Najlepsze artykuły o pracy zdalnej w roku 2015

Najlepsze artykuły o pracy zdalnej w roku 2015

Najlepsze teksty O Pracy Zdalnej 2015

 

Koniec roku to dobry moment na podsumowania. Dla nas 2015 to rok założenia serwisu opracyzdalnej.pl. Mamy nadzieję, że przydaje się on i freelancerom, i tym, którzy pracują zdalnie. Dziś chcielibyśmy przypomnieć wam nasze najlepsze teksty. Zapraszamy!

Najlepsze artykuły o pracy zdalnej w roku 2015
Źródło obrazka: pixabay.com/en/users/Unsplash-242387/

Platformy e­-learningowe

Platformy e-learningowe
Źródło obrazka: www.scad.edu

Studiujesz, ale masz nieodpartą chęć ciągłego zdobywania wiedzy albo nowe stanowisko pracy wymaga od Ciebie ciągłego podnoszenia kwalifikacji? A może masz nowy pomysł na życie i chcesz zarabiać wielkie pieniądze, np. jako freelancer programista? Mamy dla Ciebie dobrą wiadomość. Wszystkiego można dziś nauczyć się online.

Przeczytaj →

Triki skutecznego budżetowania dla freelancerów

budżet domowy freelancera
Źródło obrazka: pixabay.com/en/users/peter-facebook-2391074/

Praca zdalna często kojarzy się nam z wolnością, również finansową. Ironia polega na tym, że nie tyle jest to wolność, ile niestabilność. Jeśli jesteś freelancerem, możesz zapomnieć o  stałej stawce wynagrodzenia, które pojawia się regularnie na koncie bez względu na Twoje zaangażowanie w pracę. Bezpieczeństwo finansowe freelancera, urlop i emerytura zależą wyłącznie od niego samego. Jak sobie poradzić, kiedy zarobki nie są stałe?

Przeczytaj →

Jakich zleceń freelancer powinien unikać?

Jakich zleceń freelancer powinien unikać?
Źródło obrazka: pixabay.com/pl/users/Wokandapix-614097/

Wiadomo, że freelancer utrzymuje się ze zrealizowanych zleceń. Nie oznacza to jednak, że trzeba chwytać się każdego zlecenia, które odpowiada twoim kompetencjom. Które oferty należy od razu skreślić, zanim przysporzą ci niepotrzebnego stresu?

Przeczytaj →

Lista biur coworkingowych w Polsce

Lista biur coworkingowych w Polsce
Źródło zdjęcia: pixabay.com/pl/users/StartupStockPhotos-690514/

Praca w domu ma swoje dobre strony, ale czasem może brakować kontaktu z ludźmi z branży. Nie zawsze jest też łatwo zmotywować się do pracy, kiedy w każdej chwili można znaleźć dziesiątki powodów do tego, aby zrobić sobie małą przerwę. Rozwiązaniem są biura coworkingowe, w których atmosfera sprzyja skupieniu, a obecność innych mobilnych specjalistów bywa inspiracją do szukania kreatywnych rozwiązań. Dla wszystkich freelancerów i właścicieli start-upów podajemy bazę coworkingów, z których usług możecie skorzystać w większych miastach w Polsce.

Przeczytaj →

Jak rozliczyć pracę zdalną i zabezpieczyć swoje wynagrodzenie

Jak rozliczyć pracę zdalną i zabezpieczyć swoje wynagrodzenie
Źródło obrazka: pixabay.com/pl/users/stevepb-282134/

Jak w każdej branży, również w środowisku freelancerów istnieje tzw. „szara strefa”, której pracownicy nie rozliczają podatków w Urzędzie Skarbowym. Wbrew obiegowej opinii osoby, które pracują w oparciu o umowę zlecenia lub umowy o dzieło rozlicza się z uzyskanego przychodu. Podpowiadamy, jakie są sposoby na zabezpieczenie swoich przychodów i jakie są możliwości rozliczenia pracy zdalnej wykonanej dla krajowego zleceniodawcy.

Przeczytaj →

Kiedy freelancer powinien mówić „Nie!”

Kiedy freelancer powinien mówić „Nie!”
Źródło obrazka: pixabay.com/en/users/PublicDomainPictures-14/

Większość początkujących freelancerów jest gotowa podjąć się każdego zadania, aby tylko pozyskać klienta. Na początku to naprawdę jest uzasadnione: skoro jeszcze nie możesz wybierać, musisz czekać, aż wybiorą Ciebie. Z drugiej strony jest cała lista sytuacji, kiedy ze współpracy nic dobrego nie wyjdzie i lepiej od razu zrezygnować, inaczej wszystkie Twoje zarobki pójdą na pigułki antystresowe.

Przeczytaj →

Zanim zaczniesz negocjować wynagrodzenie

zanim zaczniesz negocjować wynagrodzenie
Źródło obrazka: pixabay.com/pl/users/stevepb-282134/

Na początku swojej kariery każdy freelancer musi ocenić, czy warto pracować w oparciu o stawkę godzinową, czy rozliczać się z klientem za całość skończonego projektu. Copywriterzy, informatycy, graficy stają przed tym samym pytaniem: ile jest warta wykonana usługa? Ile jest warte zlecenie? Tymczasem to dopiero początek. Kolejny etap wtajemniczenia to umiejętność negocjowania stawek. Jak się za to zabrać?

Przeczytaj →

Czy warto pomagać?

Czy warto pomagać?
Źródło obrazka: pixabay.com/pl/users/Unsplash-242387/

Stara mądrość mówi, że nie ma nic za darmo. Ponadto z roku na rok rozpowszechnia się tzw. “globalna znieczulica”. Tak zrodziło się moje pytanie, czy w dzisiejszych czasach istnieją ludzie, którzy bezinteresownie poświęcają swój cenny czas i zdolności dla innych?

Przeczytaj →

Jak pozostać zdrowym siedząc po 8 godzin dziennie

Jak pozostać zdrowym siedząc po 8 godzin dziennie
Źródło obrazka: pixabay.com

Badania prowadzone w ciągu ostatnich kilku lat wykazały, że długotrwałe siedzenie jest zabójcze dla naszego pokolenia. A niestety – coraz więcej zawodów wymaga siedzenia przed ekranem komputera przez cały dzień. W rzeczywistości w siedzeniu nie ma nic złego. Niebezpieczeństwo kryje się w ciągłym siedzeniu bez poruszania się. Niestety intensywne ćwiczenia na siłowni kilka razy w tygodniu nie kompensują brak ruchu w ciągu dnia.

Przeczytaj →

Gdzie uczyć się kodowania?

Gdzie uczyc się programowania?
Źródło obrazka: pixabay.com/pl/users/StartupStockPhotos-690514/

Gdzie zacząć uczyć się programowania, jeśli nie chcesz iść na studia i nie masz czasu na kursy? Oczywiście w domu, za pomocą specjalnych kursów internetowych, materiałów szkoleniowych oraz książek. Oto wybór środków, które pomogą Ci rozpocząć niełatwą podróż do sekty koderów.

Przeczytaj →

 

 

Zapisz

Zapisz

Skomentuj

avatar