Narzędzia do debugowania i sprawdzania kodu dla webdeveloperów

Developerze, ułatw sobie pracę! Narzędzia do debugowania i sprawdzania kodu.

 

Projektowanie i optymalizowanie stron internetowych to nie tylko waga poszczególnych plików, szybkość ładowania strony czy przyjazny interfejs. Dlatego dzisiaj prezentujemy narzędzia dla deweloperów stron www do ułatwiania pracy.

Debugowanie JavaScript, usuwanie zbędnego CSS, poprawianie błędów w HTML, narzędzia do przeszukiwania projektów i organizacji jego części składowych – to i wiele innych znajdziecie na naszej liście darmowych narzędzi dla webdeveloperów.

Narzędzia do debugowania i sprawdzania kodu dla webdeveloperów
Debugowanie, oczyszczanie kodu, organizacja i zarządzanie projektem dla webdeveloperów

Sprawdzanie kodu online – HTMLHint
To niewielkie narzędzie zostało stworzone, aby wyszukiwać błędy w kodzie HTML. Co może sprawdzić HTMLHint? Standardy nazw, brakujące nawiasy, błędy dostępu, właściwe użycie Doctype, podwójne id i inne pomyłki, które mogły ci umknąć.
Źródło

Debugowanie JavaScript – OhCrash!
Debugowanie JavaScript to niełatwa sprawa – twoi użytkownicy mogą zauważać błędy, których ty prawdopodobnie nigdy nie spotkałeś w czasie projektowania i testowania, bo… masz perfekcyjne ustawienia, podczas gdy przeglądarki użytkowników potrafią płatać różne figle. OhCrash! zapisuje log do schowka Github, dzięki czemu możesz dokładnie sprawdzić, co poszło nie tak.
Źródło

Oczyszczanie CSS – PurifyCSS
To narzędzie czyści nieużywane dyrektywy CSS z twojego arkusza stylu. Sprawdza się jako narzędzie do „odchudzenia” arkusza w dużych frameworkach, takich jak Bootstrap lub Foundation. Dostępna jest także jako wtyczka Gulp i Grunt.
Źródło

Generator stosów – MegaBoilerplate
Ten generator pomoże ci szybko utworzyć stosy – po prostu wejdź na stronę MegaBoilerplate i wybierz, jakie narzędzia, frameworki i biblioteki chcesz użyć jako bazę strony. Generator skompiluje je, skonfiguruje i spakuje do pliku .zip, który możesz ściągnąć i użyć do swojej pracy.
Źródło

Zarządzanie projektem – PatternPack
Tym narzędziem stworzysz system do zbudowania strony lub aplikacji i udostępnienie całego projektu. Używanie zestandaryzowanego systemu to niezła praktyka: przyspiesza pracę i ułatwia utrzymanie i zarządzanie projektami.
Jeśli zastanawiasz się, do czego przyda ci się PatternPack, zerknij do przewodnika KLIK.
Źródło

Wyszukiwanie syntaks – SyntaxDB
Ta wyszukiwarka służy do wyszukiwania syntaks w językach programowania. Aktualnie współpracuje z wieloma językami, w tym Java, JavaScript, Python, C i Ruby. Projekt wciąż się rozwija, więc warto mieć go na oku.
Źródło

Produktywność – SketchRunner
Jest podobny do OS X Spotlight, Alfred czy palety poleceń w SumbileText. To rozszerzenie pozwala na proste przeszukanie interfejsu, aby wykonać kilka zadań zwykle wykonywanych w menu aplikacji. Proste rozwiązanie dla zwiększenia produktywności.
Źródło

Konwersja składni do Markdown – Writage
Wtyczka do Worda, która automatycznie konwertuje plik tego programu do składni Markdown. Powstała z myślą o tych, którzy wolą używać Worda jako edytora i nie mają czasu na korzystanie z Markdown. Wtyczka zapisuje również plik .doc do .md lub .markdown.
Źródło

Ergonomia pracy – Microlight
Skrypt Javy, który – dosłownie – sprawia, że kod „lśni”. Jeśli masz dość podświetlania różnych części kodu innymi kolorami, spróbuj „lśniącego kodu”.
Źródło

Ergonomia pracy – GitHub dark
Pracujesz wiele godzin na GitHub i męczy cię wpatrywanie się w za jasny monitor? Teraz możesz skorzystać także z alternatywnej skórki w ciemniejszych kolorach.
Źródło
Podoba się wam nasza lista? Które z narzędzi wypróbujecie, a które już znacie? Czekamy na wasze komentarze!

Zapisz

Zapisz

Zapisz