Najlepsze wpisy z opracyzdalnej.pl w 2018 roku

Końcówka roku skłania do podsumowań i refleksji, dlatego my przypominamy dzisiaj te wpisy z zeszłego roku, które cieszył się waszym największym uznaniem. Sprawdźmy, co najchętniej czytali programiści, copywriterzy i graficy!

Co czytali freeancerzy na opracyzdalnej.pl w2018 roku

Najlepsze teksty z opracyzdalnej.pl w 2018 roku

 

Styczeń
Jak stworzyć własną animację video: 6 darmowych narzędzi
Rynek usług video związanych z nagraniem, obróbką, montażem i animacją również może być polem działania freelancera. Na naszej liście znajdziesz programy dla amatorów i profesjonalistów, dzięki którym stworzysz własną animację.

 

Luty
Dodatkowe dochody copywritera: jak opublikować e-booka?
Co może być łatwiejszego dla copywritera, niż napisanie własnej książki? Jeśli też chcesz podzielić się swoją wiedzą lub doświadczeniem, sprawdź, jakich błędów uniknąć przy publikacji własnej e-książki.

 

Marzec
5 narzędzi do zarządzania finansami dla freelancerów
Kiedy pracujesz na zlecenie, największym wyzwaniem może być zachowanie płynności finansowej i zarządzanie dostępnymi środkami tak, aby nie odczuwać ewentualnych przestojów między kolejnymi zleceniami. I nie jest to wcale tak trudne, jak może ci się wydawać.

Najlepsze polskie narzędzia dla copywriterów do sprawdzania tekstu
każdy edytor tekstu ma wbudowany moduł sprawdzania pisowni, ale czasem to nie wystarcza. Co polski rynek może zaoferować copywriterom?

 

Kwiecień
Photoshop dla fotografów
Kadr, światło i ujęcie to dość, żeby spędzić kilka lat na nauce rzemiosła. Photoshop nie ma zatuszować braków technicznych fotografii, tylko wydobyć to, co jest w niej najpiękniejsze. Od czego zacząć naukę obsługi tego programu, jeśli jesteś fotografem? Zebraliśmy 7 najlepszych źródeł.

 

Maj
5 najlepszych edytorów i IDE dla PHP
Dobre narzędzia to połowa sukcesu, dlatego jeśli masz już za sobą pierwsze kroki w pisaniu kodu w PHP, czas rozejrzeć się za edytorami lub zintegrowanymi środowiskami programistycznymi, które pomogą ci w pracy. My wybraliśmy 5.

 

Czerwiec
Wyzwanie copywritera: 365 reklam w 365 dni – najlepsze z serii
Czerwiec to niezły moment na połączenie przyjemnego z pożytecznym: wakacje za pasem, nauka zakończona, więc… czemu nie spróbować swoich sił jako freelancer? Tym, których ogranicza brak portfolio, zadedykowaliśmy wpis o copywriterze, który codziennie tworzył jedno hasło reklamowe. Jak oceniacie jego pracę?

Jak zostać designerem UX? 7 kroków do nowej specjalizacji
Umiejętność zaprojektowania przyjaznego UX to obecnie jedna z najbardziej poszukiwanych umiejętności. Nie przekonuje cię przykład bardzo twórczego copywritera z poprzedniego tekstu? Dowiedz się, co zrobić, żeby zostać UX designerem.

 

Lipiec
10 najlepszych stron z darmowymi efektami dźwiękowymi i muzyką CC0
Freelancing to nie tylko grafika, copywriting i projektowanie. W serwisie dla freelancerów useme.eu wystawisz fakturę również za obróbkę dźwięku, stworzenie podkładu muzycznego i nagrania. Dla wszystkich „dźwiękowców” prezentujemy listę najlepszych bibliotek dźwięków na licencji CC0.

 

Sierpień
Gravit: darmowa alternatywa dla Adobe
Profesjonalne programy dla grafików to zwykle kosztowne narzędzia. Nie jest łatwo zdecydować się na zakup nawet abonamentu, jeśli dopiero uczysz się projektowania. Gravit to właśnie jedna z takich alternatyw, stworzona z myślą o tych, którzy chcą ćwiczyć tworzenie grafiki wektorowej.

 

Wrzesień
Strona, która ułatwi pracę każdego grafika i projektanta
We wrześniu szukaliśmy sposobów na to, jak przedłużyć wakacyjne lenistwo i w ten sposób natknęliśmy się na stronę, która ułatwia pracę użytkowników takich narzędzi, jak WordPress, Sketch, pakiet Adobe i wiele innych.

 

Październik
Czego potrzebuje początkujący copywriter, żeby szybko osiągnąć sukces?
To marzenie każdego freelancera, nie tylko piszącego, ale w październiku skupiliśmy się właśnie na nich, również dlatego, że copywriting dla wielu osób jest intuicyjnym „pierwszym wyborem” przy realizacji zleceń.

 

Listopad
Jak czytać brief?
Czytanie i rozumienie briefu to podstawowe umiejętności nie tylko w pracy grafika

 

Grudzień
Ewolucja logo: jak będą wyglądały marki w przyszłości?
Tendencja jest oczywista, przebieg rozwoju – niekoniecznie…

Skomentuj

avatar