Najlepsze darmowe aplikacje do edycji video

Zwykle w kontekście nagrań video przychodzą na myśl filmy produktowe, promocyjne, tutoriale i explainery, realizowane na zamówienie konkretnego zleceniodawcy. O narzędziach przydatnych do obróbki takich treści pisaliśmy już TU, a dziś zajmiemy się innym typem treści video, który również cieszy się sporą popularnością.

Chodzi oczywiście o filmy nagrywane smartfonem z myślą o udostępnieniu znajomym w mediach społecznościowych lub… realizowane przez influencerów na potrzeby kampanii marketingowych.

Darmowe aplikacji do obróbki video

Darmowe aplikacje do edycji video na urządzeniach mobilnych

Niezależnie od przeznaczenia treści chcesz, aby wyglądała profesjonalnie, dobrze się oglądała i podobała się oglądającym. Jeśli do tej pory ograniczeniem była dla ciebie konieczność korzystania z desktopowych narzędzi i programów do obróbki video, mamy dla ciebie listę aplikacji na urządzenia mobilne.
Dzięki nim edytujesz i obrobisz zdjęcia dosłownie „w drodze”, z poziomu smartfona lub tabletu i udostępnisz je natychmiast po skończeniu prac.

 

Darmowe narzędzia do edycji video na smartfonie lub tablecie

Aplikacje do edycji video na Android i iOS

Adobe Premiere Clip
KLIK

Jak edytować video na smartfonie?

Darmowe aplikacje do obróbki zdjęć – Adobe Premiere

Ta aplikacja łączy się z Premiere Pro, ale działa również jako samodzielna aplikacja. Umożliwia dodanie muzyki (albo twojej własnej, albo podkładu z biblioteki), przejść i automatycznej korekcji kolorów.

Nie czujesz się pewnie w edycji video lub potrzebujesz szybko wybrać najlepsze sceny z nakręconego materiału? Przejdź na tryb automatyczny aplikacji i pozwól Adobe wybrać przejścia i przyciąć video.
Aplikacja oczywiście jest zsynchronizowana z innymi produktami Adobe, w tym również Lightroom.

 

Quik
KLIK

Jak edytować video na smartfonie?

Darmowe aplikacje do obróbki zdjęć – Quik

Ta aplikacja to produkt sygnowany przez twórców GoPro, marki dominującej na rynku kamer sportowych. Quik spodoba ci się, jeśli chcesz, żeby aplikacja wykonała całą pracę za ciebie – ma opcję automatycznego przycinania, wybierania najlepszych scen i dodawania przejść, co bardzo przyspiesza edycję.
Jeśli bardziej niż szybkość cenisz sobie swoją swobodę twórczą, możesz także skorzystać z trybu ręcznej edycji.

 

Horizon
KLIK

Zdarzyło ci się kiedyś nakręcić video w pośpiechu, żeby uchwycić moment, a po odtworzeniu okazało się, że… zafundowałeś sobie nieładną czarną bordiurę wokół ujęcia zorientowanego pionowo?
Horizon rozwiązuje ten problem za ciebie: jak wskazuje na to nazwa aplikacji, nakręcisz w niej video zawsze zorientowane poziomo.
Wersja na Android jest mniej zaawansowana niż wersja na iOS, jednak wciąż godna uwagi, jeśli masz dość „odwróconych” kadrów.

 

Aplikacje do edycji video tylko na iOS

Splice
KLIK

Jak edytować video na smartfonie?

Darmowe aplikacje do obróbki zdjęć – Splice

To jedna z najpopularniejszych aplikacji do edycji video dla posiadaczy iPhone’ów i iPadów. Dzięki intuicyjnemu interfejsowi szybko nauczysz się jej obsługi: do edycji i wycinania ujęć wystarczy kilka tapnięć. Aplikacja ma wbudowaną sporą bibliotekę przejść i efektów dźwiękowych, które urozmaicą twój filmik.

 

Najlepsze darmowe aplikacje do edycji video – podsumowanie

Content video cieszy się coraz większą popularnością – dla wielu influencerów, nie tylko wywodzących się z YouTube, ta forma kontaktu z odbiorcami jest najbardziej efektywna. Atrakcyjne video może nie tylko dostarczać odbiorcy rozrywki, ale również promować marki lub określony styl życia.

Dzięki aplikacjom mobilnym, które umożliwiają edycję nagranego materiału już z poziomu smartfona lub tabletu, obróbka video staje się łatwa i szybka. Aplikacje umożliwiają automatyczne lub ręczne przycięcie video, dodanie przejść i efektów dźwiękowych, a także… odpowiednie skadrowanie całości bez względu na to, czy trzymasz telefon poziomo czy pionowo.

Z jakich aplikacji korzystasz przy edycji video? Co możesz polecić? Napisz nam o tym w komentarzu!

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x