Muzyka dla freelancerów – 5 stron z darmowym streamingiem

Muzyka do pracy zdalnej

Muzyka przy pracy? Zwykle nie zwracamy większej uwagi na to, co wypełnia tło do klikania myszki i stukania w klawisze – ma się nadawać do słuchania i nie rozpraszać. Mało kto lubi pracować w zupełnej ciszy.

Dobrze dobrana muzyka może znacząco wpływać na koncentrację i tym samym poprawić wydajność twojej pracy. Nie chodzi tylko o stymulowanie pracy mózgu. Powody są też bardziej prozaiczne – radio lub streaming rozwiązują problem przeszukiwania zasobów własnej płytoteki i kolekcji mp3.

Najpopularniejsze streamingi to oczywiście Spotify, Google Play Music i Apple Music, jednak wszystkie są w jakimś stopniu płatne.
Gdzie, poza listami na YouTube, możesz słuchać muzyki online za darmo?

Muzyka do pracy zdalnej
Darmowy streaming muzyki dla freelancerów

 

5 darmowych streamingów muzyki dla freelancerów

Jango
Źródło
Czy ktoś z was słyszał o Jango? Był to pierwszy serwis w sieci, który udostępnił darmowy sreaming muzyki. Jango obchodzi właśnie 10 urodziny.
Strona utrzymuje się z reklam, co oznacza, że co jakiś czas między piosenkami usłyszysz również spot. Nie ma jednak żadnej wersji premium, za którą musisz zapłacić, a ilość reklam jest relatywnie najniższa spośród podobnych serwisów.

 

8tracks
Źródło
8tracks to narzędzie dla tych, którzy oprócz tła chcą mieć też okazję do poznania nowej muzyki. Możesz wybierać spośród list tworzonych przez innych użytkowników, z których każda ma minimum osiem piosenek. Uwaga – aby przejść do następnej playlisty musisz odsłuchać (lub przeskoczyć) trzy utwory. Strona oferuje 14-dniową wersję próbną lub miesięczny abonament wysokości 5$.

 

Bandcamp
Źródło
Jeśli poprzedni serwis nie zaspokaja twojej ciekawości nowych zespołów, wypróbuj Bandcamp. To serwis, który umożliwia streaming nowym artystom i początkującym zespołom. Nie znajdziesz tu zatem żadnych hitów znanych z radia, ale odkryjesz nieznane zespoły i zupełnie nową muzykę.

 

Radio Garden
Źródło
A skoro mowa o radiu, nikt nie powiedział, że musisz słuchać tylko polskich rozgłośni lub marnować czas na szukanie w sieci stacji radiowych, które są dostępne online.
Radio Green to niezwykła strona, która umożliwia słuchanie rozgłośni z niemal każdego regionu świata. Grecka muzyka ludowa, koreański pop, amerykańskie stacje? Wszystko to jest dostępne w kilka kliknięć myszką.

 

My Noise
Źródło
Najlepiej pracuje ci się nie przy popowych hitach, ale przy „nieinwazyjnym” white noise? MyNoise to strona, na której znajdziesz takie właśnie niejednolite „szumiące” odgłosy tworzące tło do pracy, muzykę relaksacyjną i ambientowe dźwięki.
MyNoise to tak naprawdę generator szumów. Znajdziecie tu i odgłos płynącej wody, i szum fal, i mruczenie kota, i dźwięk padającego deszczu, i wiele innych rodzajów uspokajającego „white noise”.

 

Darmowa muzyka online do pracy zdalnej – podsumowanie

Dobrze dobrana muzyka jest nieoceniona, kiedy pracujesz nad zleceniem w domowym zaciszu. Nie chodzi tylko o stworzenie nastroju do kreatywnej pracy. Dzięki temu, że stymuluje wiele różnych ośrodków mózgu, muzyka wpływa na poziom koncentracji, zapamiętywanie i szybsze kojarzenie faktów.

W sieci można znaleźć wiele stron do steamingu muzyki, jednak nie wszystkie są darmowe. Jeśli znudziły cię już listy generowane przez YouTube, wypróbuj mniej znane serwisy streamingowe. Odkryjesz dzięki nim nowe zespoły, posłuchasz radia z dowolnego miejsca świata lub znajdziesz dla siebie relaksujący white noise.

Zapisz

Skomentuj

avatar