Kalkulator postanowień noworocznych dla freelancerów

Postanowienia noworoczne dla freelancerów

Statystyki wskazują, że w naszych postanowieniach noworocznych dotyczących trzymania diety, zwiększania aktywności fizycznej i prowadzenia zdrowego trybu życia wytrzymujemy… zaledwie miesiąc.

Jeśli ty też masz ambitny plan wyrzeźbienia figury, zrzucenia zbędnych kilogramów lub wyjścia z nałogu palacza, pomoże ci w tym niezwykły kalkulator postanowień noworocznych.

 

Kto jest SMART, czyli dlaczego tak trudno jest zrealizować postanowienia noworoczne?

Nowy Rok wywołuje oczywiste skojarzenia z nowym początkiem, nowymi możliwościami, nową szansą. Popularne hasło „Nowy Rok, nowy/a ty” odwołuje się właśnie do tych popularnych wyobrażeń.

Tymczasem praktyka pokazuje, że wiara w osiągnięcie celu, konsekwencja i wytrwałość spadają wraz z czasem. Powodów nie należy jednak szukać w słabości ludzkiej natury, ale w tym, jak zarządzasz swoimi celami.
Celami, nie postanowieniami – te trudniej jest bowiem określić, zmierzyć i ocenić stopień realizacji. Sformułowanie „Odżywiać się zdrowiej” jest mniej precyzyjne niż „Codziennie będę jeść pięć porcji warzyw i owoców”, a tym samym trudniejsze do zrealizowania. Kiedy będziesz odżywiać się wystarczająco zdrowo, żeby uznać cel za osiągnięty?

Aby zrealizować swoje noworoczne zamierzenia, w pierwszej kolejności zmień postanowienia na cele, a później zastosuj do nich technikę SMART:

Specific/Significant – twój cel musi być jasno określony i mieć znaczący: banalne i proste do osiągnięcia cele ani nie motywują do działania, ani nie dają satysfakcji.

Measurable/Meaningful – wyznacz sobie osiągniecie celu, który rzeczywiście można zmierzyć, aby post,ępy dodatkowo cię motywowały. Twój cel musi być również ważny dla ciebie: posłuży ci to za dodatkową zachętę.

Attainable/Action-oriented – porzucamy postanowienia noworoczne, ponieważ często przeceniamy swoje siły lub wyznaczamy sobie zbyt ambitne zadania. To zniechęca, dlatego wybierz cel realistycznie. Będzie ci łatwiej, jeśli masz również metody i sposoby, aby go osiągnąć. Nie zakładaj, że w za rok zdobędziesz Everest, jeśli w twoim mieście nie ma ścianki do wspinaczki.

Relevant/Rewarding – im bardziej cel będzie dostosowany do realiów twojego życia, tym większa szansa, że uda ci się go osiągnąć. Łatwiej również dążyć do celu, który sam w sobie będzie nagrodą, na przykład wymarzona sylwetka lub wymarzone wakacje dzięki oszczędnościom na papierosach.

Time-bound/Trackable – wbrew naszym odczuciom rok to naprawdę długi okres. W ciągu 12 miesięcy możesz wiele razy porzucać swoje postanowienia noworoczne i do nich wracać, dlatego dla większej skuteczności wyznacz sobie ramy czasowe i cel, którego osiąganie łatwo śledzić.

 

Kalkulator postanowień noworocznych

Problem z postanowieniami noworocznymi opiera się również na tym, że w styczniu trudno jest przewidzieć, ile czasu tak naprawdę potrzebujesz, aby postanowienie stało się rzeczywistością.
W realistycznej ocenie, ile czasu potrzebujesz, aby udało ci się osiągnąć noworoczne założenie, pomoże ci kalkulator postanowień noworocznych na omnicalculator.com.  

Do wyboru masz kilka kategorii, które odpowiadają najpopularniejszym postanowieniom noworocznym:

  • większa aktywność fizyczna
  • zdrowe odżywianie
  • zmniejszenie lub rzucenie palenia
  • stop marnowaniu czasu
  • nauka nowej umiejętności
  • czytanie większej ilości książek
  • oszczędzanie

 

Cele noworoczne freelancerów w 2019 roku
Jak osiągnąć cele noworoczne w 2019?

Kalkulator pokaże ci, ile zaoszczędzisz, kiedy rzucisz palenie; ile przeczytasz książek przy zobowiązaniu poświęcania na lekturę określonej ilości czasu w ciągu tygodnia albo czego zdołasz się nauczyć, jeśli będziesz spędzać mniej czasu na przeglądaniu mediów społecznościowych lub oglądaniu telewizji.

Oprócz kalkulatora postanowień noworocznych na stronie omnicalculator.com znajdziesz także sporo innych „liczydeł” – mniej lub bardziej praktycznych.

Skomentuj

avatar