Najlepsze ćwiczenie do korekty postawy

Co ćwiczy freelancer, aby zachować zdrową sylwetkę?

 

Jeśli pracujesz jako freelancer, prawdopodobnie musisz spędzać dużo czasu przed komputerem. Przyznaj się: zawsze pracujesz przy biurku dopasowanym do ciebie, czy może zdarza ci się częściej siedzieć z laptopem na kolanach na kanapie, w łóżku czy w autobusie?

Mobilność to duży atut freelancingu. Niestety jest ona związana z pracą w warunkach nie zawsze wygodnych i przyjaznych dla twojego kręgosłupa. Takie objawy jak przewlekłe bóle głowy, napięcie w szyi oraz w górnej części pleców mogą świadczyć o nabyciu nieprawidłowej postawy wskutek dłuższej pracy przy komputerze w niewygodnych warunkach.

Na szczęście istnieją ćwiczenia, które mogą pomóc ci to skorygować. Przede wszystkim mają na celu wzmocnienie mięśni odpowiedzialnych za utrzymywanie ciała w prawidłowej pozycji.

Aby wykonać to ćwiczenie połóż się na podłodze na brzuchu. Wyciągnij ręce wzdłuż ciała. Następnie spróbuj unieść ramiona tak wysoko, jak jest to możliwe, a ręce wyciągnij do tyłu. Zostań w tej pozycji przez około pięć sekund. Powtórz ten ruch co najmniej dziesięć razy. Stopniowo, w miarę wzmacniania mięśni, można zwiększyć liczbę powtórzeń.

Dbaj o swoje zdrowie!

 

Skomentuj

avatar