Darmowe aplikacje dla copywriterów

Programy i aplikacje, które pomagają copywriterom

Dla copywriterów tygodnie przed Bożym Narodzeniem to gorący okres. Wszyscy zleceniodawcy potrzebują tekstów sprzedażowych, niebanalnych reklam i okolicznościowych treści na blogi, a nawet życzeń świątecznych dla klientów.

Research, poprawki i korekty wypełniają dużą część czasu pracy copywritera. Nie sposób z nich zrezygnować, jeśli dostarczane teksty mają zachować wysoką jakość. Gdzie szukać „oszczędności” w czasie? Tu pomocne okazują się programy i aplikacje dla copywriterów.

Darmowe aplikacje dla copywriterów
Narzędzia i aplikacje dla copywriterów

Dzięki aplikacjom dla copywriterów dowiesz się, czego szukają twoi czytelnicy oraz zgromadzisz i posortujesz materiały potrzebne do pisania – bez otwierania dziesiątek kart w przeglądarce ani kilkunastu notatników. Programy dla copywriterów pomogą ci wyłapać błędy i literówki, zrobią wstępną korektę, a nawet… ocenią, czy tekst jest zrozumiały.

Połączyliśmy przyjemne z pożytecznym i przygotowaliśmy listę przydatnych programów dla copywriterów. Potraktujcie ją jako drobny prezent od nas, który ułatwi wam pracę i zwiększy produktywność.

 

Narzędzia dla copywriterów – o czym pisać?

Key word tool

Wyszukiwanie słów kluczowych dla copywriterów
Narzędzia i aplikacje dla copywriterów – Keyword Tool

Darmowa
Key Word Tool to aplikacja webowa służy do wyszukiwania słów kluczowych. Jeśli szukasz słów kluczowych powiązanych z wybranym przez ciebie tematem, to narzędzie będzie przydatne. Wyszukiwarka tworzy długie listy słów kluczowych (long-tail).
Możesz także zawęzić wyszukiwanie do wyników konkretnych platform (Google, YT, Bing, Amazon, App Store) oraz wybrać język i domenę kraju, który cię interesuje.

 

Aplikacje dla copywriterów – uporządkuj materiały

Scrivener

Aplikacja do zarządzania treścią i gromadzenia materiałów
Narzędzia i aplikacje dla copywriterów – Scrivener

Darmowa wersja próbna na 30 dni, cena regularna 40$
Scrivener to aplikacja, która umożliwia gromadzenie i zarządzanie materiałami. Ekran aplikacji podzielony jest na dwie części: w jednej masz podgląd tworzonej treści, w drugiej – wszystkie zakładki, teksty, artykuły i własne notatki, które są ci potrzebne. Nic nie rozprasza twojej uwagi, nie musisz marnować czasu na szukanie potrzebnej strony.

 

Narzędzia dla copywriterów – popraw błędy

Zecerka

Aplikacja do poprawiania błędów typograficznych
Narzędzia i aplikacje dla copywriterów – Zecerka

Darmowa
Zecerka to aplikacja webowa w wersji beta – jej rolą jest poprawianie tekstów i formatowanie tekstów. Nie chodzi jednak o poprawianie literówek, tylko o błędy typograficzne. Nie każdy copywriter odróżnia dywiz od półpauzy, a cudzysłów prosty od drukarskiego, a takie właśnie detale stanowią często o profesjonalizmie publikacji. Tu pomoże ci Zecerka: podzieli wyrazy, ujednolici pisownię skrótów, cen, godzin, dopilnuje, żeby w tekście nie było „wdów” i „sierot”.

 

Language Tool

Narzędzie do sprawdzania pisowni
Narzędzia i aplikacje dla copywriterów – Language Tool

Darmowe
Language Tool to darmowe narzędzie do poprawiania błędów – nie tylko interpunkcyjnych czy ortograficznych, ale również stylistycznych, fonetycznych, leksykalnych i frazeologicznych. Pomoże wszystkim copywriterom, którzy w świątecznym zamęcie przestają ufać swoim korektorskim umiejętnościom.

 

Ivona

Sprawdzanie błędów za pomocą generatora mowy
Narzędzia i aplikacje dla copywriterów – Ivona

Darmowe do 250 znaków
Ivona to aplikacja text-to-speech. Została stworzona z myślą o obsłudze urządzeń i aplikacji, ale mogą go również wykorzystywać copywriterzy. Do czego? Wiadomo, że nie ma skuteczniejszej metody na wyłapanie błędów w tekście niż… przeczytanie go na głos. Jeśli nie chcesz czytać sam, możesz zlecić to zadanie Ivonie.
Wada tego rozwiązania? Darmowy lektor przeczyta tylko 250 znaków.

 

Jasnopis

Aplikacja do sprawdzanie czy tekst jest czytelny
Narzędzia i aplikacje dla copywriterów – Jasnopis

Darmowa
Jasnopisu nie mogło zabraknąć w naszym wyliczeniu. Jasnopis pozwoli ci sprawdzić, czy twój tekst jest łatwy i zrozumiały. Oceni długość zdań, wskaże „trudne” słowa i akapity, podpowie, gdzie wprowadzić zmiany. Możesz także skorzystać z ze statystyk i sprawdzić, jaki masz stosunek… czasowników do rzeczowników i czy twój styl nie jest zbyt opisowy jak na internetowe standardy (ilość przymiotników).

 

Aplikacje dla copywriterów – na zakończenie pracy

Copyscape

Narzędzie dla copywriterów do sprawdzania plagiatów
Narzędzia i aplikacje dla copywriterów – Copyscape

Płatny
Jesteś ciekaw, czy ktoś nie kradnie twoich tekstów? Copyscape to wyszukiwarka, która pokaże ci, czy gdzieś w sieci istnieje kopia twojej witryny lub treści, jakie na niej umieszczasz. Do sprawdzenia plagiatu potrzebne jest założenie konta. Aby przetestować tekst, musisz kupić kredyty: każdy kredyt to jedno wyszukanie, każdy kredyt kosztuje 5 centów. Za 25$ możesz sprawdzić 500 tekstów.

 

Siteliner

Narzędzie dla content managerów do sprawdzania stron
Narzędzia i aplikacje dla copywriterów – Siteliner

Darmowy do 250 podstron
Siteliner to narzędzie, które przeskanuje twoją stronę i pokaże ci zdublowaną treść, nieaktywne linki i inne „śmieci”, które spowalniają stronę i wpływają na jej obniżenie w wynikach wyszukiwania Google.
Za darmo przeskanuje stronę z maksymalnie 250 podstronami. Powyżej tej liczby należy wykupić konto premium. Podobnie jak w przypadku Copyscape, aby przeskanować większą ilość podstron, potrzebny jest zakup kredytów – jeden kosztuje cent.

 

Aplikacje dla copywriterów – podsumowanie

Chociaż wydaje się, że copywriterowi potrzebna jest tylko klawiatura i własna głowa, są narzędzia, które ułatwiają jego pracę.
Copywriterzy maja aplikacje, które pomagają wybrać temat tekstu oraz porządkują i organizują materiały potrzebne do pisania. Gotowy tekst można sprawdzić w różnych edytorach tekstu – i pod kątem poprawności językowej, i pod kątem poprawności typograficznej.
Dla copywriterów, którzy są również content managerami, pomocne są także narzędzia do zarządzania treścią, wyszukiwania zdublowanych tekstów oraz szukania plagiatów.

A z jakich narzędzi dla copywriterów wy korzystacie? Napiszcie nam o tym w komentarzach!

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x