi, pomyłki, błędy i… błędy ludzkie, najczęściej użytkowników. Ty czujesz czasem, że brakuje ci dystansu do codziennych absurdów pracy programisty? Zapraszamy na Daily WTF.

 

Polskie serwisy dla programistów

Samouczek programisty
Aktualizacja: kilka razy w miesiącu
Adres
Pożyteczna strona dla wszystkich, którzy uczą się programowania, która od trzech lat dostarcza materiałów, tutoriali, rad i wskazówek dla początkujących koderów. Oprócz wskazówek dotyczących programowania w serwisie znajdziesz także wskazówki, jak przygotować się do pierwszych rozmów kwalifikacyjnych i pracy, jak zarządzać projektami i jakie narzędzia oraz dobre praktyki warto w sobie zaszczepić.

 

Strefa Kodera
Aktualizacja: kilka razy w miesiącu
Adres
Portal dla bardziej zaawansowanych programistów, poświęcony przede wszystkim nowościom technicznym, ale także wydarzeniom ze świata IT, w tym konferencjom i spotkaniom. Na uwagę zasługuje dział algorytmów, gdzie poruszana jest bardziej abstrakcyjna, „naukowa” tematyka, rzadziej obecna w portalach dla programistów.

A jakie blogi wy czytacie i możecie polecić? Czekamy na wasze komentarze!

2
Skomentuj

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Redakcjastrony-internetowe.radom.pl Recent comment authors
najnowszy najstarszy oceniany
strony-internetowe.radom.pl
strony-internetowe.radom.pl

Brakuje polskich blogów programistycznych, które też są sensowne