Narzędzia do komunikacji dla freelancerów i zleceniodawców

Komunikacja nad projektem dla freelancerów i ich zleceniodawców

Tylko w idealnym świecie freelancer i jego zleceniodawca mają możliwość spotkań raz w tygodniu, współpraca przebiega gładko i nigdzie po drodze nie występują żadne kłopoty.

W rzeczywistości freelancer zwykle nie pracuje w biurze z kolegami z firmy, często musi kontaktować się nie tylko ze zleceniodawcą, ale również z innymi osobami zaangażowanymi w zlecenie. Do tego komunikacja przypomina czasem zabawę w głuchy telefon.

pixabay, narzędzia do komunikacji przy projekcie dla freelancerów i zleceniodawców

pixabay, narzędzia do komunikacji przy projekcie dla freelancerów i zleceniodawców

Narzędzia do komunikacji pomagają sprawić, aby praca zdalna przebiegała możliwie gładko i bez zakłóceń. Występują w wielu formach i postaciach, od aplikacji mobilnych po rozszerzenia do przeglądarek. Wśród nich są i skierowane konkretnie do projektantów, z tablicami umożliwiającymi wymianę pomysłów, i bardziej rozbudowane systemy z dodatkami, które pozwolą zarządzać projektem.

Stworzyliśmy dla was listę narzędzi, które umożliwią współpracę online i sprawną komunikację między zleceniodawcą a freelancerem. Dzięki nim będziecie mogli porozumiewać się w czasie rzeczywistym na każdym etapie – od burzy mózgów na początku przez pracę nad mock-upami i próbkami, aż do ostatecznych faz projektu.

Narzędzia do pracy zespołowej dla freelancerów

Trello – tablice do komunikacji ze zleceniodawcą

Narzędzia do komunikacji dla zleceniodawców - Trello

Narzędzia do komunikacji dla zleceniodawców – Trello

Darmowe, plan płatny od 10$ za użytkownika na miesiąc

Trello  nie mogło zabraknąć w naszym wyliczeniu! To narzędzie do pracy nad projektem przypomina łatwą do edycji listy rzeczy do zrobienia, którą możesz podzielić się z innymi współpracownikami. Opiera się na prostym systemie „tablic”, na których możesz umieszczać to, nad czym aktualnie pracujesz. Miernik postępów pokaże ci, ile jeszcze zostało do zrobienia.

Najlepsze narzędzie dla freelancerów, którzy pracują w pojedynkę lub niewielkich zespołach i chcą na bieżąco komunikować się ze zleceniodawcą.

PivotaLtracker – komunikacja w zespole programistów

Narzędzia do komunikacji dla zleceniodawców - PivotalTracker

Narzędzia do komunikacji dla zleceniodawców – PivotalTracker

 

Darmowa dla 3 osób pracujących nad 2 projektami, wersje płatne od 12.50$ na miesiąc za osobę.

PivotalTracker  to narzędzie dla zespołów programistów, którzy pracują w metodyce zwinnej. PivotalTracker umożliwia komunikację całego zespołu, rozdzielanie zadań i ustawienia ich priorytetów, śledzenie postępu prac oraz zarządzanie iteracjami dla lepszego tempa pracy. Przejrzysty design ułatwia zachowanie porządku w „przestrzeni roboczej”.

Asana – aplikacja mobilna dla freelancerów

Narzędzia do komunikacji dla zleceniodawców - Asana

Narzędzia do komunikacji dla zleceniodawców – Asana

 

Darmowa dla 15 osób, wersje płatne od 8.33$ na miesiąc za osobę.

Asana  to aplikacja mobilna do komunikacji nad projektem. Nie zawiera żadnych rozbudowanych narzędzi do zarządzania samym projektem, takich jak wykresy Gantt, ale świetnie sprawdza się w organizowaniu codziennych list rzeczy do zrobienia oraz do śledzenia postępów rozpoczętych prac.

Podio – kompleksowe zarządzanie projektem

Narzędzia do komunikacji dla zleceniodawców - Podio

Narzędzia do komunikacji dla zleceniodawców – Podio

9$ na miesiąc za osobę

Podio  to duża platforma do zarządzania projektem i postępami prac. Podzielisz tu zadania między cały zespół, sprawdzisz stopień ich realizacji i skomunizujesz się ze współpracownikami. To dobre narzędzie szczególnie dla zespołów, w których część pracowników to freelacerzy lub osoby pracujące zdalnie.

Concept in box – komunikacja i praca zespołowa w projektach graficznych

Narzędzia do komunikacji dla zleceniodawców - Conceptinbox

Narzędzia do komunikacji dla zleceniodawców – Conceptinbox

Darmowa wersja próbna na 30 dni, plan płatny od 14$ na miesiąc

Concept in box  to narzędzie przeznaczone dla grafików, rysowników, freelancerów zajmujących się wideo i mediami oraz wszystkich, którzy zajmują się projektami wizualnymi. Na przejrzystym kokpicie użytkownika możesz umieścić zdjęcia, grafiki lub filmy, nad którymi pracujesz, aby zleceniodawca mógł przekazać ci swoją opinię. Możesz tu także tworzyć interaktywne mock-upy dla zobrazowania swoich pomysłów.

Narzędzia do komunikacji dla freelancerów i zleceniodawców

Dlaczego warto je mieć? Umożliwiają mniej formalną, przyjaźniejszą komunikację między osobami zdalnie pracującymi nad projektem lub freelancerem i zleceniodawcą. Rozmowy są zapisywane w archiwum, aby łatwo było do nich dotrzeć. Narzędzia te sprawdzą się przede wszystkim w codziennej komunikacji między freelancerem a zleceniodawcą.

HipChat – komunikacja freelancera i zleceniodawcy

Narzędzia do komunikacji dla zleceniodawców - Hipchat

Narzędzia do komunikacji dla zleceniodawców – Hipchat

Darmowy, opcja płatna z rozszerzonymi funkcjami to 2$ za osobę na miesiąc

HipChat  to narzędzie, które umożliwia chaty grupowe, przesyłanie wiadomości oraz dzielenie plików. W planie płatnym możesz także skorzystać z wideokonferencji oraz dzielenia pulpitu z wybranymi osobami. Jest to bardziej rozbudowana alternatywa Skype.

Slack – narzędzie dla zleceniodawcy

Narzędzia do komunikacji dla zleceniodawców - Slack

Narzędzia do komunikacji dla zleceniodawców – Slack

Darmowa, plan płatny od 6$ na miesiąc za osobę

Slack to jedno z najbardziej znanych narzędzi do komunikacji, dedykowane przede wszystkim zleceniodawcom, którzy chcą pozostać w kontakcie z osobami pracującymi zdalnie i zatrudnionymi freelancerami.

Slack pozwala na komunikację w czasie rzeczywistym, zredukować ilość spotkań oraz wysyłanych maili. Popularność Slack sprawia, że możesz zintegrować to narzędzie z wieloma innymi narzędziami i aplikacjami.

Zapisz

Zapisz

Skomentuj

avatar